Jump to content
IGNORED

Deutschland


MancMellow

Recommended Posts

zabari kazu gas procureo i da nema terorizma

 

 

 

...poslato sa prinudnog...

nije to ista ekplozija. gas je bio u kaficu a ovo je muzicki festival. Definitivno samoubica.

Link to comment

nije to ista ekplozija. gas je bio u kaficu a ovo je muzicki festival. Definitivno samoubica.

sed pisu da je ipak potvrdjen kamikaza, mislim da je ista eksplozija

 

 

 

...poslato sa prinudnog...

Link to comment

Racionalizacijama tipa "odbijen mu zahtev za azilom" ili "ostavila ga žena" ili "maltretirali su ga u školi" pokušavaju ove akcije da stave u kontekste kojima ne pripadaju. Na delu je terorizam sa jasnom versko-ideološkom konotacijom ...

Edited by stoka
Link to comment

...Enivej, ona varijanta "od ranije poznat policiji" koja tako upada u oči posle svih pokolja u Evropi (Francuskoj) prosto moli da se nešto preduzme po tom pitanju... da se reagovalo prvi put (tzv. "ranije" u "od ranije"), možda ne bi bilo drugog puta sa krvavim ulicama. Just thinkin'

...

 

Čitam danas povodom ovog sinoć:

 

Ministar unutrašnjih poslova nemačke pokrajine Bavarske Joahim Herman najavio je danas da će, zbog nedavnih terorističkih napada, insistirati da se promene zakoni na saveznom nivou, između ostalih, Krivični zakon i pitanja boravka stranaca.

 

''Moramo drugima jasno reći da svako mora prihvatiti pravni poredak u zemlji. Ako neko ne bude poštovao pravni poredak mora već za manje prekršaje, nego do sada, biti izbačen iz zemlje'', naglasio je Herman.

Konačno...

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Edited by Max Morlock
Link to comment

Meni nije jasna zakonska podloga za "odbijen je za azil, ali mu je ipak dozvoljeno da ostane". Da se razumemo, ja sam za to da se ljudi prime i da im se pomogne. Ali u slučaju da je neko prošao već predviđenu zakonsku proceduru i utvrđeno je da će biti odbijen (recimo zbog "od ranije je poznat policiji" razloga), nije mi jasno koji mehanizam je predviđen za te slučajeve? Pošto ih očigledno ne vraćaju automatski dole, da li ih prebacuju na neko mesto koje služi kao bafer do vraćanja ili šta?

 

Ajde kapiram za ovog da je već pokušao samoubistvo i da je bio pod nekim tretmanom pa da neće bolesne ljude samo tako da izbace naglavačke. Ali nakon onog pilota GermanWingsa iskreno sumnjam u funkcionisanje sistema na tom planu, pogotovo komunikacije između terapeuta i nadležnih, koji pretpostavljam već imaju manjak resursa i pune ruke posla.

Link to comment

Verovatno su zatečeni™ ali će od sad, kapiram, biti ubrzan taj proces donošenja zakonskih okvira za "vraćenje" (gde god to bilo). To konačno i priznaje tip iz mog citata...

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment

da li ih prebacuju na neko mesto koje služi kao bafer do vraćanja ili šta

Nek ih kod nas nas prebace...a ovu dvojicu iz Gvantanama uposliti da primaju takve.

Link to comment

Meni nije jasna zakonska podloga za "odbijen je za azil, ali mu je ipak dozvoljeno da ostane". Da se razumemo, ja sam za to da se ljudi prime i da im se pomogne. Ali u slučaju da je neko prošao već predviđenu zakonsku proceduru i utvrđeno je da će biti odbijen (recimo zbog "od ranije je poznat policiji" razloga), nije mi jasno koji mehanizam je predviđen za te slučajeve? Pošto ih očigledno ne vraćaju automatski dole, da li ih prebacuju na neko mesto koje služi kao bafer do vraćanja ili šta?

 

Ajde kapiram za ovog da je već pokušao samoubistvo i da je bio pod nekim tretmanom pa da neće bolesne ljude samo tako da izbace naglavačke. Ali nakon onog pilota GermanWingsa iskreno sumnjam u funkcionisanje sistema na tom planu, pogotovo komunikacije između terapeuta i nadležnih, koji pretpostavljam već imaju manjak resursa i pune ruke posla.

 

To je relativno stari princip (tzv. Duldung) po kome se dozvoljava tj. tolerise boravak u zemlji bez boravisne dozvole. Razlog: time se stvara prakticno zakonski okvir za vanzakonski boravak. Zasto? Npr. trenutno nema proterivanja u Siriju, jer tamo besni rat. 99% izbeglica ne dobije azil nego Duldung, kako bi ih zakonski lakse vratili kada se situacija smiri. U praksi se i to retko desava, ljudi zive godinama kao "tolerisani" u tom kvazi-definisanom stanju.

Link to comment
×
×
  • Create New...