Jump to content
IGNORED

Deutschland


MancMellow

Recommended Posts

 

Bavarska policija saopštila je da je napadač koji je pre dva dana izveo smrtonosni napad u Minhenu i ubio devet osoba planirao taj čin godinu dana.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2016&mm=07&dd=24&nav_category=78&nav_id=1158602

 

Portparol kancelarije tužioca u Minhenu Tomas Štajnkraus-Koh rekao je da je napadač prošle godine bio na psihijatrijskom lečenju jer je patio od depresije i imao strah od kontakta sa drugim ljudima.

 

"Osamnaestogodišnjak, identifikovan samo kao David S, bio je tokom dva meseca 2015. godine na bolničkom lečenju, nakon čega se lečio van bolnice", rekao je Štajnkraus-Koh, prenosi AP.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2016&mm=07&dd=24&nav_category=78&nav_id=1158573

 

Pod uslovom da je sve tačno, alal im dijagnostika. Kao i u slučaju Germanwingsa.

Ili su lekari loše radili, ili je hemija radila na nepoželjan način.

Link to comment

The teenager behind Friday's deadly shooting rampage at a Munich mall had planned his attack for a year and chose his victims at random, investigators said.

 

Bavarian investigator Robert Heimberger said the shooter, 18-year-old David Sonboly, visited the site of a previous school shooting in the German town of Winnenden and took photographs last year, then set about planning the attack in which he killed nine and wounded some three dozen others before taking his own life.

 

"He had been planning this crime since last summer," Heimberger told reporters.

 

He said there were "many more terabytes" of information to evaluate, and that the teenager's brother and parents were still not emotionally up to being interrogated by police.

 

There is so far no evidence that he knew any of his victims, or that there was any political motivation behind the attack, said Thomas Steinkraus-Koch, a spokesman for the Munich prosecutors' office.

 

The suspect received both inpatient and outpatient psychiatric treatment last year to help him deal with "fears of contact with others," Steinkraus-Koch added.

 

He said medication had been found at his home but that investigators needed to talk with his family to determine whether he had been taking it.

...

Heimberger said it appears "very likely" that the suspect purchased the weapon online through the so-called "darknet". It was a pistol that had been rendered unusable and sold as a prop, then was restored to a fully functioning state.

 

Its serial numbers were filed off and Sonboly had no permit to purchase weapons, authorities have said.

 

http://www.aljazeera.com/news/2016/07/munich-attack-david-sonboly-planned-attack-year-160724135140162.html

Edited by vememah
Link to comment

pa šta sad lepo reko onaj francuz popečitelj da evropljani sad moraju da se naviknu na život u kulturnom bogatstvu neće valjda da se vrate u period kad su bili siromašniji za ubadanja upucavanja spaljivanja raznošenja gaženja klanja i davljenja u ime pc dogmi :fantom:

Link to comment

Pod uslovom da je sve tačno, alal im dijagnostika. Kao i u slučaju Germanwingsa.

Ili su lekari loše radili, ili je hemija radila na nepoželjan način.

 

Ništa od podataka kojima se trenutno raspolaže ne ukazuje na pogrešnu dijagnozu ili neadekvatno lečenje, lekari nisu telepate niti su testovi ličnosti pouzdani u meri da mogu precizno da predvide nečije postupke. Mogućnost da se svi ljudi sa mentalnim oboljenjima preventivno stave u lance (litijumske ili gvozdene), za većinu, na svu sreću, nije prihvatljiva. 

 

edit: Ko su ludaci?

Edited by Notorious
Link to comment

 

Ništa od podataka kojima se trenutno raspolaže ne ukazuje na pogrešnu dijagnozu ili neadekvatno lečenje, lekari nisu telepate niti su testovi ličnosti pouzdani u meri da mogu precizno da predvide nečije postupke. Mogućnost da se svi ljudi sa mentalnim oboljenjima preventivno stave u lance (litijumske ili gvozdene), za većinu, na svu sreću, nije prihvatljiva. 

 

edit: Ko su ludaci?

 

Postoje i druge dijagnoze za koje ti vrlo dobro znaš koje su, a ja neću da ih navodim, kojima je depresija jedan od simptoma. Za nekog ko je samo depresivan nije karakteristično ovakvo ponašanje.

 

edit p. s. Ja sam poslednja osoba koja je za lance.

 

edit 2: Litijumski lanci... Uh, nemoj to da govoriš medicinarima, ako nećeš svađu.

Edited by Malkmus
Link to comment

Postoje i druge dijagnoze za koje ti vrlo dobro znaš koje su, a ja neću da ih navodim, kojima je depresija jedan od simptoma. Za nekog ko je samo depresivan nije karakteristično ovakvo ponašanje.

 

edit p. s. Ja sam poslednja osoba koja je za lance.

 

edit 2: Litijumski lanci... Uh, nemoj to da govoriš medicinarima, ako nećeš svađu.

 

Te druge dijagnoze se obično ne daju pre završetka adolescencije*. 

Nisam pomislila da jesi za lance, inspirisala me je kreativna upotreba reči ludak (ovo nema veze sa pc konceptom,  već sa mojim doživljajem poštovanja ljudskog dostojanstva) u postovima nakon tvog. Izvini ako je zvučalo kao prozivka. 

Zakasnio si sa upozorenjem za svađu  :D  Postoje situacije u kojima su ap neizbežni, ali i mnoge u kojima baš i nisu a daju se. 

 

edit: *eventualno in obs.

Edited by Notorious
Link to comment

U pravu si, litijum se koristi za određena stanja koja mogu biti i psihotičnog karaktera, nije ap, upotrebila sam ga efekta radi, lepše zvuči nego lanci drugačijeg sastava. Za ap se potpuno slažem, to sam i pomenula u prethodnom postu. Slažem se i da nema veze s ovom temom.

Link to comment

neko ga je udario kolima i tako zaustavio. 21 godina, azilant iz sirije od ranije poznat policiji.

Jeb'o je taj cvorka, ima da lezi za saobracajku - k'o da je coveka udario...

Link to comment
×
×
  • Create New...