Jump to content
IGNORED

Deutschland


MancMellow

Recommended Posts

Kakav sad Bagdad i Iran?

4 hours ago, Amos said:


Kontrole na granicama su već duže vreme. Za čudo, ne traju dugo i vrlo su proforme. Jednom su čak bili u fazonu svi podignite pasoše u vis i možete dalje. 

Ako je to ono na pravcu Linz-Passau, tu je kontrola par km unutar Nemačke, a ne na starom graničnom prelazu. I kad pada kiša, pošto nije natkriveno, nema kontrole, neće policija da kisne, sede u kućicama i čekaju da prođe smena

Link to comment
12 minutes ago, Engineer said:

Kakav sad Bagdad i Iran?

 

Ma prolupao čovek, uz to je napisao da su bila šestorica, a u članku stoji četvorica.

Link to comment

U Drezdenu se tokom noci srusila jedna od tri traka "Karola" mosta :fantom:

 

ps. srecom niko u tom momentu nije bio na toj strani mosta pa nema nastradalih ili povredjenih...

Edited by assignment
Link to comment
On 6. 9. 2024. at 19:20, Venom said:

Mogu da se složim s nekim stvarima, ali ima previše opštih mesta. Najočiglednije ovo za startape i startape kulturu. Zakonodavstvo je tu najmanji problem, tip pored mene na poslu je dobio pare da godinu dana mrlja neku ideju i ne radi ništa drugo. Problem tu je da je Nemačka previše konzervativna za tako nešto i samim tim nedostaje najbitnija stvar, a to su investitori. Može zakonski okvir da bude najlepši mogući, ali nema od toga ništa dok neko ne bude spreman da uloži par miliona uz ogroman rizik da izgubi sve. Bez toga nema ni startup kulture.

 

image.thumb.png.83ebf800700e2655951ec6a5954a6410.png

  • Hvala 2
Link to comment
On 7. 9. 2024. at 6:21, Roger Sanchez said:

Hvala, manje više si me poštedio guglanja i pisanije. Njemačka i Italija i donekle Francuska često su predmet poruge u zadnje vrijeme, ali one i dalje sve imaju i održavaju tu hardcore sposobnost i quality control za pravljenje industrijskih strojeva i pripadajućeg softvera par excellance bez koje bi se kineska, američka a bogami i ruska industrija (oružja uglavnom) u najmanju ruku dobrano usporile.

Ma to su sve niche firmice, koje jesu vazne, ali su u ukupnom bilansu im se obrt mjeri u promilima GDP i one ne mogu biti motor sireg razvoja.

 

Evo jedan primjer: 

HEIDENHAIN | Controls, encoders, and digital readouts

 

Imaju oko 8 hiljada radnika, od toga dosta u Austriji nakon kupovine AMO.

 

Ubr, ne postoji ni jedna njemacka alatna masina da je bolja od japanske ili korejske. A vjerovato je skuplja.

Link to comment
On 7. 9. 2024. at 6:14, Heaviside said:

Infineon je isto jaka

Dodaj jos i Semikron u toj bransi, iako ih je pripe par godina kupio Danfoss.

 

Mala digresija, bio sam im u HQ u Minhenu, i u jednoj od fabrika. Jesu impresivni, ali imaju veliku koncentraciju prodaje u EV sektoru, i generalno auto-industriji i to uglavnom njemackim firmama. Ne znam koliko prodaju Kinezima (znam da slabo prodaju Japancima i Korejancima), ali to bi moglo napraviti velike probleme sad kad je ocito da njemacki Big 3 usporavaju.  

 

A kad vec pricamo o non-IT stvarima koje su kljucne, mislim da je jasno da su poluprovodnici/elektronika nova nafta.

 

I tu se Njemacka slabo kotira. Ovih 11% za EU su vecinom holandski ASML i NXP:

 

image.thumb.png.c367d16af2c9a2fab55ee255e9b7b9b9.png

EMERGING RESILIENCE IN THE SEMICONDUCTOR SUPPLY CHAIN - Semiconductor Industry Association

Edited by Peter Fan
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
×
×
  • Create New...