Jump to content
IGNORED

Deutschland


MancMellow

Recommended Posts

to su by default zone gde se kontrolise unos oruzja i onda kad je guzva, onda je prisustvo policije veliko. 

pre dve godine je neki majmun uneo pistolj plasljivac na predavanja LMU (Univerzitet u Minhenu) i napravio poprilicno sranje. od tad je su sve zgrade LMU-a u zoni zabrane unosenje oruzja

Link to comment
17 minutes ago, Ros said:

mislis sad kad krene Oktoberfest nece biti te zone napravljene? kao sto su proglasili zonu oko glavne stanice u minhenu za vreme trajanja evropskog prvenstva.

 

4 hours ago, zorglub said:

Niti sam ja taj koji će da objašnjava razliku između organizovane manifestacije i stambeno/poslovnog naselja.

 

Organizovana manifestacija može biti i na samoj ulici.

 

Ali nije problem, mogu i Nemci kao Britanci da se pretvaraju da je problem u noževima, a ne u neefikasnoj policiji, još neefikasnijem pravosuđu, i pre svega - samom društvu.

Link to comment
2 minutes ago, Ros said:

to su by default zone gde se kontrolise unos oruzja i onda kad je guzva, onda je prisustvo policije veliko. 

pre dve godine je neki majmun uneo pistolj plasljivac na predavanja LMU (Univerzitet u Minhenu) i napravio poprilicno sranje. od tad je su sve zgrade LMU-a u zoni zabrane unosenje oruzja

Ja sam pre par godina malo nespretno zaglavio u saobraćaju prilikom praznika sporta™ 

92 jedinica, šta imate u autu, palicu (pendrek) zašto, odakle, kako... Aj sa strane dok ne dođe inspektor. Posle cca pola sata dođe i samo što me nije pitao jbt jesi li baš toliko glup. 

Uglavnom, oduzeto, zapisnik, potvrda i da se javim da mi vrate. 

Jednostavnije mi bilo da kupim nego da tražim parking. 

Link to comment
39 minutes ago, Zaboravan said:

Jer je besmisleno upoređivati utakmicu visokog rizika™ i odredbu da od 21-06 nije dozvoljeno nošenje vatrenog i hladnog oružja. 

Da li ovakvi znaci stoje ispred stadiona u ger i ako ne znači da ja/ti možeš ući na utakmicu s nožem ili palicom? 

 

Besmisleno je upoređivati utakmicu visokog rizika sa ulicom visokog rizika? Ne slažem se.

 

Ne znam ne idem po stadionima, ali sam video nedavno u shopping centru. Ali opet, to nema nikakve veze sa ovim, radi se o posebno definisanoj zoni u kojoj policija ima veća ovlašćenja.

Edited by Venom
Link to comment
22 minutes ago, Venom said:

 

Besmisleno je upoređivati utakmicu visokog rizika sa ulicom visokog rizika? Ne slažem se.

 

Ne znam ne idem po stadionima, ali sam video nedavno u shopping centru. Ali opet, to nema nikakve veze sa ovim, radi se o posebno definisanoj zoni u kojoj policija ima veća ovlašćenja.

To je već ok, ako im ta tabla daje veća ovlašćenja prilikom legitimisanja/pretresa/zadržavanja onda ima smisla.

Edit: Za utakmice i ulicu jbg, glupo da te ubeđujem, dokazujem. 

Edited by Zaboravan
Link to comment

Jel sam ja dobro shvatio da su u Turingiji i još negde Afd postali najjaca stranka u zemaljskim parlamentima? Da li će praviti vladu ili šta?

Link to comment
30 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Jel sam ja dobro shvatio da su u Turingiji i još negde Afd postali najjaca stranka u zemaljskim parlamentima? Da li će praviti vladu ili šta?

 

Da, prvi put u istoriji, tj. od kraja drugog rata. Problem je što CDU i druge partije nece sa njima da prave vladu, bar ne za sada. Bice zanimljivo.

 

Ovaj video daje pregled situacije:

 

 

  • Hvala 1
Link to comment
14 minutes ago, ronin said:

U Tiringiji suvereno prvi  a u Saksoniji za dlaku drugi

 

Jedni su pravili Varburga, a drugi Trabanta, treba ih razumeti...

  • Haha 1
Link to comment

malo se danac pucalo po minhenu. ispred izraelskog konzulata i NS dokumentacionog centra. policija utepala nekog sto je pucao po njima. danas je, inace, godisnjica napada na izraelske sportiste na olimpijadi u minhenu

 

 

Edited by Ros
  • Tužno 1
Link to comment

U Nemackoj je stanje svakog dana od loseg na gore, svaki dan pucnjave, ubistva nozevima.... Rezultati AFD-a zbog toga uopste ne cude... Ali bez brige, pravice se koalicije od tri-cetiri partije, sve, samo da nikako AFD ne prismrdi nekoj vlasti...

 

Problem je sto su bukvalno sve ostale partije otisle u kurac, doduse svaka na svoj naci, a realno ne postoje kadrovi koji bi mogli bilo sta da pokrenu.

Solz, Merz, Habeck, Berbock, sve mapet do mapeta...

 

Eh kada se setim kakva je to drzava nekada bila, ono 80tih, 90tih, sada, sto bi rekao Bosanac, ni nalik na to....

  • Haha 1
Link to comment
On 2. 9. 2024. at 16:28, ronin said:

@Hamlet StrašniDa...U Tiringiji suvereno prvi  a u Saksoniji za dlaku drugi iza CDU....

 

 

 

 

 

U Tiringiji mogu da naprave koaliciju sa listom Sare Vagenkneht. To bi bio uvod u prvu nacističko-nacional-komunističku pokrajinsku vladu u Nemačkoj, mada će interesantno biti kako će se gospođa sa svojom listom pozicionirati. Obe partije na platnom spisku Putina i Ksija, baš lepa budućnost čeka Nemačku demokratiju.

Link to comment
2 minutes ago, Facundo Orellana said:

U Tiringiji mogu da naprave koaliciju sa listom Sare Vagenkneht. To bi bio uvod u prvu nacističko-nacional-komunističku pokrajinsku vladu u Nemačkoj, mada će interesantno biti kako će se gospođa sa svojom listom pozicionirati. Obe partije na platnom spisku Putina i Ksija, baš lepa budućnost čeka Nemačku demokratiju.

 

Sahra nije komunista, i bez brige, nema teorije da ce BSW ici u koaliciju sa AFD....

 

Edit: A ovo da su na platnom spisku Putina je cista propaganda mejnstrim medija jer im se ovi popisali na narativ i u vezi NordStrima i sankcija, koje su dovele do toga da preduzeca ne mogu vise da proizvode robu pri konkurentnoj ceni zbog cene struje/gasa...

Edited by assignment
Link to comment

Mogla bi preduzeća malo da se dovedu u red. Radna disciplina je otprilike kao u SFRJ, nema te cene struje i gasa koja može popraviti takvo rasulo.

  • +1 1
Link to comment
×
×
  • Create New...