Jump to content
IGNORED

Deutschland


MancMellow

Recommended Posts

zabrane se odnose na mesta gde se uveče skuplja više ljudi nego inače. to

znaci da će policija tu češće da ulazi i proverava. a verovatno je da ćeš dodatno najebati jer si se oglušio na zabranu nošenja opasnih predmeta. to mi dođe kao ona pitanja za vizu ili razne ESTA formulare: da li planiraš da se baviš teroristickim aktivnostima po ulasku u zemlju?

  • Haha 1
Link to comment

Jebo me trenutak kada sam okačio fotku, aj mir mir niko nije kriv. 

Tabla je, meni, besmislena pre svega zbog vremenskog perioda. 

Kao da je AI uradio analizu krivičnih dela i ispljunuo rešenje. 

  • +1 1
Link to comment
43 minutes ago, zorglub said:

Još, još neprimenjivih usporedbi :laugh:

 

Ima jedna često korišćena metafora koja se zove "cargo culting", koja potiče od domorodaca u Pacifiku. Oni su navodno ponavljali sve ono što su videli od američkih trupa stacioniranih tu tokom drugog svetskog rata. Videli su kako trupe nešto signaliziraju i onda se odjednom pojavi brod ili avion koji prevozi teret. I kad se završio rat, onda su i domoroci probali da signaliziraju očekujući da će se nešto desiti. Ali nije se naravno desilo ništa, oni su pobrkali ponašanje trupa s ritualom koji mistično proizvodi neki efekat.

 

Tako i ti izgleda misliš da je oduzimanje noževa, upaljača kad ideš da gledaš Evroligu nekakav ritual koji je neophodan da bi se posmatrala utakmica. U stvari radi se o primećenom povećanom riziku od npr. fizičkih povreda, a da toga nema, mogao bi komotno da unosiš nož kad gledaš derbi. Kad taj rizik primetiš na drugom mestu, možeš da primeniš isti rezon i pokušaš to isto na drugom mestu, što je sve razumno. Može da se desi da to u praksi ne deluje, jer nešto što radi u jednom slučaju ne radi u drugom, ali to možeš da primetiš tek naknadno. Npr. moj sin je imao neki domaći iz matematike danas, pa mu je trebala pomoć. Njemu sam to objasnio koliko sam bio u stanju i uspelo je, nekad ranije nije uspevalo, jer je nešto nedostajalo: moja sposobnost da objasnim, njegova sposobnost da razume, moja sposobnost da razumem šta je on u stanju da razume i da svedem objašnjenje na njegov nivo itd. Ali principijelno je stvar ista, imao je problem i ja sam pokušao da mu objasnim.

 

Tako i ovde: rezon je isti i razumljiv u oba slučaja, ali ne ulazim u to da li će delovati. Može da se desi da u jednom gradu deluje, a u drugom ne, zbog milion raznih varijabli koje postoje u svakom društvu, počevši od toga da su oni koji nešto sprovode na jednom mestu sposobni, a na drugom mestu nesposobni. Itd.

Edited by Venom
Link to comment
15 minutes ago, Venom said:

Može da se desi da u jednom gradu deluje, a u drugom ne, zbog milion raznih varijabli koje postoje u svakom društvu

 

Kao što rekoh, imamo britanski primer koji vrlo jasno pokazuje kakve su posledice sve restriktivnijih zakona o noževima. Trenutna situacija je da nikakav fiksni nož nije dozvoljeno nositi, dok preklopni može biti isključivo sa oštricom do 7.5cm, bez brave i bez "assisted oppening", što se uglavnom tumači tako da se mora/može otvoriti samo sa dve ruke.

 

Rezultat: Nebrojena privođenja normalnih ljudi, novčane kazne, suđenja i žalbe - jer čak i ako je nož u okviru zakonskih regulativa, na policajcu koji hapsi i pravosuđu koje odlučuje o krivici je kako će tumačiti nameru optuženog za nošenje noža.

U međuvremenu, napadi noževima ne posustaju i ne prestaju, poslednje pre par dana u Notting Hill-u.

 

Da li neko zaista misli da će potencijalnog ubicu od namere odvratiti tabla koja u principu znači da će ako bude uhvaćen sa nekim od navedenih predmeta biti kažnjen sa 500€?

  • +1 1
Link to comment

Kao što rekoh, radi se i o tome da policija dobija šira ovlašćenja. To si mogao da pročitaš u prvom postu koji sam napisao. Takođe si postovao wiki link Rosu, gde takođe piše to isto. Nemačka pliva u okviru nemačkog zakonodavstva šta može a šta ne i ponaša se shodno tome.

Link to comment

Ok, sada me iskreno interesuje, kako zamišljaš da će "šira ovlašćenja" sprečiti napade? Upravo sam naveo primer širih ovlašćenja policije iz GB gde su rezultati spektakularan prdež u čabar.

Edited by zorglub
Link to comment

Copy/paste mog prethodnog posta:

 

U svakom slučaju u ovakvoj zoni nije dozvoljeno ništa (makar sam ja to tako razumeo), što je dosta drugačije od "no crime 6-21" interpretacija. Za mene uporedivo sa zabranom unosa bilo kakvih opasnih materijala na sportsku utakmicu, što je i u Srbiji sasvim normalno. U efektivnost ne ulazim, to je u skladu sa ostalim metodama rešavanja problema. Svi imaju svoje navike, nekad su dobre nekad ne.

Link to comment
8 minutes ago, Venom said:

Copy/paste mog prethodnog posta:

 

U svakom slučaju u ovakvoj zoni nije dozvoljeno ništa (makar sam ja to tako razumeo), što je dosta drugačije od "no crime 6-21" interpretacija. Za mene uporedivo sa zabranom unosa bilo kakvih opasnih materijala na sportsku utakmicu, što je i u Srbiji sasvim normalno. U efektivnost ne ulazim, to je u skladu sa ostalim metodama rešavanja problema. Svi imaju svoje navike, nekad su dobre nekad ne.

Izvini, ali stvarno nije uporedivo.

Link to comment

Zašto nije?

 

Pošto vratimo opet krug, mogu da ponovim šta sam već rekao: ako nije efikasno videće se u podacima i tome šta kaže policija i okolina, samo sve to nije u Britaniji.

Link to comment
Just now, Venom said:

Zašto nije?

 

Pošto vratimo opet krug, mogu da ponovim šta sam već rekao: ako nije efikasno videće se u podacima i tome šta kaže policija i okolina, samo sve to nije u Britaniji.

Jer je besmisleno upoređivati utakmicu visokog rizika™ i odredbu da od 21-06 nije dozvoljeno nošenje vatrenog i hladnog oružja. 

Da li ovakvi znaci stoje ispred stadiona u ger i ako ne znači da ja/ti možeš ući na utakmicu s nožem ili palicom? 

Link to comment
1 hour ago, zorglub said:

 

Zabrane se odnose na mesta sa učestalim napadima hladnim i vatrenim oružjem.

 

mislis sad kad krene Oktoberfest nece biti te zone napravljene? kao sto su proglasili zonu oko glavne stanice u minhenu za vreme trajanja evropskog prvenstva.

Link to comment
4 minutes ago, Zaboravan said:

Jer je besmisleno upoređivati utakmicu visokog rizika™ i odredbu da od 21-06 nije dozvoljeno nošenje vatrenog i hladnog oružja. 

Da li ovakvi znaci stoje ispred stadiona u ger i ako ne znači da ja/ti možeš ući na utakmicu s nožem ili palicom? 

 

mozes da probas da udjes na utakmicu sa nozem ili palicom. ili na koncert ac/dc sa sklopivim kisobranom. javi kako si prosao :D

 

  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, Ros said:

 

mozes da probas da udjes na utakmicu sa nozem ili palicom. ili na koncert ac/dc sa sklopivim kisobranom. javi kako si prosao :D

 

Mogu da zamislim. 

Link to comment
×
×
  • Create New...