Jump to content
IGNORED

Deutschland


MancMellow

Recommended Posts

4 hours ago, braca said:

Niste morali da gledate u noge, Nemci su se prepoznavali i po lepim frizurama (i brkovima)...

 

  Hide contents

Annotation-2020-03-09-140647.png?itok=eT

 

Jbg prosečna Nemica :fantom:

  • Haha 1
Link to comment
3 hours ago, braca said:

Ko će ga znati, jedna od prvih slika kad guglaš "mulet", sećam se da sam se baš iznenadio kad sam prvi put otišao u Berlin negde krajem osamdesetih, svaki Švaba je nosio neku varijantu ovog... i brkove obavezno

 

Znači nije se samo fudbalerka vratila.

Ja jaknu da utrpam u trenerku ne mogu,.. 

Link to comment
3 hours ago, Zaboravan said:

Jel ovo neka zezancija, fake ili šta

 

Izgleda kao pravi pristup rešavanju problema, sve što u stvari treba uraditi je objasniti kriminalcima kako da ne krše zakon:

 

tfjubnjb16511.jpg?width=640&crop=smart&a

Link to comment
5 hours ago, Zaboravan said:

Jel ovo neka zezancija, fake ili šta

To je naša realnost, između svega ostalog na kugli zemaljskoj. Sad treba da vidimo kako da se izvučemo

Link to comment

Zvuči neverovatno, ali inače je moguće nositi nož ili bejzbol palicu na ulici. Šalim se, ne zvuči neverovatno, nego normalno.

 

Uvođenje tih zona je moguće na mestima gde često dolazi do sukoba i tu nije moguće nositi "opasne predmete" ni u kojoj varijanti. Ako vam je to neobično, razmislite da li bi vas pustili na stadiom sa džepnim nožem ili bejzbol palicom. Mislim da ne bi.

 

Takođe policija ima šira ovlašćenja da sprovodi kontrole. Postoje dve vrste kritika da ja znam: takve zabrane manje pogađaju one koji mogu da prave probleme i drugo, policija zloupotrebljava ovlašćenja i ciljano kontroliše ljude drugih nacionalnosti ili rase.

  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, Venom said:

ali inače je moguće nositi nož ili bejzbol palicu na ulici.

 

Ne svaki nož. Fiksni sa dužinom oštrice ispod 12cm. Preklopni sa bravom koji se mogu otvoriti samo s dve ruke (nail nick), ili onaj koji se može otvoriti jednom rukom, ali bez brave.

Za palicu stvarno ne znam.

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, zorglub said:

 

Ne svaki nož. Fiksni sa dužinom oštrice ispod 12cm. Preklopni sa bravom koji se mogu otvoriti samo s dve ruke (nail nick), ili onaj koji se može otvoriti jednom rukom, ali bez brave.

Za palicu stvarno ne znam.

Jbg besmisleno pokušavanje sve odrediti zakonom. Čuj 12 cm fiksnog sečiva. :isuse:

Link to comment

Šta znam, sa jedne strane - šta će ikome tolika oštrica u džepu ili torbi (iako nisam protiv džepnih noževa), a sa druge - kako sprovesti kontrolu poštovanja zakona?

Jedino da nasumična pretresanja policije, nešto kao što interventna radi kod nas, postanu normalna stvar, ali onda bi zaista imali situaciju negativne diskriminacije, ili u najboljem slučaju takav utisak od strane određenih manjina, iz čega slede dalje krize. Ali to mi pomalo liči na neku... khm, drugu Nemačku - forumski auslanderi, jel' u DE random zaustavljanje, legitimisanje i pretresanje uopšte dozvoljeno?

 

U svakom slučaju, jednako lako se neko može probosti i krstastim šrafcigerom - hoće li zbog toga izdavati posebne dozvole električarima ili građevincima (tek su oni opremljeni), ili zabranjivati jedan po jedan alat? Ili će problem rešavati od glave, umesto od repa?

 

Eto britanski primer, uskoro će i onaj najmanji švajcarski nožić, onaj za privezak sa minijaturnim sečivom i turpijicom biti zabranjen za nošenje, a napadi noževima se ne proređuju. Baš čudno, kao da uobičajeni kuhinjski objekti ne ubijaju ljude sami od sebe.

Link to comment
14 minutes ago, zorglub said:

Šta znam, sa jedne strane - šta će ikome tolika oštrica u džepu ili torbi (iako nisam protiv džepnih noževa), a sa druge - kako sprovesti kontrolu poštovanja zakona?

Jedino da nasumična pretresanja policije, nešto kao što interventna radi kod nas, postanu normalna stvar, ali onda bi zaista imali situaciju negativne diskriminacije, ili u najboljem slučaju takav utisak od strane određenih manjina, iz čega slede dalje krize. Ali to mi pomalo liči na neku... khm, drugu Nemačku - forumski auslanderi, jel' u DE random zaustavljanje, legitimisanje i pretresanje uopšte dozvoljeno?

 

U svakom slučaju, jednako lako se neko može probosti i krstastim šrafcigerom - hoće li zbog toga izdavati posebne dozvole električarima ili građevincima (tek su oni opremljeni), ili zabranjivati jedan po jedan alat? Ili će problem rešavati od glave, umesto od repa?

 

Eto britanski primer, uskoro će i onaj najmanji švajcarski nožić, onaj za privezak sa minijaturnim sečivom i turpijicom biti zabranjen za nošenje, a napadi noževima se ne proređuju. Baš čudno, kao da uobičajeni kuhinjski objekti ne ubijaju ljude sami od sebe.

Pa to. Besmisleno je definisati legalan i nelegalan nož na osnovu dužine sečiva niti može uticati na smanjenje krivičnih dela učinjenih istim. Naravno kame, sablje, katane p... materine su druga priča.

Ludak s lancem za testeru može napraviti veći haos nego s nožem od 12cm.

Link to comment
35 minutes ago, zorglub said:

Ali to mi pomalo liči na neku... khm, drugu Nemačku - forumski auslanderi, jel' u DE random zaustavljanje, legitimisanje i pretresanje uopšte dozvoljeno?

 

 

 

Koliko znam, legitimisanje je dozvoljeno ali pretresanje samo uz osnovanu sumnju. Ne znam jedino dal se to razlikuje zavisno od toga koja policija je u pitanju. (Ordnungsamt valjda ne spada u policiju?)

 

Ima ovde: Police in Germany

 

The police can ask for your ID. If you are not suspected of a specific crime or if you do not have evidence of another suspect with you, the police will not be allowed to search you. This also applies to your home: Your home may only be searched if you are suspected of a criminal offense or the police suspect that a suspect is in your home. If the police say they want to search you or your home anyway, you have to clearly state that you don't agree. If you don't say anything, that is considered consent. If you are then searched anyway, the police officers are liable to prosecution. In this case, contact a counseling centre or a lawyer. Important: Women can ask for a female police officer if they are to be searched.

Edited by Quince
  • Hvala 1
Link to comment
5 hours ago, zorglub said:

 

Ne svaki nož. Fiksni sa dužinom oštrice ispod 12cm. Preklopni sa bravom koji se mogu otvoriti samo s dve ruke (nail nick), ili onaj koji se može otvoriti jednom rukom, ali bez brave.

Za palicu stvarno ne znam.

 

U svakom slučaju u ovakvoj zoni nije dozvoljeno ništa (makar sam ja to tako razumeo), što je dosta drugačije od "no crime 6-21" interpretacija. Za mene uporedivo sa zabranom unosa bilo kakvih opasnih materijala na sportsku utakmicu, što je i u Srbiji sasvim normalno. U efektivnost ne ulazim, to je u skladu sa ostalim metodama rešavanja problema. Svi imaju svoje navike, nekad su dobre nekad ne.

Edited by Venom
  • +1 2
Link to comment
×
×
  • Create New...