Jump to content
IGNORED

Kvalifikacije za SP 2018. Rusija


Babu Bhatt

Recommended Posts

Ajoj Toni lupio si za medalju. Italija bila uz Fra najbolja ekipa 1998. Da je bilo sreče ta Italija bi ispala več u osmini finala od Norveške a i Francuzi su mogli tad da ispadnu od Chilaverja.

Link to comment
  • Replies 731
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • porucnik vasic

    44

  • levi

    36

  • Cash

    36

  • Meazza

    33

Ajoj Toni lupio si za medalju. Italija bila uz Fra najbolja ekipa 1998. Da je bilo sreče ta Italija bi ispala več u osmini finala od Norveške a i Francuzi su mogli tad da ispadnu od Chilaverja.

Kao što bi njemačka, da je sreće, ispala od Alžira u Brazilu Edited by gervasius twinkleminkleson
Link to comment

Разликује нам се дефиниција сабијања. У конкуренцији каква је сад четврт финале је солидан успех за сваку репрезентацију, полуфинале већ одличан. Аргентина је финалиста са прошлог СП-а, до Русије кеса Сампаоли ће то да уигра, тако да од њих човек свашта да очекује. 

Негативан аргентински прилаз игри на СП је резултат велике трауме у Шведској. Мени су далеко од омиљеног тима, као клинац сам се сит исплакао 1978-ме после финала, што је Холандија изгубила.

 

Mislis ovde na defanzivu ili na psiholoske barijere? 

 

Pogledao sam jos jednom drugo poluvreme sa Venecuelom, mnogo je nervoze i nediscipline u igri, svaka druga juznoamericka reprezentacija dobila bi ih na Monumentalu pre neki dan.

 

Dve najbolje ekipe u Francuskoj 1998. su se istrebile međusobno u najboljem okršaju u istoriji Mundijala, polufinalu na Velodromu :)

 

Pa, volim ja Brazil, ali ne zaboravljam bruku protiv Norveske u grupi koja je bila na liniji namestene utakmice. Brazil je primio dva komada i od lose Danske koja je na foru dosla do 1/4, a krateri u odbrani su konacno kaznjeni u finalu. Holandija je odigrala dve utakmice dobro, protiv Brazila i Argentine, dosta lose igre u grupi, sa nama prolaz uz dosta srece...nisu bas bili impresivni.

Ajoj Toni lupio si za medalju. Italija bila uz Fra najbolja ekipa 1998. Da je bilo sreče ta Italija bi ispala več u osmini finala od Norveške a i Francuzi su mogli tad da ispadnu od Chilaverja.

 

Lupanje za medalju moze da bude i kada nekom kazes da lupa za medalju bez pokrica. Italija je igrala bas dobro u grupi, protiv Norveske je brzo povela iz kontre Vijerija. Mislim, imala je Norveska neke sanse, ali i Italija, samo utakmica nijednom nije delovala da ide na stranu Norvezana. Sto se tice Francuza, nestvarno je sta su sve promasili protiv tog Paragvaja koji je jedna od najodvratnijih batadjoristickiih ekipa svih vremena. Uostalom:

 

 

Francuska je gazila sve redom do utakmice sa Italijom, pa i posle toga (Hrvate nisu gazili, ali su bili bolji). Medjutim, Italijane su prosli uz dosta srece, moglo je da ode na drugu stranu.

Kao što bi njemačka, da je sreće, ispala od Alžira u Brazilu

 

+1 SBBKBB logika.

Edited by Toni Sumaher
Link to comment

Samo Toni, zaboravljas utakmicu Italije protiv Cilea i onog poklonjenog smesnog penala zbog kog su izbegli poraz u prvoj utakmici. Tako da to sto zameras Brazilcima mozes da zameris i Italijanima. Te prve utakmice nisu bas neki pokazatelj, recimo Spanija je izgubila prvu utakmicu od Svajcarske 2010. Ali tacno je da je Italija jedina igrala egal sa Francuzima na tom prvenstvu.

Edited by Meazza
Link to comment

Samo Toni, zaboravljas utakmicu Italije protiv Cilea i onog poklonjenog smesnog penala zbog kog su izbegli poraz u prvoj utakmici. Tako da to sto zameras Brazilcima mozes da zameris i Italijanima. Te prve utakmice nisu bas neki pokazatelj, recimo Spanija je izgubila prvu utakmicu od Svajcarske 2010. Ali tacno je da je Italija jedina igrala egal sa Francuzima na tom prvenstvu.

Sviralo se zabarima mnogo gore od tog penala. :D Moze ovo da se svira.

 

 

Ali, nije ovo mnogo bitno. Meni su Italija i Francuska delovale najkompaktnije, tesko ih je bilo pobediti to prvenstvo. Holandija je kao i Brazil imala slabu odbranu, Stam i ekipica su na svakoj utakmici visili za crveni karton. Da nije bilo idiotizma Ortege, Argentina bi jos u 1/4 izbacila Hoilandiju, posto je Numan iskljucen zbog brutalne igre a la Simunic.

 

Inace, ne mogu da prezalim kako smo  na tom prvenstvu ispustili  Nemce. Kakav je ono bio raspad od reprezentacije, nikada gori nisu bili.

Edited by Toni Sumaher
Link to comment

Od četiri velike repke (ITA, GER, ARG i BRA) navijam za ITA isključivo. Ali mi je ARG draža od G i B. Od ovih drugih većih (FRA, NED, ENG, POR, ESP i URG) navijam za FRA i donekle za POR i URG. Sve ostale osim naših i ne primećujem da se takmiče.

Link to comment

90ih i na SP 2002 sam od velikih ekipa navijao za Engleze. Brazil sam isto voleo. Arg mi je sad cool zbog Mesija. Italijani onako, Svabe nikad nisam voleo. U velike timove mozes slobodno da stavis i Belgiju.

Link to comment

Nekako bih voleo da Ronaldo uzme, sad kad je vec uzeo Evropsko, i da da gol u finalu svetskog. To bi bilo epic. Znam, i meni je kao covek antipatican, ali ne mogu da ga ne cenim kao fudbalera.

Link to comment

Nekako bih voleo da Ronaldo uzme, sad kad je vec uzeo Evropsko, i da da gol u finalu svetskog. To bi bilo epic. Znam, i meni je kao covek antipatican, ali ne mogu da ga ne cenim kao fudbalera.

:D

 

Moze.

 

Ali nece biti tako, jer Njemci ispisuju istoriju. 40 dana zalosti u Brazilu. Na Kopakabani Benz gradi fabriku automobila.

Link to comment

:D

 

Moze.

 

Ali nece biti tako, jer Njemci ispisuju istoriju. 40 dana zalosti u Brazilu. Na Kopakabani Benz gradi fabriku automobila.

 

Pa sve je moguce, pogotovo sa onakvim trenerom sto ti kazes... A sta znam, mene Nemci nisu odusevili ni 2014. Protiv Francuza mrtva utakmica, protiv Alzira neubedljivo, protiv Argentine u finalu je moglo da se okrene i na jednu i na drugu stranu, cak je Argentina mozda bila malo bolja. Jedino protiv obeznejmarenog Brazila je bila "joga bonito". S druge strane nijedan jedini tim nije bio bogzna sta u fazi ispadanja, utakmice su bile sacuvaj boze. Argentina koja se mucila sa bukvalno svima, cak i u grupi, Brazil koji je prosao Cile na penale i igrao lose, Holandija protiv mrtve Kostarike nije stvorila sansu, pa onda jos mrtvija utakmica protiv Argentine u polufinalu... Posle grupne faze prvenstvo za zaborav, nadam se da ce se u Rusiji igrati otvorenije. Eto, drago mi je bilo zbog Klosea i Svajnstajgera ako nista drugo i tacno je da su ukupno gledano bili najbolji ali nije to neki legendaran tim tako da ne bih voleo da opet osvoje.

Link to comment

90ih i na SP 2002 sam od velikih ekipa navijao za Engleze. Brazil sam isto voleo. Arg mi je sad cool zbog Mesija. Italijani onako, Svabe nikad nisam voleo. U velike timove mozes slobodno da stavis i Belgiju.

Englesku sam svrstala u velike ekipe drugog reda samo zato što je fudbal nastao tamo i zato što imaju jedan wc osvojen i zato što su imali uvek barem jednog hiperpopularnog kulturološki značajnog igrača. Na terenu, POR je mnogo veća momčad.

Link to comment

Pa sve je moguce, pogotovo sa onakvim trenerom sto ti kazes... A sta znam, mene Nemci nisu odusevili ni 2014. Protiv Francuza mrtva utakmica, protiv Alzira neubedljivo, protiv Argentine u finalu je moglo da se okrene i na jednu i na drugu stranu, cak je Argentina mozda bila malo bolja. Jedino protiv obeznejmarenog Brazila je bila "joga bonito". S druge strane nijedan jedini tim nije bio bogzna sta u fazi ispadanja, utakmice su bile sacuvaj boze. Argentina koja se mucila sa bukvalno svima, cak i u grupi, Brazil koji je prosao Cile na penale i igrao lose, Holandija protiv mrtve Kostarike nije stvorila sansu, pa onda jos mrtvija utakmica protiv Argentine u polufinalu... Posle grupne faze prvenstvo za zaborav, nadam se da ce se u Rusiji igrati otvorenije. Eto, drago mi je bilo zbog Klosea i Svajnstajgera ako nista drugo i tacno je da su ukupno gledano bili najbolji ali nije to neki legendaran tim tako da ne bih voleo da opet osvoje.

 

Mnogo je za Nemce dve titule uzastopno, nisu oni Peleov Brazil (koji je i bez njega, sa Amarildom,  harao u Cileu 1962). Citav Brazil je pred utakmicu sa Nemackom bio u histeriji zbog neigranja Nejmara kojeg su kolumbijski kasapi izbacili iz takmicenja, ali i Tijaga Silve koji je drzao odbranu. Ne mozes na odlicne Nemce bez glave i kicme tima, a ulog i ocekivanja bili su preveliki.

 

Mislim da je tih 1:7 bilo vrlo frustrirajuce ali i lekovito za Brazil kome je trebalo dosta vremena da izadje iz krize, ali sada imaju i trenera, i igru i rezultate. Da su Nemci trenutno bolji, pa i nisu bas, mozda su cak i ranjiviji defanzivno. Medjutim, bice na prvenstvu timova koji mogu da dobiju obe najvece reprezentacije, Francuska pre svih, ali i Spanija. Tu je uvek Italija, pa i Argentina.

 

Portugal nista nece da uradi na prvenstvu.

Edited by Toni Sumaher
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...