Jump to content
IGNORED

FEST 2015


FPLS

Recommended Posts

Odlicne Divlje Price! Ne pamtim da sam se skoro ovoliko smejao i uzivao u filmu. Bukvalno svaka prica funkcionise savrseno iako je odnos cesto 50% humor 50% tragedija.

 

Pa, da, dobre su, u stvari  su rađene u tom argentinskom urnebesnom stilu. Najbolja je priča i najkompletnija sa onim inženjerom minerom, koji se originalno obračunava sa državnim sistemom i sistemom represija.... bombice, pomozi mi, molim te

Edited by Marcus Wulffings
Link to comment
  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • I*m with the pilots

    11

  • kobni zelaya

    9

  • *edited by mod

    7

  • reg

    5

Telo

 

 

740x357xbody-cialo-szumowska-film1-740x3

 

 

Odličan film. U prvom delu nešto sporiji, ali ispostaviće se na kraju s dobrim razlogom. U principu film nas sve vreme drži negde u dilemi koji je odnos autora prema problemu, da bi se sve razrešilo na samom kraju koji je fenomenalan i gotovo me ganuo do suza.

Link to comment

Odgledao Duraka sinoć - nije ponovio prošlogodišnje oduševljenje Bikovim. Fino je išlo donekle, u jednom momentu kao da je ostao bez ideje, a onda je rasplet sasvim nepotrebno otegnut i banalizovan.

Link to comment

Ja odgledao Feniksa. I ne znam sta da kazme o filmu zaista. Da je los nije, a da me je odusevio pa nije i to. Prica na prvu loptu zanimljiva ali je odradjena tako da iako film traje sat ipo i ima jedno 3 muzicke numere opet deluje nepotrebno razvuceno.

 

 

A posebno mi je zasmetalo to sto ona njena sstra koja se ubije resi tek onda da joj da papir na kome pise da se on razveo od nje iako ga od samog starta mrzi i prezire i zeli da ih razdvoji.

 

Link to comment

Meni "Telo" nije nesto legao.

 

Tradicionalno, Sok koridor protiv FESTa:

 

Трибина: ФЕСТ VS ШОК КОРИДОР

среда, 11. март 2015. у 20:00

ДОБ//Американа

 

Циклус: Шок уживо/Коридори ДОБ-а

Говоре: Ненад Беквалац и Александар Радивојевић

 

Дошло је време, као и сваке године, да уђемо у ринг са селекторима ФЕСТ-а и представимо наш програм онога што је требало да буде а није.

 

Овога пута нови селектор нас је на тренутак изненадио, релативно добрим програмом, али ми још увек имамо по којег кеца у рукаву. Можда су хтели неки од наших изабраних филмова и да уврсте, али није било места. Сада позивамо одговорног за програм да нам се придружи на овој трибини и одговори на нека питања. Да видимо да ли ће се усудити? ФЕСТ ВС ШОК КОРИДОР, ДОМ ОМЛАДИНЕ 11.03 у 20:00

+ "Beli bog" u DKCu od 9. do 11. marta od 19h :)

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

 

Tradicionalno, Sok koridor protiv FESTa:

 

 

Tja. Meni su jadni jos od one hronike festa kada se Radivojevic izdrkavao na ne secam se vise kom iranskom autoru [nakon cega je Paramentic dobio izliv nepotizma u mozak]. 

 

Na ublazavanje fazona je verovatno uticao thrills&kills program. Rekao bih da im Fest nikada nije bio blizi.

Link to comment

Fenomenalna "Druga Sansa" prava drama sa odlicnim zapletom + mislim da skoro nisam gledao film u kom sva 4 glavna glumca toliko uverljivo glume i briljiraju. Tek sam se pred pocetak filma setio zasto mi je rediteljka zvucala poznato. Za svaku preporuku zaista.

Link to comment

Od pogledanih 10 filmova samo mi se 1 nije svideo nesto ("Telo") tako da sam zadovoljna svojim izborom ^_^  Sad treba pogledati sve ovo po bioskopima, bice produzeni festival

 

Danas su reprize (Samuraj ^_^ , R100 i zaboravih jos koja dva) u Domu omladine, stoji sve sigurno na sajtu.

Link to comment

Odgledao sam desetak filmova.

 

Najvise zadovoljan Nicijim detetom, Devicanskim planinama i Belim nocima... Najmanje Devojkom koja se vrava kuci sama nocu i Gospodjicom Dzuli. Feniks je slabiji od Barbare, Vuk [pobednik] je  festivalski best foreign language oscar bait film gde sam veci deo navijao da neko rokne glavnog junaka, Daleko od ljudi slican Vuku samo bolji. Divlje price su zabavne, posebno druga i poslednja [podsetila me malo na Festen], dok su one o inzenjeru i devojci u dineru [ne kazem da se nisam smejao] podilazenje publici u rangu tv serije.

 

Nicije dete je jedan od boljih domacih filmova izaslih u poslednjih nekoliko godina. Decak je pronadjen u sumi blizu Travnika '87-'88, ponasa se kao da je odrastao u divljini, salju ga u dom u Beograd gde pratimo njegov postepen napredak uz pomoc par prijatelja i jednog vaspitaca sve do '91-'92. Klinac [Denis Muric] je odlican [glumi i u Enklavi Gorana Radovanovica koja u bioskope izlazi 19. marta], kao i ostatak ekipe. Iskustvo gledanja poslednjih deset minuta mogu da uporedim sa gledanjem Plemena. Nadam se da ce imati kakvu takvu bioskopsku distribuciju, s obzirom da nije o sportskim uspesima u starom dobrom Beogradu.

 

Ove godine su bas digli ruke od dokumentarnih filmova. Ranijih godina na Festu su mogli da se pogledaju Capturing the Friedmans, Darwins Nightmare, The World Before Her, sada sam u programu video samo film o Caraxu. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...