Jump to content
IGNORED

OZI Open 2015


dùda

POBEDNICI ???  

48 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

I sta kaze Wilander, Raonic ce pobediti Noleta  :D

 

Sta mu je Nole skrivio pa da ga ovaj organski nepodnosi :thumbd:

 

Procitaj malo ovaj topic, tako nesto je tvrdilo i 90% foruma.

Link to comment
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dùda

    136

  • renne

    135

  • Timmy

    97

  • Max Morlock

    84

Top Posters In This Topic

Koliki procenat uspesnosti bi morao da ima najbolji ili "najbolji" servis (mislim na prvi servis) da bi ga mogli proglasiti najboljim? Ozbiljno pitam posto se ne razumem u materiju.

Edited by Nesh
Link to comment

Koliki procenat uspesnosti bi morao da ima najbolji ili "najbolji" servis (mislim na prvi servis) da bi ga mogli proglasiti najboljim? Ozbiljno pitam posto se ne razumem u materiju.

 

Procenti kod servisa mnogo variraju od meca do meca, pa cak i u toku jednog meca, posto je u pitanju overhead udarac i koliko god da je automatizovan dosta zavisi od raspolozenja, samopouzdanja i koncentracije igraca. Drugo, tesko da ti procenti mogu nesto da znace kad su u pitanju igraci koji uglavnom ne igraju protiv protivnika iste klase. Na primer, Novak koji se smatra odlicnim serverom ali ne igracem kojem je dobar servis trademark u igri imao je protiv Raonica 89% realizacije prvog servisa, tacno 21% vise od Raonica koji se smatra jednim od najboljih servera na Turu. Opet, Novak je verovatno uz Agasija najbolji riterner u istoriji tenisa a Raonic je u tom segmentu mediokritet, pa s te strane to nije toliko senzacionalno. Trece, procenat realizacije prvog servisa takodje dosta zavisi i od drugog udarca kojim se poentira ukoliko servis nije viner ali je doveo do prednosti u poenu.

 

Mozda sam ja malo starovremski covek ali meni statistika tu ne igra neku Bog zna kakvu ulogu. Verovatno bi najbolji statisticki parametar za takvu ocenu mogao biti procenat neuzvracenih servisa pa u toj kategoriji treba traziti odgovor na ovo tvoje pitanje. Sto se mene tice, vec sam se izjasnio u korist Ivanisevica ciji servis smatram najkompletnijim koji sam ikada gledao.

Link to comment

Ne moraš čak ni da gledaš procente, vidi se "golim okom". :)

 

Sad verovatno lupam ali meni su deset dobrih servisa bolji od 3 "najbolja" koje vidimo golim okom. Tj da li je bolji servis postojani solidan servis ili neodbranjivi ubica servis koji evo samo sto nije proradio a kad proradi...?

Mozda i ne umem da formulisem...

Edited by Nesh
Link to comment

e stvarno i vi svasta... i sada ja moram da se javim.

 

ubedljivo najbolji server svih vremena je Ivanisevic. neuporediv sa bilo kime. iza njega su Sampras, Krajicek(coveka su povrede sprecile da napravi vise), Federer i dr Ivo... najbolju tehniku svakako da ima Federer, i to verovatno u istoriji. necitiljiv potpuno. slicno i sa Ivanisevicem, koji je usput i levak, i imao je snazniji servis od Federera, mada bih rekao da je Federer tehnicki zero ispred. Sampras i Krajicek su brutality, sirova snaga i preciznost... treba istaci i Raftera i Edberga koji su obojica imali strasne kick servise, i koristili ih kao pripremni udarac za izlazak na mrezu. Edberg je inace imao top u ruci ali ga je vrlo retko koristio, jer kao sto rekoh, njemu je to bio pripremni udarac za volej.

 

takodje, prica da nema specijalista za odredjenu podlogu je totalno pogresna. danas podloge mozda jesu homogenizovane, ali i dalje zahtevaju potpuno drugacije kretanje. jeste da RG vise nije blato i da Wim nije led, ali i dalje te dve podloge zahtevaju drugaciju pripremu za udarac. pogledati npr pod Murray koji uopste ne ume da se krece po sljaci. jedina razlika izmedju danas i pre 20 godina je sto su danasnji igraci zveri u odnosu na one od pre 20 godina, i sto sa svojim fizikalijama mogu da izdominiraju slabije igrace na razlicitim podlogama... pa zaboga, to sto je Nadal uzeo par Wim i US Opena ne znaci da covek nije specijalista za sljaku... ili neko mozda misli da bi Brughera sa njegovim balonima mogao da parira Federeru ili Djokovicu na sljaci? pa njega bi Murray poslao kuci sa 3x 6-2, a ne ova dvojica...

 

Samo jedna "primedba",ostalo je sve realno.Mislim da je Federerov servis bolji od Ivanisevicevog.Ivanisevic je vise isao na sirovu snagu servisa,Federer pored snage i na tehnicko savrsenstvo.Sto vise puta napisase,moz' da se slikas da ces pogoditi gde mu ide servis.Edberg je upokojio jednog linijskog sudiju,nesrecnika pogodi lopta u glavu posle Edbergovog servisa.

Ne znam da ste gledali kada je Ceng servirao,protiv Lendla u finalu RG,iz ruke ili kasikom.Toliko je bio umoran da nije magao da digne ruku.Sta bi mu uradila recimo danasnja "velika cetvorka"?Ne bi se snasao,a mec vec gotov.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...