Jump to content
IGNORED

OZI Open 2015


dùda

POBEDNICI ???  

48 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ali,kako smara Wilander sa Novakom...Kaze,bio je solidan,igra solidno,za mene prvi favorit turnira...A odmah zatim,Wawrinka je najbolji igrac bez premca do sada na turniru...Vazno je da je Nadala juce opravdavao za poraz pola sata pricajuci o povredama i losoj formi...

Link to comment
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dùda

    136

  • renne

    135

  • Timmy

    97

  • Max Morlock

    84

Top Posters In This Topic

Imam osjećaj da se sve više igrača zadovoljava time da nabudži servis i da im je to dovoljno da budu u top 20, 50 ili 100, zavisno od afiniteta i ambicija. Nekako gledajući ovog Raonića, vidim da ima neke žešće rupe što se tiče nekih osnova tenisa, ali jednostavno servira ko munja i to mu je dovoljno da ovako otrese s vremena na vrijeme nekog Top 10 igrača, da se i sam muva tu oko Top 10, mazne po koju stotinu hiljada na nekom jačem turniru i svima super. I vidim sve je veći broj igrača tog profila. Aman ih sve više prave na taj kalup.

Link to comment

Hvala Novaku što uredno otresa te servis volej Indijance, ono s Karlovićem bio je izuzetak da potvrdi pravilo. Ali s tim je gotovo. Gledao sam Stena noćas, bolji je nego prošle godine. 

Link to comment

Imam osjećaj da se sve više igrača zadovoljava time da nabudži servis i da im je to dovoljno da budu u top ...

Pa to je lakši teniski put... trening sa stajanjem i ispucavanjem - bog da te vidi ;) Inače, mogu da dođu do Top nešto ali ne i dugo da se zadrže. Pogledaj The Najbolje i ni jedan nema raketni servis - što ne znači da i njihovi servisi 170-190 nisu ubojiti. :)

 

Hvala Novaku što uredno otresa te servis volej Indijance, ...

En general, hvala bilo kome na tome :)

Link to comment

Imam osjećaj da se sve više igrača zadovoljava time da nabudži servis i da im je to dovoljno da budu u top 20, 50 ili 100, zavisno od afiniteta i ambicija. Nekako gledajući ovog Raonića, vidim da ima neke žešće rupe što se tiče nekih osnova tenisa, ali jednostavno servira ko munja i to mu je dovoljno da ovako otrese s vremena na vrijeme nekog Top 10 igrača, da se i sam muva tu oko Top 10, mazne po koju stotinu hiljada na nekom jačem turniru i svima super. I vidim sve je veći broj igrača tog profila. Aman ih sve više prave na taj kalup.

 

Pa i nije to neka novina, tako je već ima dvadeset godina. Eno Felisijano Lopez je tek skoro naučio da odigra drajv bekhend i odmah je ušao u top 20. S druge strane, da si ne znam kakav u polju, ako ne možeš da naguraš bar nekih 190 km/h na servisu, male su šanse da ćeš prići i u top 50. Paradoksalno je da homogenizacija podloga nije naškodila serverima ali su zato specijalisti za šljaku u novoj eri izumiruća sorta.

Edited by keitel
Link to comment

čuste li vi onu izjavu serene, nešto tipa da joj je drago da je još jedna afro-amerikanka u sf  :isuse:

pa da ovako nešto izjavi nek belkinja, utrkivali bi se ko će pre da je smesti tako gde joj je i mesto

Link to comment

čuste li vi onu izjavu serene, nešto tipa da joj je drago da je još jedna afro-amerikanka u sf  :isuse:

pa da ovako nešto izjavi nek belkinja, utrkivali bi se ko će pre da je smesti tako gde joj je i mesto

Ona moze a mi cemo da #cutimo... :)

Link to comment

Pa i nije to neka novina, tako je već ima dvadeset godina. Eno Felisijano Lopez je tek skoro naučio da odigra drajv bekhend i odmah je ušao u top 20. S druge strane, da si ne znam kakav u polju, ako ne možeš da naguraš bar nekih 190 km/h na servisu, male su šanse da ćeš prići i u top 50. Paradoksalno je da homogenizacija podloga nije naškodila serverima ali su zato specijalisti za šljaku u novoj eri izumiruća sorta.

 

190 km/h moze da ispali 80% boljih igracica na WTA.

 

Nista od ovoga sto si napisao nije tacno. Naprotiv. poslednjih dvadeset godina je upravo era najraznovrsnijih igraca koje je tenis ikada imao u istoriji. Imas vrhunske udarace, sjajne servere, izvanredne tempo igrace, perfektne defanzivce i kao slag na torti imas trojicu igraca ekstra klase u istoj generaciji koji spadaju u deset najvecih tenisera svih vremena i bitno su razliciti igraci medjusobno. Ja ne znam sta ljudi misle kakvi su igraci bili u prvih 50 pre 20 ili 30 godina ali sumnjam da bi bilo mnogo forumasa koji bi mogli da nabodu ime 50.-og tenisera sveta od pre 30 godina bez pomoci Gugla. Danas je neuporedivo teze uci u Top 20 i za to mora mnogo vise da se radi, igraci su i tehnicki i fizicki bogovi tenisa za svoje kolege od pre 30 godina. Pre 30 godina u Top 20 je bio 1 Boba Zivojinovic koji ne znam da li je uopste trenirao kada se jednom dokopao vece love.

 

Sto se specijalista za sljaku tice, otkako je beton zamenjen vestackom podlogom kojoj mogu da se kontrolisu performanse (brzina, odskok i slicno) i na kojoj se igra veci deo sezone odumiru specijalisti za bilo koju podlogu. Isuvise su kratke sezone na prirodnim podlogama da bi se na rezultatima koji se na njima postignu pravila vrhunska karijera. To ne znaci da jedan Kei Nisikori ili David Ferer ne bi presavijali na ne znam kako dubokoj sljaci tipove kao su Brugera, Koreca ili Kafeljnikov any given day, o Nadalu da i ne govorim. Mislim, voleo sam i volim i ja vise tenis od pre 30 godina ali to je zal za mladost, kvalitet tenisa kakav se danas igra je najveci ikada.

Edited by harper
Link to comment

pričao je nešto wilander da je u njegovo vreme tehnički savršen igrač bio onaj koji je mogao pouzdano da šalje loptu 2 stope unutar linije, da je to tada bilo dovoljno da se uzme poen, danas se igrači trude da je pošalju 5 -10 cm od linije, inače ostavljaju protivniku previše vremena da reaguje

Link to comment

Hvala Novaku što uredno otresa te servis volej Indijance, ono s Karlovićem bio je izuzetak da potvrdi pravilo. Ali s tim je gotovo. Gledao sam Stena noćas, bolji je nego prošle godine. 

 

meni nikako nije jasno kako je nishikori bio favorit po kladionicama protiv wawrinke

Link to comment

190 km/h moze da ispali 80% boljih igracica na WTA.

 

Nista od ovoga sto si napisao nije tacno. Naprotiv. poslednjih dvadeset godina je upravo era najraznovrsnijih igraca koje je tenis ikada imao u istoriji. Imas vrhunske udarace, sjajne servere, izvanredne tempo igrace, perfektne defanzivce i kao slag na torti imas trojicu igraca ekstra klase u istoj generaciji koji spadaju u deset najvecih tenisera svih vremena i bitno su razliciti igraci medjusobno. Ja ne znam sta ljudi misle kakvi su igraci bili u prvih 50 pre 20 ili 30 godina ali sumnjam da bi bilo mnogo forumasa koji bi mogli da nabodu ime 50.-og tenisera sveta od pre 30 godina bez pomoci Gugla. Danas je neuporedivo teze uci u Top 20 i za to mora mnogo vise da se radi, igraci su i tehnicki i fizicki bogovi tenisa za svoje kolege od pre 30 godina. Pre 30 godina u Top 20 je bio 1 Boba Zivojinovic koji ne znam da li je uopste trenirao kada se jednom dokopao vece love.

 

Govorimo o različitim stvarima, ja se, u načelu, slažem sa svim što si napisao, pogotovo u onom drugom pasusu. Ljudi zaboravljaju činjenicu da su igrači kao Novak, Marej ili Vavrinka sjajni serveri. Nadal možda manje, ali njegov ljevoruki servis zna itekako da bude prijetnja na brzoj podlozi. Ono što je činjenica da danas neko ko nema izuzetan servis nema šta da traži u teniskom vrhu.

Nema boljeg primjera od ovoga o čemu pričam od samog Đokovića i perioda u kome se on mučio sa svojim servisom.

Link to comment

meni nikako nije jasno kako je nishikori bio favorit po kladionicama protiv wawrinke

 

Pusta zelja da bude nesto veliko od ovih klinaca posto su Novak, Rafa i Rodzer smorili za sve pare a novi genijalci se ne naziru.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...