Jump to content
IGNORED

OZI Open 2015


dùda

POBEDNICI ???  

48 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dùda

    136

  • renne

    135

  • Timmy

    97

  • Max Morlock

    84

Top Posters In This Topic

Govorimo o različitim stvarima, ja se, u načelu, slažem sa svim što si napisao, pogotovo u onom drugom pasusu. Ljudi zaboravljaju činjenicu da su igrači kao Novak, Marej ili Vavrinka sjajni serveri. Nadal možda manje, ali njegov ljevoruki servis zna itekako da bude prijetnja na brzoj podlozi. Ono što je činjenica da danas neko ko nema izuzetan servis nema šta da traži u teniskom vrhu.

Nema boljeg primjera od ovoga o čemu pričam od samog Đokovića i perioda u kome se on mučio sa svojim servisom.

 

Onda se izvinjavam sto sam pogresno razumeo. Servis je, naravno, ultra znacajan udarac u tenisu, mislio sam da se to podrazumeva.

Link to comment

Fedja je jedan od najboljih servera u zadnjih 20 godina istoriji tenisa.

 

Mislim da ovako bolje pristaje realnosti. Snaga, brzina, kompletnost, pouzdanost, sposobnost varijacija, placement, sve savrseno.

Link to comment

Fedja je jedan od najboljih servera u zadnjih 20 godina.

 

e jeste.

 

pre neki dan je na twitteru aus opena bilo pitanje da sastavite po vama najbolje igrace za svaki udarac u tenisu.

 

mnogi stavaljali da je raonic najbolji server ili isner i slicni a meni je federer ubedljivo najbolji.

Link to comment

e stvarno i vi svasta... i sada ja moram da se javim.

 

ubedljivo najbolji server svih vremena je Ivanisevic. neuporediv sa bilo kime. iza njega su Sampras, Krajicek(coveka su povrede sprecile da napravi vise), Federer i dr Ivo... najbolju tehniku svakako da ima Federer, i to verovatno u istoriji. necitiljiv potpuno. slicno i sa Ivanisevicem, koji je usput i levak, i imao je snazniji servis od Federera, mada bih rekao da je Federer tehnicki zero ispred. Sampras i Krajicek su brutality, sirova snaga i preciznost... treba istaci i Raftera i Edberga koji su obojica imali strasne kick servise, i koristili ih kao pripremni udarac za izlazak na mrezu. Edberg je inace imao top u ruci ali ga je vrlo retko koristio, jer kao sto rekoh, njemu je to bio pripremni udarac za volej.

 

takodje, prica da nema specijalista za odredjenu podlogu je totalno pogresna. danas podloge mozda jesu homogenizovane, ali i dalje zahtevaju potpuno drugacije kretanje. jeste da RG vise nije blato i da Wim nije led, ali i dalje te dve podloge zahtevaju drugaciju pripremu za udarac. pogledati npr pod Murray koji uopste ne ume da se krece po sljaci. jedina razlika izmedju danas i pre 20 godina je sto su danasnji igraci zveri u odnosu na one od pre 20 godina, i sto sa svojim fizikalijama mogu da izdominiraju slabije igrace na razlicitim podlogama... pa zaboga, to sto je Nadal uzeo par Wim i US Opena ne znaci da covek nije specijalista za sljaku... ili neko mozda misli da bi Brughera sa njegovim balonima mogao da parira Federeru ili Djokovicu na sljaci? pa njega bi Murray poslao kuci sa 3x 6-2, a ne ova dvojica...

Link to comment

meni je wilander simpatican, mislim da je odlican analiticar.

 

Znao sam da je ovo neki "cetnik s reketom" momenat cim je Kojotov post osvanuo na teniskom topiku. :lolol:

Link to comment

I sta kaze Wilander, Raonic ce pobediti Noleta  :D

 

Sta mu je Nole skrivio pa da ga ovaj organski nepodnosi :thumbd:

ali je isto tako rekao da očekuje da djoker ima fantastičnu godinu i uzme sva 4 gs, s obzirom na stanje rafaborga i nepostojanje mlađih nadolazećih vrhunskih igrača ;)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...