Jump to content
IGNORED

Šarli Ebdo


Lezilebovich

Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wall

    132

  • iDemo

    100

  • Weenie Pooh

    94

  • ToniAdams

    88

Top Posters In This Topic

Posted Images

vi ocekujete da se ekipa koja a) overava pandura u prolazu kao da glumi u sceni dzon mek tirnanovog filma b) ima kapacitet grupisanog pojedinacnog nisanjenja na vozaca i suvozaca pandurskih kola usred totalne frke, umesto histericnog klinackog ispaljivanja celog okvira (pogledajte izresetanu soferku i raspored rupa na njoj), predaje ziva?

 

ako se desi, jedino sto mogu da napisem je allahu akbar

Link to comment

Pa rekla sam, ISIS i ostale grupe koje su buknule kad su sklonjeni/oslabljeni direktnim NATO napadima diktatori koji su ipak drzali zemlje daleko od haosa i civilnih ratova.

Link to comment

Imajući u vidu da su napadači bili maskirani, reklo bi se uvežbani i hladnokrvni mislim da su šanse da ih zarobe male.

Malo mi je čudno kako su brzo otkrili o kome se radi.

Ili su zlikovci napravili grešku ili se služba setila da malo radi svoj posao.

napadači su za početak omanuli ulaz u redakciju. toliko o pripremljenost istih.
Link to comment

@wall

To je i moj najveci utisak. Zato i mislim da moraju da ih uhvate zive i da im sude. U suprotnom bice zlo.

Ima još jedna opcija a to je da su fulali. Služba.

Ili su im teroristi namestili da roknu neke tamo nižerazedne i tako još više zakuvaju.

OK ovo zadnje jeste 'nako holivudski ali i ona dvojica su ozbiljni igrači™.

Link to comment

vi ocekujete da se ekipa koja a) overava pandura u prolazu kao da glumi u sceni dzon mek tirnanovog filma b) ima kapacitet grupisanog pojedinacnog nisanjenja na vozaca i suvozaca pandurskih kola usred totalne frke, umesto histericnog klinackog ispaljivanja celog okvira (pogledajte izresetanu soferku i raspored rupa na njoj), predaje ziva?

 

ako se desi, jedino sto mogu da napisem je allahu akbar

ne budi naporan jebote. Niko to ne ocekuje. Pricamo o jedinoj mogucoj opciji da se izbegne ono sranje kom su teroristi upravo tezili.
Link to comment

vi ocekujete da se ekipa koja a) overava pandura u prolazu kao da glumi u sceni dzon mek tirnanovog filma b) ima kapacitet grupisanog pojedinacnog nisanjenja na vozaca i suvozaca pandurskih kola usred totalne frke, umesto histericnog klinackog ispaljivanja celog okvira (pogledajte izresetanu soferku i raspored rupa na njoj), predaje ziva?

 

ako se desi, jedino sto mogu da napisem je allahu akbar

A sto su prvo pogrešili adresu?

Link to comment

Pa rekla sam, ISIS i ostale grupe koje su buknule kad su sklonjeni/oslabljeni direktnim NATO napadima diktatori koji su ipak drzali zemlje daleko od haosa i civilnih ratova.

 

NATO kao organizacija je sklonila kojeg diktatora? Napad na Irak je bila akcija SAD/UK dok su Nemacka i Francuska bile otvoreno protiv. Opet generalizacije...

Link to comment

Pa rekla sam, ISIS i ostale grupe koje su buknule kad su sklonjeni/oslabljeni direktnim NATO napadima diktatori koji su ipak drzali zemlje daleko od haosa i civilnih ratova.

 

dagmar, u Libiji nema, za sada, ISIS-a.

u Libiji je trenutno gradjanski i rat interesa pobednika nad Gadafijem gde je vera tek jedan od tri-cetiri bitna segmenta koji uzrokuju taj rat i gde radikalne organizacije, jos uvek, nisu te koje su najjace.

u Libiji je i za vreme Gadafija postojala radikalna grupa koja se zvala LIFG i koju ni Gadafi nije mogao da unisti do kraja.

Gadafi je bio diktator i brutalni ubica i nema izgovora za njegovo odrzanje i hvaljenje, ujedno je i jedan od vecih krivaca za sadasnje rasulo u Libiji.

Edited by Bane5
Link to comment

Наравно да су обучени војници, то је јасно већ по томе што акција није самоубилачка. Црних чеченских удовица и мучених клинаца испраних мозгова џихадисти имају за бацање, али специјалаца који савршено говоре француски баш и не. Добро обучени војници се чувају и кевларским прслуцима, за које коментатор бибисија каже да су их носили, а и маскама, мада то више не пролази у модерном свету покривеном камерама. Повукли су се ови на резервни положај и већ знају како ће ово да се и настави и заврши.

Link to comment

Nisam znao.

Ali i dalje mislim da su ozbiljne i dobro obučene ubice.

suprotnog sam mišljenja. da je ovaj teroristički akt delo jedne izolovane ćelije™. taj kiks sa adresom mi je ključni dokaz, plus, ako je tačno, da su ih (već) locirali u remsu
Link to comment
×
×
  • Create New...