Jump to content
IGNORED

Šarli Ebdo


Lezilebovich

Recommended Posts

O tome se da diskutovati, a neki sociolozi, antreopolozi i psiholozi su pozvaniji da pricaju o tome od mene, ali prosto zazirem od "nisu prijemcivi" stava. Izvinjavam se dudi, mozda je nisam skroz razumeo, ali me je to sto je izrekla asociralo na ono sto sam napisao. 

prihvatam izvinjenje  

potpuno pogrešno si me razumeo

možda sam ja upotrebila neke rogobatne izraze pa te to navelo da pomisliš da ja govorima sa te zapadnjačke visinetm

 

a ja sam mislila sasvim suprotno

mislila sam o zapadnjačkoj oholosti koja je uništila ne jednu državu i ne jedan narod i ne jednu civilizaciju

 

nikako nisam mislila pod ''nisu prijemčivi'' da nisu dorasli

nego da mi (aka zapad) ne razumemo ta društva u potpunosti

a često se niti ne trudimo da razumemo,

mi smo prosto najbolji, najnapredniji, najcivilizovaniji etc

Link to comment
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wall

    132

  • iDemo

    100

  • Weenie Pooh

    94

  • ToniAdams

    88

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mudzahedini su prosto muslimanska gerila. Mogu biti religijski fanatici ili umereni. Najpoznatiji mudzahedin, Masud recimo, je bio umeren ali zato verovatno najefektivniji mudzahedin koji se borio protiv Sovjeta i kasnije protiv Talibana.

 

Ono na sta ti mislis se obicno naziva - dzihadisti.

OK.

Dakle jesu borci okupljeni oko religije.

Mogu nekada biti freedom fajteri a nekada teroristi.

Link to comment

sva trojica su domaći teroristi. Što tek predstavlja grandiozan problem za Francusku. Godine i decenije nebrige za muslimanske manjine diljem Ojrope skriven pod krinkom "multi-kulti" društava su tek počele da uzimaju danak.

 

ovo.

Zato je esencijalno da pronadju i zive uhvate napadace.

U suprotnom ce generalizacija i gadjanje kolektivnim krivicama da prodube jaz i dovedu do eskalacije i milion i jednog novog sranja.

Link to comment

Na kraju, ako pogledas drzave zahvacene sukobima u 'arapskom prolecu' konkretno Libiju i Siriju neces naci nijednu jedinu radikalnu dzihadisticku organizaciju koju su USA podrzavale u bilo kom trenutku (pre, tokom ili posle revolucije). Cak, tesko ces naci jasnu isamiasticku (videti ovo iznad napisano) organizaciju koju su oni podrzli.

 

 

Nisu nikog podrzali, samo su uleteli u rat da sklone Gadafija. Sad ko zna ko je posle mogao da dodje, mogla je i majka Tereza, sad sto je drugacije ispalo kako su oni mogli da znaju.

 

Evo ni meni nikad ne mora da pomognu, samo nek ostave koferce sa jedno milion bas kad ja treba da naidjem putem pa da ga ja pokupim, i nikad im necu traziti nista da mi pomognu.

 

I bas Libiju pomenuti od svih zemalja, zemlju koju je cela Afrika gledala i zelenela od zavisti. A sta je od nje ostalo kad su u zadnjem pokusaju smakli Gadafija.

Link to comment

kako mislis da ih uhvate zive sem ako nisu zaista dosli iz "ošišanog ježa"?

 

inače je neverovatna ta globalna tupost koja ovo gleda iz vizure slobode govora.

 

 

edit: @toni

Edited by yolo
Link to comment

ovo.

Zato je esencijalno da pronadju i zive uhvate napadace.

U suprotnom ce generalizacija i gadjanje kolektivnim krivicama da prodube jaz i dovedu do eskalacije i milion i jednog novog sranja.

Imajući u vidu da su napadači bili maskirani, reklo bi se uvežbani i hladnokrvni mislim da su šanse da ih zarobe male.

Malo mi je čudno kako su brzo otkrili o kome se radi.

Ili su zlikovci napravili grešku ili se služba setila da malo radi svoj posao.

Link to comment

Ovi su navodno opkoljeni u nekoj zgradi u Remsu, jedna četvrt je blokirana.

 

Rekao bih da je ironija sudbine to što je jedan od ubijenih policajaca musliman, Ahmed Merabet, ali sumnjam da takve stvari sprečavaju razne varijetete kalifaćana™, dovoljno su muslimana ubili na Bliskom Istoju, Srednjoj Aziji i Africi.

 

Što bi ih sprečavali, pa oni najpre i vole da se obračunavaju sa ,,izdajnicima u svojim redovima", mislim da više mrze muslimana koji nije uz njih (ili im se protivi) nego i najgoreg nevernika.

Link to comment

Nisu nikog podrzali, samo su uleteli u rat da sklone Gadafija. Sad ko zna ko je posle mogao da dodje, mogla je i majka Tereza, sad sto je drugacije ispalo kako su oni mogli da znaju.

 

Evo ni meni nikad ne mora da pomognu, samo nek ostave koferce sa jedno milion bas kad ja treba da naidjem putem pa da ga ja pokupim, i nikad im necu traziti nista da mi pomognu.

 

I bas Libiju pomenuti od svih zemalja, zemlju koju je cela Afrika gledala i zelenela od zavisti. A sta je od nje ostalo kad su u zadnjem pokusaju smakli Gadafija.

 

Cekaj pa ti si napisao, citiram, 'da su oni efektivno ispodrzavali sve zive po pravilu islamisticke ludake'. Ej, efektivno? Koga? Koje 'ludake' (pa tu jos zestoko generalizujes)?

Edited by Bane5
Link to comment

kako mislis da ih uhvate zive sem ako nisu zaista dosli iz "ošišanog ježa"?

 

inače je neverovatna ta globalna tupost koja ovo gleda iz vizure slobode govora.

 

 

Pa mozda ima neki promil sanse. Inace to mi je prvo palo na pamet, da mogu ikako da ih uhvate i da im sude, to bi jos moglo da se personalizuje. Ovako, treba da se ponasaju mnogo pametno da u prenaduvenoj Francuskoj u kojoj vec postoji jak attitude prema muslimanima ovo ne predje u neko upiranje prsta u kolektiv.

Link to comment

@wall

 

To je i moj najveci utisak. Zato i mislim da moraju da ih uhvate zive i da im sude. U suprotnom bice zlo.

Edited by ToniAdams
Link to comment

Cekaj pa ti si napisao, citiram, 'da su oni efektivno ispodrzavali sve zive po pravilu islamisticke ludake'. Ej, efektivno? Koga? Koje 'ludake' (pa tu jos zestoko generalizujes)?

 

 

Pa efektivno bas to i znaci, u efektu a ne direktno.

Link to comment

Men se cini da ti ovde vuces malo na tezu da su arapi u nauci bili isto samo trgovci ko i sa svim ostalim. To je daleko od istine, u vreme Haruna Al-Rashida Bagdad je bio prestonica sveta sto se tice nauke, arapi jesu uvezli indijske brojeve ali su im dodali i nulu sto je bilo nepojmivo ostalim narodima. Al-Hvarezmi je osmislio proces algoritama, prvu osnovu naucnog metoda. Pravo pitanje je zasto islam nije nastavio tim putem vec se okrenuo ovom reborn srednjevekovnom verskom fanatizmu.

 

1) krstaski ratovi

2) arapi su izgubili politicki primat u islamskom svetu

Link to comment
×
×
  • Create New...