Jump to content
IGNORED

Najbolji od najboljih


namenski

Recommended Posts

  • Replies 326
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • namenski

    129

  • Lancia

    19

  • Pontijak

    17

  • Radoye

    15

Firma koja je izmislila takozvana koncept auta.

Covek, tacnije: Harley Earl, koji je vodio dizajn u GM-u od 1927. do 1958. na u zemlji koja doduse nije izmislila automobil kao napravu, ali mu je sigurno dala vecinu, ako ne i sva znacenja koja je auto imao u automobilskom 20. veki.

Firma je Buick, 

Citam tvoj post, par sati kasnije otvorim Car & Driver, a tamo najnoviji Buick-ov koncept.

 

Buick-Avenir-concept-202-876x535.jpg

 

Buick-Avenir-concept-201-876x535.jpg

Link to comment

^^

Linije i uglovi me odma' asocirali na restilizaciju Continental GT modela.

Pogotovu zadnje krilo, ugao prednje maske mozda linija preko gepeka a zlonamjeran bi rek'o da su prednji farovi hibrid Phantom modela sa nekom Mazdom.  :wicked:

Ok, ima tu i Crossfire-a pomalo pozadi. 

Neka vam ne zasmeta moj prvi utisak.  :sleep:

 

 

58AyUbH.jpg

 

ut6Mw8S.jpg

 

Edited by Tpojka
Link to comment

^^

Linije i uglovi me odma' asocirali na restilizaciju Continental GT modela.

Pogotovu zadnje krilo, ugao prednje maske mozda linija preko gepeka a zlonamjeran bi rek'o da su prednji farovi hibrid Phantom modela sa nekom Mazdom.  :wicked:

Ok, ima tu i Crossfire-a pomalo pozadi. 

Neka vam ne zasmeta moj prvi utisak.  :sleep:

Taman posla, dzakamo.

Nego ima to vec ustaljeno komentarisanje, cim izadje neki novi model, ne prodje ni tri sekunde i vec osvane:' lici na ovog, onog...' Mislim, sta da napravis da ima cetiri tocka, farove i vrata a da vec nije na nekom modelu bilo? 

Sto se konkretnog Bjuika tice, vise je mish-mash svega i svacega, najmanje ima sopstvenog stajla (ako to uopste postoji) trebalo bi da bude pokazna vezba za novu Insigniju s premalim gepekom. Tesko da ce ovakav, kakav je nepraktican, u proizvodnju. Ali i dalje ne vidim Bentlija :) mozda je tako i bolje.

p.s. de se samo seti Crossfire dupenceta za ovoliki auto? 

Link to comment

Nego ima to vec ustaljeno komentarisanje, cim izadje neki novi model, ne prodje ni tri sekunde i vec osvane:' lici na ovog, onog...'

 

Pisao sam post s tim na umu.  ^_^

 

Ali i dalje ne vidim Bentlija  :) mozda je tako i bolje.

 

Post je i napisan da bi' podstak'o dijeljenje misljenja.

 

p.s. de se samo seti Crossfire dupenceta za ovoliki auto? 

 

[pininfarina]

Pa nekako mi naisla ta linija zadnjeg kraja iz nekog polu-profil ugla. Mozda sam i lupio. Gledam opet fotke, mozda i jesam.

Ali to neko suzavanje lima pozadi, iz ovog ugla:

 

7T5MRfg.jpg

 

[/pininfarina]

Link to comment

Lancia, ali Lambda

 

Lancia-Lambda_1922_zpsrarwk4hq.jpg

 

Lancia Automobiles S.p.A.
Vincenzo Lancia

Vincenzo_Lancia_zps2t1wxgsz.jpg

 

Sve je pocelo krajem 1906. godine kada je Vincenzo Lancia sa svojim prijateljem Claudion Fogolin-om u Torinu, obojica FIAT-ovi fabricki vozaci, osnovao Lancia Automobiles S.p.A.

 

VL_Racer_zpsc1x5pkxw.jpg

Trkac. Ali pravi.

 

Da li ih je nesto naljutilo, da li su rekli ‘mozemo mi to i bolje’ ne zna se, nije ni vazno, ali tesko da postoji proizvodjac automobila koji je njegovom velicanstvu automobilu doneo toliko tehnickih novotarija kao sto su one koje su potekle iz ove fabrike.
Od prvog potpunog automobilskog elektricnog sistema, preko amortizera, kocnica na svim tockovima, do – samonosece karoserije, novotarije koja je bila najmanje 30 godina ispred svog vremena i bez koje danas ne moze da se zamisli moderan automobil. Prvi put bas na modelu Lambda. Nije vise bilo teskog i preteskog rama, potrebe da se na njega i oko njega kaci ostatak automobila.
Takozvano nezavisno vesanje da ne pominjemo.

 

Lancia_Lambda_1922_8.jpg
Ovo je bila ideja. Sprovedena u delo. Jos 1922. godine.

 

Ovaj model je doneo jos jednu novinu, poznatu danasnjim korisnicima naprave zvane putnicki automobil: onaj ‘tunel’ po sredini vozila, uzduzno. Zahvaljujuci njemu, sistemu vesanja koji je omogucio da se prenos snage od motora napred do diferencijala nazad podigne i spakuje u prostor za putnike, vozilo je postalo bitno nize. I bitno stabilnije.
Motori su takodje bili posebna prica: Lancia je, jos dvadesetih, razvila V motor sa malim uglom, sa ventilima u glavi cilindra je bila na dobardankakostestaimanovodanas, a podmazivanje pod pritiskom i ostale ‘sitnice’ koje je ovaj proizvodjac prvi uveo ili primenio jedva da su bile vredne pomena, s obzirom na to koliko ih je bilo.
Sa Vincenzom Lanciom je, 1937. godine, umro verovatno poslednji individualac – konstruktor automobila i konstrukcija automobila - ne mesati sa karoseristima koji su se samo presaltvali sa karuca na automobila - je postala ono sto se danas zove timski rad.

Sto uopste ne garantuje da ce nesto da ispadne dobro.

 

lancia-lambda_zpsvswhhr6l.jpg

Jos jedna Lancia novotarija. Jos kakva: vuk u jagnjecoj kozi: Lambda, budzena, 1926.

 

Lancia se oprobala, uspesno, i na trkama: na Mile Miglia je redovno bivala u prvih 10, posle WW2 se oprobala u F1 i prototipovima, ali ce njeno ime ostati nezaobilazno u reli takmicenjima.

Dok su reli takmicenja bila reli takmicenja.

 

Lancia_Logos_Hist_zps1s2umrnv.png

Logo je evoluirao, italijanski uspesno: onaj iz 1911. godine je za svog prijatelja Vincenza uradio niko drugi nego licno conte Carlo Biscaretti di Ruffia, po kome se danas zove italijanski automobilski muzej u Torinu.

 

Konacno, oni su znali sta voze:

Vlasnici_Glavna_S_zpszcgnmewz.jpg

 

Link to comment

Dabogda goreo i sagoreo, sa sve raznim Montezemolima i njima slicnima.

 

Lancia-Lambda_1922_zpsrarwk4hq.jpg

I ukus i stil...

Ili kako vec bese ona reklama.
Tek, ako i jedan automobil moze da bude proglasen za simbol takozvane Flapper ere, onda je to Lancia Lambda.

Uostalom, valjda je Greta Garbo znala nesto o tome:

 

Greta_Garbo_Lancia_Lambda_zpsod1miu2v.jp

Link to comment
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...