Jump to content
IGNORED

Istorija na zidovima Srbije


Singer

Recommended Posts

  • Replies 302
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Singer

    98

  • Topola

    27

  • Прслин

    23

  • namenski

    20

Pa dva dana nakon ulaska u Beograd, posle su lepili po drugim mestima.

Njemačka ekonomičnost

 

Nek me isprave istoričari ako grešim.

Edited by Singer
Link to comment

Pa dva dana nakon ulaska u Beograd, posle su lepili po drugim mestima.

Njemačka ekonomičnost

 

Nek me isprave istoričari ako grešim.

To spremano i stampano jos 1 ili 2 aprila, neka nadlezna komanda, za podrucje Srbije, za zapadne delove Jugoslavije i CG je isao drugi tekst i drugi jezici, sve nemacki sistematicno, uredno i na vreme.

 

 

Inace, jebem im mater bugarsku i nemacku :fantom:

Link to comment

Naredba potpukovnika Garskog, komadanta Beograda, nemačkim vojnicima kojima se, pored ostalog, zabranjuje samostalno uzimanje stanova, kao i kupovina svih vrsta materijalnih dobara (namirnica, auto delova...), 16. april 1941. Beograd

 

ZabranasamostalnozauzimanjestanovaDE_zps

 

Odluka v.d. predsednika Opštine grada Beograda Ivana Milićevića da obavi pripreme za popis stanovništva u gradu. 17. april 1941. Beograd

 

GradjanimaBeograda_zpse4684d90.jpg

 

Naredba poukovnika Kajzenberga, komadanta Beograda i 599. oblasne vojnoupravne komande o merama preduzetim posle napada na nemačku patrolu u noći 20/21. aprila 1941. u Beogradu

 

OmeramanapadanaNemackupatrolu_zpsee2d480

Link to comment

U tom slucaju izvini :)

 

Ucinilo mi se da si krenuo sa pedagogijom.

 

Singer pedagogise, ja iznalazim resenja koja bi suzbila nadolazecu poledicu (kroz vekove)  :fantom:

Link to comment

Objava vazuhoplovnog generala Ferstera (Helmut Forster), prvog vojnog komadanta Srbije, o stupanju na dužnost, 22. april 1941. Beograd

 

FesterBeogradjanima_zpsc5a09c67.jpg

 

Naredba nemačkih vojnih sanitetskih organa o merama zaštite od izbijanja epidemije u gradu, 22. april 1941., Beograd

 

Naredbaozastitiodepidemijeugradu_zpsb5ce

 

Naredba pukovnika Kajzenberga, komandanta feldkomandature 599, kojom se definišu uslovi pod kojima će se ubuduće Jevreji snadbevati prehambenim proizvodima i pijaćom vodom sa javnih mesta u Beogradu, 25. april 1941. Beograd

 

NaredbaosnadbevanjuJevreja_zpsaab19037.j

 

Naredba feldkomandanture 599 o načinu prikupljanja, sortiranja i uništavanja đubreta za koje su odgovorni vlasnici kuća i stanova u Beogradu, 1941. Beograd

 

Naredbaodjubretu_zps6cc8a60c.jpg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...