Jump to content
IGNORED

Lako li je dobiti drazvljanstvo?


iDemo

Recommended Posts

Nice to know da nismo najgori. ...Inače, sada može da ti se potpiše praktično bilo koji drugi državljanin ili državljanka Kanade (s nekim sasvim razumnim potpravilima). Whew. Čuo sam da sada može i da se prijavi za obnovu pasoša online, ali valjda samo delimično. Ne znam. Do mog sledećeg pasoša će se sigurno opet promeniti pravila pa ni ne gledam.

Link to comment
  • Replies 117
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Leia

    18

  • iDemo

    17

  • ObiW

    11

  • cyberwor/L/d

    11

Top Posters In This Topic

Nice to know da nismo najgori. ...Inače, sada može da ti se potpiše praktično bilo koji drugi državljanin ili državljanka Kanade (s nekim sasvim razumnim potpravilima). Whew. Čuo sam da sada može i da se prijavi za obnovu pasoša online, ali valjda samo delimično. Ne znam. Do mog sledećeg pasoša će se sigurno opet promeniti pravila pa ni ne gledam.
On line verovatno moze da se obavi pola posla ako imas tekuci (ili u zadnje godinu-dve istekli) pasos... Slicno i ovde.
Link to comment

:o Čuo sam za te guarantore u Velikoj Britaniji, ali sam ukapirao da je to zato što ne postoje opštinske matične knjige stanovnika ni lične isprave, pa neko, kada prvi put vadiš pasoš, treba da garantuje da si ti zapravo ti a ne neko drugi. Taj neko takođe mora da pripada nekoj od "viđenijih profesija", kao što su lekar, advokat ili inžinjer.A zašto kod vas u Australiji i Kanadi?Mi u Holandiji smo svi obavezno popisani pa opština već zna sve o tebi, guarantor ti ne treba.

Link to comment
Ti, cini mi se i u nekom prethodnom postu, konstantno (a slucajno) meshash drzavljanstvo (kao status) i pasosh (kao putnu ispravu). I ovde (Aus) pasos dobija u/preko poste i nije komplikovano i sve to al' se drzavljanstvo dobija drugacije (plus test koji su nedavno uveli a izgleda da ce uskoro da ga 'izvedu'). Moja 'reklamacija' je bila u vezi drzavljanstva i testa, nisam se zalio na pasosh... :)
Ja sam ranije opisala proces dobijanja drzavljanstva i to je upravo tako kako vec rekoh. Popunis formulare, platis taksu i zajedno sa izvodom iz maticne knjige posaljes uredu za strance. Nema testova, nema intervjua, nema nista. Jave ti postom da si dobio drzavljanstvo i posle odes u policiju da dignes pasos. Znaci, nista nisam pobrkala. Procedura jednostavna.edit: gde bre JA da mesam :) uostalom, kako ces dobiti svedski pasos ako nisi drzavljanin?U praksi ne moras da mrdnes iz kuce da bi postao svedski drzavljanin. Isprintas zahtev za dobijanje drzavljanstva sa interneta popunis. Zatrazis izvod iz maticne knjige preko interneta i stigne ti za dva dan u postansko sanduce. Uplatis taksu preko interneta, isprintas potvrdu da je lova uplacena. Sve to spakujes u koverat i tek onda treba da se izmilis iz kuce da bi to ubacio u postansko sanduce. Gospoda merodavni ti posle nekoliko nedelja jave da si dobio drzavljanstvo i ti opet treba da izadjes iz kuce da bi podigao pasos. Comprende? Edited by cyberwor/L/d
Link to comment
U Holandiji postoje tri priznata dokumenta za ličnu identifikaciju. To su:- pasoš- lična karta- holandska vozačka dozvolaNijedan od gorepomenutih dokumenata nije moguće dobiti bez punopravnog državljanstva.
Hm, da li bi to onda znacilo da u Holandiji ne mozes da polazes vozacki ako nisi drzavljanin? Ili mozes da polazes al' ti ne daju dozvolu?
Link to comment
Mi u Holandiji smo svi obavezno popisani pa opština već zna sve o tebi, guarantor ti ne treba.
cuj samo popisani po opstinama, jos ti dodju i u kucu da vide kako si i policija i kurir iz opstine da uruci dokumenta za poresku deklaraciju cenim da drzava zna kad djubre iznosim tako da nam "kontrolor" ni ne treba :)a propos vozacke dozvole - u luxembourgu svi imaju luxemburske vozacke dozvole bez obzira na drzavljanstvosad cujem da se sve dozvole priznaju uz polaganje dodatnog specijalnog vozackog "ispita" za voznju u rizichnim situacijama i opasnim podlogama
Link to comment

U CZ je obavezna zamena domaće dozvole za češku najkasnije do 1 godine od sticanja boravišne dozvole. Polažu se propisi, onda se deponuje u saobraćajnoj policiji domaća dozvola i dobije se češka. Tako je bar bilo, u medjuvremenu su se tu neke stvari menjale, na pratim to baš puno.Medjunarodna se koliko znam mnogo ne koristi.

Link to comment
Hm, da li bi to onda znacilo da u Holandiji ne mozes da polazes vozacki ako nisi drzavljanin? Ili mozes da polazes al' ti ne daju dozvolu?
Ups, zezn'o sam se za vozačku. Možeš da je dobiješ ako imaš dozvolu boravka.
Link to comment
Ups, zezn'o sam se za vozačku. Možeš da je dobiješ ako imaš dozvolu boravka.
Pa da, i meni je bilo nelogicno. Verovatno si se zezn'o jer je i vozacka dozvola jedan od dokumenata sa slikom - koji se prihvataju kao potvrda identiteta.
Link to comment
A zašto kod vas u Australiji i Kanadi?
Uvreženi običaji teško izumiru <_<. Kao i dinosaurski izborni sistem (first-past-the-****ing-pole) i neizabrani Gornji dom parlamenta pun beskorisnih parazita i to u federaciji kojoj je POTREBAN izabrani senat koliko joj je potreban i izabran Donji dom. :fur:
Link to comment
U praksi ne moras da mrdnes iz kuce da bi postao svedski drzavljanin. Isprintas zahtev za dobijanje drzavljanstva sa interneta popunis. Zatrazis izvod iz maticne knjige preko interneta i stigne ti za dva dan u postansko sanduce. Uplatis taksu preko interneta, isprintas potvrdu da je lova uplacena. Sve to spakujes u koverat i tek onda treba da se izmilis iz kuce da bi to ubacio u postansko sanduce. Gospoda merodavni ti posle nekoliko nedelja jave da si dobio drzavljanstvo i ti opet treba da izadjes iz kuce da bi podigao pasos. Comprende?
E, sad samo još da to i uradiš. :D :fashisto:
Link to comment
u luxembourgu svi imaju luxemburske vozacke dozvole bez obzira na drzavljanstvo
I u Kanadi, ali sada se uvode nove vozačke dozvole koje sadrže i podatak o državljanstvu, da bismo mogli da prelazimo u US sa minimalnim smaranjem... za sada. <_<
Link to comment

Da li neko zna kako se dobija srpsko drzavljanstvo? Cula sam da je dosta komplikovano, posebno ako se drzavljanstvo trazi na osnovu braka. Koja sve dokumenta su potrebna, koliko traje procedura?

Link to comment
Da li neko zna kako se dobija srpsko drzavljanstvo? Cula sam da je dosta komplikovano, posebno ako se drzavljanstvo trazi na osnovu braka. Koja sve dokumenta su potrebna, koliko traje procedura?
http://rapidshare.com/files/82244456/zakon...srbija.pdf.htmlsticanje drzavljanstva prijemom, clan 14. pa nadalje.kako procedura izgleda u praksi to ne znam, a i mene zanima. Edited by Leia
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...