Jump to content
IGNORED

Srbija u kvalifikacijama za EP 2016


kud u maglu Simoviću

Plasman reprezentacije Srbije u grupi I  

65 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

 

Moja velika podrška srpskim nogometašima koji su se pokazali velikim ljudima i sportašima!"

 

 

Covek je pogodio sustinu. U fudbalerima si mogao da vidis razliku i tokom i posle meca, a nije da su ovi nasi cvecke. Izraz lica Mitrovica kad su ovi likovi potrcali na njega da mu otmu zastavu sve govori, covek je bio totalno zbunjen. Simpaticne su mi ove forumske podrske velikowhatever projektima sve dok nisu srpski, neki ljudi su ocigledno zaspali u devedesetim i zaboravili da se probude, ali treba skrenuti paznju na to da se trenutno na teritoriji bivse SFRJ igraju bar tri regionalne lige (kosarka, vaterpolo, rukomet) i da su se medjusobna gostovanja bukvalno pretvorila u stvar rutine. Ako se ne varam, na ovom forumu ima navijaca Zvezde koji su pre jedva nekoliko dana navijali za taj klub u hali sportova "Drazen Petrovic" u Zagrebu. Pre par sati se u Beogradu bez ijednog incidenta i u sjajnoj atmosferi zavrsila kosarkaska utakmica aplauzom gostujucem timu iz Turske, u hali prepunoj onih najokorelijih navijaca.

 

Toliko o tome ko u kakvoj realnosti zivi. 

Link to comment
  • Replies 3.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    135

  • Muwan

    126

  • MiddleClass

    125

  • katamaran

    80

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nije da imam nameru da branim, ali zamisli koliko se utakmica odigra nedeljno u Evropi i svetu u kojima se najogavnije moguće stvari skandiraju protivnicima, njihovim državama, mamama, sestrama, koječemu. Drugim rečima, ne mislim da to treba da bude razlog za bilo šta, batine su druga stvar.

 

 

pa valjda nije isto "kolji albanca/srbina/hrvata/bosanca" kao "kolji engleza" ili recimo kada se kolju tamo neki roma/lacijo

 

razumem da je to neka opsta praksa u balkanu ali da nije normalno - nije. i ne treba to prihvatiti kao normalno, kao sto ne treba prihvatiti kao normalno prebijanje igraca od strane navijaca (kao sto nekima ovde izgleda normalno) ma kakvagod da je provokacija

 

 

 

marv i Mister Tvister nisu ocekivali ovakvo navijanje.  

 

jebemu misa, ajd jednom nas iznenadite sa nekim drugacijim misljenjem, cisto zabave radi. nije ovo stvaran zivot, ne gleda komsiluk.

 

odakle ti to!? nisam uopste iznenadjen, samo sam se nadao da ce uz neki dogovor oba saveza oni uticati na navijace da utakmica u beogradu i tirani prodje bez ovakvih idiotarija samo da bi pokazali da mozemo (makar za inat) da igramo bez vredanja kada svi ocekuju suprotno

 

 

 

 

 

Za šoku Azima imam neke tablete protiv retardacije koje su mi ostale od pokojnog ćaleta.

 

+1

 

samo sto to njemu ne bi pomoglo, nema leka za njega

 

 

 

 

Preciznosti radi, cini mi se da je na zastavi pisalo 1912. Drugim recima, ono su valjda granice albanije (umisljene ili stvarne; nemam pojma) iz te godine.

 

to su zahtevali albanci 1912 onda dosli gazde i rekli da je to mnogo za vas i naterali ih da prihvate granice danasnje albanije, naravno da kod labanaca to je tada vidjeno kao velika nepravda i otimanje albanske zemlje od strane slovena i grka (zato i natpis "autochtonous" u baneru)

 

 

 

 

Kako izgleda to ponasanje koje ukazuje da nisu dosli da odigraju do kraja? Pokusavam da zamislim to i u glavi mi je svaka utilmica koju igra bilo koji nas tim. Da ne pominjem da imaju bolje rezultate od nas do sada i da mi vise logike ima da probaju da nas zveknu u BG nego da ne zavrse utakmicu.

 

najbolji primer je u 20 i nekom minutu kada albanski fudbaler folira kao da je dobio udarac i forsira nos da mu krvari

 

 

 

Strasti su se smirile nakon sto su navijaci upali na teren, napali igrace gostujuceg tima koji su zatim bili zasuti raznim predmetima kada su izlazili sa terena. Daleko je to bilo od pozorisne atmosfere koja obecava miran nastavak susreta.

 

 

 

Mogu da razumem da neko misli da su igraci znali za drona, ali za ovu o namernom nezavrsavanju meca bilo je potrebno da znaju da ce policija nezainteresovano posmatrati upadanje gledalaca na teren, da ce se nesmetano unositi baklje, da ce organizacija biti znatno losija nego inace kada su u pitanju utakmice srpske reprezentacije.

 

e ti nisi video ono sto drugi jesu, i ne znas sto drugi znaju. meni je npr bio sumnjiv jedan od albanskih igraca koji je hodao cudno, kao da je brojao korake trazec kordinate (valjda one dogovorene gde ce da sleti ventilator)

Link to comment

u albaniji je ovih 2-3 dana 'utakmica' jedina tema. mnogo emisija i debata, twister samo prenosi on sto je receno (prevedeno od reci do reci tacno, isto sam i ja gledao/slusao) kao sto mnogo drugi rade u ovom topicu. nigde ne tvrdi da je to neka apsolutna istina samo zato sto to rekao neki x novinar/fudbaler. zato ne razumem ovo omalozavanje i podjebavanje za nesto najnormalnije za bilokoji forum

Link to comment

pa valjda nije isto "kolji albanca/srbina/hrvata/bosanca" kao "kolji engleza" ili recimo kada se kolju tamo neki roma/lacijo

 

razumem da je to neka opsta praksa u balkanu ali da nije normalno - nije. i ne treba to prihvatiti kao normalno, kao sto ne treba prihvatiti kao normalno prebijanje igraca od strane navijaca (kao sto nekima ovde izgleda normalno) ma kakvagod da je provokacija

 

 

Ma da se ja pitam prekidao bi apsolutno SVAKU utakmicu na kojoj se takve i slične stvari govore ne Albancima, Hrvatima, već bilo kome. Ali znamo svi da taj film nećemo gledati tj da ćemo ta sranja još dugo slušati. I upravo zbog takvih idiotizama i izbegavam utakmice godinama, ne mogu da podnesem te idiote. Još od kada se na severu simulirala onomatopeja majmuna protivničkim tamnoputim igračima dok i mi imamo par u ekipi. Instant se iznerviram.

 

Mislio sam na to da su oni vrlo dobro znali da će tako da se skandira, i da to ne može da bude razlog zašto utakmica ne bi mogla da se nastavi. Isto bi bilo tamo i svi to isto tako znamo, ali sumnjam da naši ne bi otišli jer će neko da viče Srbe na vrbe i sl. Na veliku žalost, ali to je standardni deo folklora.

Edited by Glas RazumaN
Link to comment

najbolji primer je u 20 i nekom minutu kada albanski fudbaler folira kao da je dobio udarac i forsira nos da mu krvari

 

 

Meni je taj nos od prvog trenutka bio sumnjiv. Heloutm, polupao ga je Filip Đurićič - momak sa kojim sam se jednom prigodom našao u istom bistrou i svojim očima svedočio kako iz desetak pokušaja ne uspeva da polomi čašu. Na kraju mu je konobar doneo čekić.

 

Evo ovde mukica, muči se sa dresom:

 

d3a7d9b4-1620-4260-b32b-e87e27257227-460

Edited by kralj
Link to comment

Sta mislite da li ce biti kaznii za igrace u cetvrtak ili ce biti sankcionisani samo savezi ? Ovi nagovestaji da ce se igrati nova utakmica bez publike mi je sasvim realna ...

Link to comment

ja bih da pitam twistera, posto pretpostavljam da najvise prati albanske medije, kako se tumaci slavlje na tiranskim ulicama i cime se to objasnjava? to mi je jedna od vecih misterija, ne i jedina.

moze i neko drugi ako zna.

 

Veca misterija a i mizerija je kako moze jedan presednik drzave da izjavi tako nesto "očigledno je da će Albaniji biti potrebne decenije, ako ne i vekovi da postane normalna država".

Link to comment

Naš Toma nije u stanju da ukapira šta su Albanci slavili, a na šta je politički vrh na čelu sa premijerom toliko ponosan, da ne odoljeva da ne oklembesi i o tviter.

 

Nema siroma' diplomu, oprosti mu.

Edited by kralj
Link to comment

Veca misterija a i mizerija je kako moze jedan presednik drzave da izjavi tako nesto "očigledno je da će Albaniji biti potrebne decenije, ako ne i vekovi da postane normalna država".

:lol: Pa hoćeš odgovoriti ili sve tako...

Link to comment

Je l moguce da ne postoji osoba u MUPu koja nije na intelektualnom nivou novorodjene amebe i koja moze da postavi po jednog pandura ispred albanskih lokala po Srbiji? Nema ih toliko puno, jbmu sve, kad vec ne hapse imbecile, bar nesto da urade.

Link to comment

Je l moguce da ne postoji osoba u MUPu koja nije na intelektualnom nivou novorodjene amebe i koja moze da postavi po jednog pandura ispred albanskih lokala po Srbiji? Nema ih toliko puno, jbmu sve, kad vec ne hapse imbecile, bar nesto da urade.

Verujem da će ubrzo krenuti hapšenja, po manjim mestima.

Tamo je već urađeno dosta.

Link to comment

Je l moguce da ne postoji osoba u MUPu koja nije na intelektualnom nivou novorodjene amebe i koja moze da postavi po jednog pandura ispred albanskih lokala po Srbiji? Nema ih toliko puno, jbmu sve, kad vec ne hapse imbecile, bar nesto da urade.

 

Pa sad, da su hteli, mogli su i spreciti navijace da upadnu u teren i svog ovog sranja ne bi bilo

Link to comment

Oglasio se i Stari kadar, Dimitrije Vojnov:

 

OPŠTE MESTO
 


srbija-albanija-utakmica-prekid-zastava-
 
 
Kao učesnik u saobraćaju, proteklih dana imao sam priliku da vidim nekoliko nesvakidašnjih prizora – oklopna vozila na Ušću sa posadama spremnim za smotru, kolonu protivavionskih baterija kako se autoputem kreće prema gradu – sve to u sklopu pripreme za vojnu paradu, ali i oklopljene policajce kako se postavljaju ispred turske ambasade, tridesetak godina nakon poznatog atentata koji nas je obavezao da se tako nešto više ne ponovi.
 
I onda u utorak uveče, dron sa „zastavom“, zapravo krpom provokativnog dezena, nadleće Stadion JNA i zaokružuje svojevrsnu „hroniku najavljenog incidenta“ izazivajući prekid utakmice - kome je doduše stremila igra albanskog tima na terenu od prvog minuta.
 
Nekonvencionalni događaji zahtevaju i nekonvencionalni pristup analizi i to je briljantno uradio Branislav Dimitrijević u svom članku „Visok rizik“ na sajtu Peščanika. Međutim, rekao bih da su Srbi poslednjih godina ipak otišli predaleko u svom nekonvencionalnom rešavanju problema, od 2012. kada su doveli SNS na vlast misleći da će njihov radikalski DNK biti drugačiji od DOSovih uveoka, i da je vreme da se malo vratimo na „opšte mesto“, koliko god nam ono bilo zamorno.
 
Naime, zapazio sam brojne reakcije, naročito na socijalnim mrežama, u kojima se hvali domišljatost ljudi koji su realizovali incident sa dronom i krpom. I zbilja, ta ideja jeste na granici one Filipa Petija da hoda na žici između kula Svetskog trgovinskog centra u Njujorku, ili sletanja Cesne na Crveni trg, ali to ne znači da je njena logistika i krajnji cilj u bilo kom smislu vredan divljenja ili radovanja.
 
Prekid utakmice u Beogradu ima vrlo sličan ritam kao i „naš“ prekid gostovanja u Italiji. Oba puta se prekid desio posle „oktroisane“ Parade ponosa, i oba puta je narod bio u stanju rezignacije u kome je na određeni način priželjkivao da se sportska priredba ne privede kraju. Iako je poznavaocima našeg reprezentativnog fudbala potpuno razumljivo da je verovatno bilo šta zanimljivije od igre našeg nacionalnog tima, to prihvatanje da se simpatiše prekid, kako god da je izazvan, pokazuje dubok očaj.
 
S druge strane, činjenica je da ovakav incident sa dronom u sred „najbezbednije sedmice“ u godini, predstavlja veliko poniženje za naše službe bezbednosti, samim tim i za vrh države. To ipak ne znači da ovakvi događaji mogu biti korišćeni kao opozicioni argument kako je vlast nesposobna niti da zbog njih treba likovati. Vlast je svoju nesposobnost pokazala već puno puta, ali ovaj konkretni incident pokazuje ne samo njenu nesposobnost već i nemoć svih nas, ne samo u pogledu samoodbrane već i opiranja manipulaciji. Autor ideje sa dronom dakle nije hteo samo da namagarči vlast već i da izazove ozbiljnije društvene i diplomatske procese koji nisu svedeni samo na zvaničnike već i na građane.
 
Konačno, domišljatost sa dronom je takođe krajnje diskutabilna. Naime, slične stvari su se dešavale u drugim zemljama a ranije smo ih mogli videti u igrama poput GTA gde po pravilu uvek postoji misija sa malim helikopterom ili automobilčićem na daljinsko upravljanje a izazivanje incidenta letelicom iznad stadiona je tema remek-dela „Crna nedelja“ Džona Frankenhajmera. Dakle, ideja je nova u primeni ali ne i u fikciji, kao što je uostalom i zakucavanje putničkih aviona u zgrade godinama pre 11. septembra bilo tema romana Toma Klensija.
 
Međutim, ono gde smo mi poraženi jeste to što su zapravo svi bezbednosni kapaciteti bili uloženi u pokušaj da se bezbedno odigra utakmica besmisleno visokog rizika, a incident je bio usmeren ka njenom prekidanju. To dosta podseća na našu politiku. Ona se neprestano trudi da postigne dogovor jer smo dovedeni za pregovarački sto, no to ne znači da i druga strana, zajedno sa pokroviteljima pregovora, želi to isto. Dakle, ovo je novi primer istorijske utakmice u kojoj ne razumemo šta je cilj igre.
 
Ako je za utehu, i organizatori incidenta su napravili krupnu grešku – na krpi je nacrtana silueta velike Albanije što može značiti samo jedno – ni Albanci ne priznaju nezavisnost Kosova.
 
Dimitrije Vojnov
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...