Jump to content
IGNORED

midori web browser


hoffnung

Recommended Posts

pa, ovo je brze od svega sto sam do sada probao. jel ima neko ko isti koristi i kakva su vam iskustva? 

 

windows/osx/linux/bsd/

 

danas sam ga podesio, mislim da ce mi ovo biti main web browser. 

 

 

Link to comment

ja se malo zaleteo. puca sve u sesnaest. klikni ovde, klikni onde i pukne. namestim flash, pukne. danas sam se bas trudio da ga sredim kao sat, ali ne moze. verujem da razvojni tim nema sredstava da ga picne od ovih decijih bolesti. 

 

sve u svemu, brz u pm. 

 

edit:

 

necu ga skidati sa masine, videcu ovih dana da instaliram mozda stariju verziju, pa da vidim. u svakom slucaju, praticu sta se desava, steta je dici ruke od ovoga. 

Edited by hoffnung
Link to comment

   Koristim intenzivno kao glavni browser na Lubuntu linuksu, fino je i brzo, nekad neki sajt neće™ jer prijavljuje da je browser prastar :D, bookmark manipulacija je skromna i iritantna na momente, a i češće. :) Flash video na youtube prikazuje neke čudne boje, možda nije do midorija (moram još da istražim), mada ja ionako skoro sav youtube gledam preko mps-yt iz konzole :D

 

Na windowsu 7 na istoj (slabijoj-netbuk) mašini je midori iz nekog razloga trom, ružnije izgleda i nije to to.

 

edit:  a da, ima i tih nenajavljenih pucanja kad samo crkne i nestane  :rant:   Srećom, učita ponovo stranice koje su poslednje bile otvorene, makar nešto :)

Edited by sdmjazz
Link to comment

@sdmjazz, koja ti je verzija? o, da! bookmarks editor nepostoji! :D mada moze da se nesto na misice uradi. 

 

edit: mps-yt konza!

 

edit2: ja pored mps-yt koristim i minitube [gui] i viewtube za browser :)

Edited by hoffnung
Link to comment

Verzija je 0.5.8 

 

Zapravo, mislim da i nemam toliko problema u radu koliko bi moglo da ih bude zato što sa njim ne idem na "nove" sajtove, tj. otvaram ga samo za RSS (inoreader.com), i još par foruma/sajtova koje rutinski i svakodnevno koristim. Čak ne ni za gmail, mislim da se tu nešto čudno ponašalo. Sve u svemu, obećavajući browser koji bi mogao da bude super. Pažljivo ga koristi -- lomljiv je! :D  

 

Interesantno je probati i još brže browsere tipa Netsurf, to je fantazija, ali je toliko ancient po podršci za noviji web da ga ja koristim samo za sirovi html i za animirane gifove koji su malo gabaritniji, jer ih iz nekog suludog razloga najbrže pusti! Ma... :-)))

Link to comment

Verzija je 0.5.8 

 

Zapravo, mislim da i nemam toliko problema u radu koliko bi moglo da ih bude zato što sa njim ne idem na "nove" sajtove, tj. otvaram ga samo za RSS (inoreader.com), i još par foruma/sajtova koje rutinski i svakodnevno koristim. Čak ne ni za gmail, mislim da se tu nešto čudno ponašalo. Sve u svemu, obećavajući browser koji bi mogao da bude super. Pažljivo ga koristi -- lomljiv je! :D

 

Interesantno je probati i još brže browsere tipa Netsurf, to je fantazija, ali je toliko ancient po podršci za noviji web da ga ja koristim samo za sirovi html i za animirane gifove koji su malo gabaritniji, jer ih iz nekog suludog razloga najbrže pusti! Ma... :-)))

 

 

hahahha :D skoro da mu prilazim kao da je od stakla. da, imamo istu verziju. ja sam takodje eksperimentisao ovih dana sa raznim web pretrazivacima, i ovaj mi se ucinio kao da je napravljen za moje potrebe. nisam probao 'netsurf' hvala za preporuku. 

Link to comment

   Koristim intenzivno kao glavni browser na Lubuntu linuksu, fino je i brzo, nekad neki sajt neće™ jer prijavljuje da je browser prastar

 

 

pogledaj pod: preferences/network/identify as  i vidi da sklonis 'automatic'. kod mene je namesteno na firefox jer je popularan. 

Link to comment

 ma najgore je što se ne mogu poređati po slobodnoj volji bukmarci u bukmark baru, a evo sad je čak i pukao midori kad sam pokušao da prevučem neke unose u folder, u okviru onog kao bookmark editora. ne diram ga, kombinujem sa gigantima i ostalim alternativama i to je to :)

Link to comment

buduci da ga nekoliko dana vozikam po netu.. puca samo kada kliknem na dugme 'edit' u tool baru' i kada kliknem na 'play youtube' kada je okacen npr. ovde na stranici. kada kliknem ono dugme da mi taj video otvori na youtube stranice, sve je ok, tj. nije pukao ni jednom. 'edit' dugme je bug, i vidim da se nije resilo, a kada ce ne znam, mada.. postoji alternativa. iskljuci se menu bar desnim klikom i on zauzme 'menu' kao kod firefoxa, na desnoj strani panela. 

 

 

sve u svemu.. super!

Edited by hoffnung
Link to comment

hahahha :D skoro da mu prilazim kao da je od stakla. da, imamo istu verziju. ja sam takodje eksperimentisao ovih dana sa raznim web pretrazivacima, i ovaj mi se ucinio kao da je napravljen za moje potrebe. nisam probao 'netsurf' hvala za preporuku. 

Probao Maxthon?

Link to comment

hvala za preporuku! ostacu za sada na midori browseru. on ima sve ono sto meni treba, npr. vlc plugin+ totem. [viewtube skripta], ali kao i ovaj tvoj, verovatno ce se naci u test modu, samo da nadjem vreme i budem raspolozen :)

Link to comment
  • 4 weeks later...

Ja sad probam yandex i na prvu loptu mi deluje da ima potencijala. Konacno browser u kom ljudski radi kaspersky password manager a da nije IE.

 

Za Chrome vise od mesec dana ne izbacuju ispravan plugin a poceo je da me zeza i na nekim drugim stvarima. Firefox mi odavno budali tako da ni od njega nema nista.

 

Nadam se samo da cu uspeti da mu dodam home button umesto ovog yandex i da na njega turim google. Ovo je slicno ali je razlika dovoljno velika da me nervira.

 

edit: nisam nasao kako da promenim home page. Ubio sam yandex dugme i ubacio google na prvo mesto u bookmars bar. Ako mu to bude jedina mana prezivecu.

Edited by katamaran
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...