Jump to content
IGNORED

Slučaj "kantrimen"


JozoMujica

Recommended Posts

meni je bizarno da se uopšte prave neke razlike u odnosu na to da li je blizu hitna pomoć ili ima ljudi sa strane. koji je benefit toga u odnosu da je jasno i glasno napisano da svako nepružanje pomoći povlači sankcije ?

 

Upravo tako. Pritom ta osoba koja je zgazila čoveka, u trenutku sigurno nema jasan pregled situacije tipa Aha, urgentni je na 8 minuta odavde, ortaci mu sigurno imaju kredita na telefonu, most je pokriven mobilnim signalnom tako da imaju domet... odo' ja....

 

Sudija kao da poistovećuje nepomaganje u ovom slučaju sa ekipom koja prenosi ortaku plakar, gde peti ortak konta "Ma, ima ih već četvorica, šta ja da se cimam, samo bih smetao...".

 

Seronja nije stao da pomogne i tačka. Kakve ostale okolnosti, kakvi bakrači!

Link to comment

Upravo tako. Pritom ta osoba koja je zgazila čoveka, u trenutku sigurno nema jasan pregled situacije tipa Aha, urgentni je na 8 minuta odavde, ortaci mu sigurno imaju kredita na telefonu, most je pokriven mobilnim signalnom tako da imaju domet... odo' ja....

 

Sudija kao da poistovećuje nepomaganje u ovom slučaju sa ekipom koja prenosi ortaku plakar, gde peti ortak konta "Ma, ima ih već četvorica, šta ja da se cimam, samo bih smetao...".

 

Seronja nije stao da pomogne i tačka. Kakve ostale okolnosti, kakvi bakrači!

Upravo nije tako. Sud postoji da bi se bavio svim okolnostima i bakračima, inače nije sud nego osvetnička rulja

Edited by levi
Link to comment

Ok, ako ga zakon obavezuje da stane i pomogne, a on to ne uradi, šta je to po tebi? 

 

Koje mogu biti olakšavajuće okolnosti u tom slučaju?

Link to comment

Dakle, zakon ga obavezuje, a pošto on nije stao, onda to nije otežavajuća okolnost? Zašto je onda definisano zakonom? Uradio - ne uradio, dođe mu na isto?

Link to comment

Pa nije baš isto. Nekad kršenje zakona dovede do nečije smrti, nekad ne.  direktno, indirektno.. Sve zavisi od  - okolnosti. Ne može sud da kaže sve je to isto šta qurac okolnosti bakrači

Link to comment

shta znachi ta naslovna strana? i zashto se javlja bash njoj? :unsure:

 

Ne znam, ne razumem kakva je to poruka i kome je upućena, samo mi je zanimljivo da ta tema ide na naslovnoj Blica kada nije baš aktuelna.

Link to comment

shta znachi ta naslovna strana? i zashto se javlja bash njoj? :unsure:

 

 

Pospešuju teoriju da je za volanom bila Snežana Divac.

(Bila je aktuelna dok se mladac još brčkao po turskim plažama, ne znam zašto to opet potežu.)

Link to comment

shta znachi ta naslovna strana? i zashto se javlja bash njoj? :unsure:

 

Искрено ни мени није јасно.Ако сам добро испратио случај она покојног Луку није ни познавала,па како баш он њој да дође у снове.

 

Што неко рече блиц хоће да узме део колача трећем оку.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...