Jump to content
IGNORED

jalova generacija


MancMellow

Recommended Posts

haha morgana i rajka razvalise, uopste jedan masivan 1:0 za forumske zene, po ko zna koji put doduse :D

 

momci (ne svi, naravno, al ubedljiva vecina) vreme je da shvatite da su prosle cele 2 decenije od kad ste poslednji put bili mladi i da se svet promenio, ne samo srbija, i da ako niste uhvatili korak ili bar ukacili sta se zapravo desava oko vas za to mozete samo sebe da krivite.

nema leba od zalopojki za prosloscu, koja kako vreme protice postaje sve idealnija jelte ;)

Link to comment
  • Replies 549
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MancMellow

    71

  • rajka

    34

  • Leia

    32

  • Notorious

    27

a politicke slobode su bile na nivou.nisi mogo dat komentar politikinog texta a ne zaglaviti bar informativni osim ako to nije bilo na kraju serenade za odjeke i reagovanja.

ne zna se sta je besmislenije

narafski nema tu izbora.ovo danas je mnogo bolje

sloboda je odgovornost koja se redovno upražnjava.

sloboda nije oslobođenost od nečega.

 

i ne znam zašto ste se uhvatili materijalnog blagostanja ko pijani foruma.

 

potpuno mi je svejedno što mi je sada šanelov parfem podrazumevajuća higijenska potrepština, kad mi se starost mojih roditelja čini kao jezovit put kroz sjeban zdravstveni sistem i generalno nehumane uslove života za treće doba. potpuno mi je svejedno da li zarađujem 7100 EUR (koliko ovo što radim sada vredi napolju) ili 980 EUR (koliko vredi ovde i sada) kada su oko mene arogantne i bezidejne štancovane ljušture od ljudi. bezidejnost, sem otimanja, životi ispunjeni šoping centrima ili besmislenostima.

 

sve sam umornija da viđam prijatelje i porodicu i to je jedino što želim da promenim, a ne znam kako kad radim po 9-10 sati dnevno, i to toliko intenzivno da posle nisam ni za šta. kad ih vidim sve više i sve duže ćutim, često sam i odsutna duhom. skoro sam radila neki dugačak trening koji je neophodan preduslov za neku obuku, i u jednom od modula govorilo se o "your wellbeing". ladno imam sve simptome produženog stresa, koji nakon ovoliko meseci već vodi u ono što zovu burnout.

 

ovo vreme je ispražnjeno od svakog smisla onog trenutka kada su informacije postale masovno zloupotrebljeno dobro.

 

neizvesnost je ta koja stvara moralnu i idejnu tupost. neizvesnost je ta koja ljude ko krda gura u potrošačke torove. neizvesnost i imperativ promenljivosti.

 

edit. mislim da je nesloboda ljudi danas jeziva upravo zato što dobrovoljno pristaju na nju i još se tripuju da baš tako treba. 

Edited by pt 2.0
Link to comment

ali svugde je neizvesno, i svugde se rintaci 10tak sati dnevno...bar u mojoj struci a verovatno i u tvojoj.

+ pad komunizma --> pad drzave blagostanja na zapadu, osim usa gde takvih neozbiljnih projekata nikad nije ni bilo.

imali smo srece da zakacimo bar mali deo lepog ali potpuno neodrzivog stanja, ja to tako nekako vidim...

Link to comment

ali svugde je neizvesno, i svugde se rintaci 10tak sati dnevno...bar u mojoj struci a verovatno i u tvojoj.

+ pad komunizma --> pad drzave blagostanja na zapadu, osim usa gde takvih neozbiljnih projekata nikad nije ni bilo.

imali smo srece da zakacimo bar mali deo lepog ali potpuno neodrzivog stanja, ja to tako nekako vidim...

leia, sve moje kolege u norveškoj i holandiji, a bogme i moja sestra u švajcarskoj gotovo nikad ne rade prekovremeno. nema, zna se kad ćeš kući.

drugo, pričam sa njima i gledam njihov dnevni obim posla... umerenije je.

 

ne žalim za prošlošću, to je besmisleno. al mislim da ovo sada ne valja i da polako treba da se menja (govorim o srbiji, tu sam živela gotovo ceo život, mada je ona cenim samo izvitopereni i značajno siromašniji eho nekih trendova kojih i inače ima po razvijenijim državama).

 

ali se osećam usamljeno među većinom današnjih ljudi, i mislim da to ima neke veze sa vremenom i vrednostima koje ono promoviše.

Link to comment

ih, norveska i holandija, bas si nasla reper. probaj da radis sa lenjim i arogantnim francuzima ili pasiv agresiv anglosaksoncima, pa da vidis sta su smradovi od ljudi na poslu i difolt overtajm.

 

a meni nekako normalno da se ponekad osecam usamljeno i neprilagodjeno, na kraju krajeva ko mi kriv sto previse birkam drustvo i sto necu da se prilagodjavam svakom sranju.

Link to comment

....potpuno neodrzivog stanja, ja to tako nekako vidim...

Ova mantra je postala dosadna odavno. Welfare state je bilo neodrzivo stanje koje je trajalo 60 godina, a ovo danas govno je odrzivo, ali evo puca posle jedva 20. Globalno, ne u Srbiji.

Link to comment

Ova mantra je postala dosadna odavno. Welfare state je bilo neodrzivo stanje koje je trajalo 60 godina, a ovo danas govno je odrzivo, ali evo puca posle jedva 20. Globalno, ne u Srbiji.

nije ni ovo govno odrzivo, dapace (na duzi rok nista nije :) )

btw ne vidim ni gde sam to rekla...

Edited by Leia
Link to comment

Ova mantra je postala dosadna odavno. Welfare state je bilo neodrzivo stanje koje je trajalo 60 godina, a ovo danas govno je odrzivo, ali evo puca posle jedva 20. Globalno, ne u Srbiji.

 

 

To, kao tad se živelo na Titovim pozajmicama, jeste da za celu Jugu nije napozajmljivao koliko ovi naši za par godina samo za Srbiju koja pri tom ne postiže standard iz 80ih, ali ovo sad su neki održivi krediti jer ih uzimamo kao kapitalističko društvo.

Link to comment

Ma nema veze sa zivotom, kakvi titovi krediti. Imali smo svoju, lokalnu ekonomiju koja sada ne postoji, i koja je uspela da za cca 20tak godina od jedne predmoderne zemlje, pretezno poljoprivredne i dodatno razvaljene ratom, napravi sasvim pristojnu srednje razvijenu (po evropskim merilima) zemlju u kojoj se vrlo udobno zivelo. I prodali smo se kao indijanci, za sarene perlice - vidju, svako danas ima parfem, ima majice i gace raznih boja, guci sanel. A to sto nema socijalni zivot, stabilnost, sigurnost, obrazovanje, zdravstvo, to nema veze, jebes to.

Link to comment

Ma nema veze sa zivotom, kakvi titovi krediti. Imali smo svoju, lokalnu ekonomiju koja sada ne postoji, i koja je uspela da za cca 20tak godina od jedne predmoderne zemlje, pretezno poljoprivredne i dodatno razvaljene ratom, napravi sasvim pristojnu srednje razvijenu (po evropskim merilima) zemlju u kojoj se vrlo udobno zivelo. I prodali smo se kao indijanci, za sarene perlice - vidju, svako danas ima parfem, ima majice i gace raznih boja, guci sanel. A to sto nema socijalni zivot, stabilnost, sigurnost, obrazovanje, zdravstvo, to nema veze, jebes to.

cini mi se da je opsta nesigurnost i pobeda kroni kapitalizma globalni fenomen, al ajd...

Link to comment

cini mi se da je opsta nesigurnost i pobeda kroni kapitalizma globalni fenomen, al ajd...

 

 

Jeste, al i svako je odlučivao za sebe. Neki su pali na priče Margaret Tačer, neki,u Norveškoj recimo, i dalje smatraju da je ravnopravnost i socijalna država to kako treba da izgleda. Mi smo nekako lako pali na priču DSa posle 2000te, o tome kako sve treba privatizovati i otarasiti se nepotrebnih radnika, ja bar svakako jesam. Ali ajde i kad napraviš grešku možeš da staneš i shvatiš to i kreneš u drugom smeru, ali mi u Srbiji većinom guramo u nekom pravcu sveopšte pokvarenosti i društvene divljane.

Link to comment

@ leia:

pa i rekao sam da se to desilo na globalnom nivou, ne samo u srbiji. kroni kapitalisti su svima objasnili kako su guci parfem i pjacoti cipele vrlo kul i vaznije od drzavnog zdravstva i skolstva, penzije, osmocasovnog radnog vremena, godisnjeg odmora, zivota u normalnom stanu bez 68 fletmejtsa i cimera, imanja zene i dece, pijenja piva i gledanja fuce sa drugarima u pabu jednom nedeljno, letovanja, zimovanja, i ostalih 'neodrzivih, parazitskih komunjarskih tekovina'. a pogotovo sto 99% stanovnistva, u tim razvijenim zemljama, na kraju ne moze ni taj sanel i pjacoti da kupi, ali je ostao bez svih blagodeti welfare state-a.

 

da se razumemo, nije ovo neki rant protiv tebe, nego sam samo reagovao na nesto sto slusam sa svih strana vec 20 godina, i to vise prekotm nego u Srbiji, pa mi se smucilo.  

Edited by palikaris
Link to comment

Jeste, al i svako je odlučivao za sebe. Neki su pali na priče Margaret Tačer, neki,u Norveškoj recimo, i dalje smatraju da je ravnopravnost i socijalna država to kako treba da izgleda. Mi smo nekako lako pali na priču DSa posle 2000te, o tome kako sve treba privatizovati i otarasiti se nepotrebnih radnika, ja bar svakako jesam. Ali ajde i kad napraviš grešku možeš da staneš i shvatiš to i kreneš u drugom smeru, ali mi u Srbiji većinom guramo u nekom pravcu sveopšte pokvarenosti i društvene divljane.

pa, neki su gluplji, neki pametniji, i to je jedna od velikih zivotnih istina... :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...