Jump to content
IGNORED

jalova generacija


MancMellow

Recommended Posts

Zato što se kroz sticanje enciklopedijskog znanja podstiče i istraživački duh, i proširuju vidici, otkrivaju se neke nove stvari u sebi i neka nova interesovanja. Bar iz mog ugla gledano.

 

Google nije zamena za učenje, a sticanje znanja, jeste proces učenja.

taj rad

 

nikad bliže informacije, nikad dalje znanje

 

mada, nikad lakša komunikacija, a nikad odrođeniji ljudi

 

i tako...

Link to comment
  • Replies 549
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MancMellow

    71

  • rajka

    34

  • Leia

    32

  • Notorious

    27

Mislim, ima tu i brojeva, nije sve ni renesansnost vs grizenje. Ovo sto kaze p.t., ako su nekom 80% kolega...neprisutni, definitivno ce teze kroz poslovni zivot, tu nema dvojbe. Mislim, ne samo kolega, nego generalno...prijatelja. Rekao sam, zar vam se ne cini, recimo u javnom zivotu, da generacija 64/5-68/9 kao da nema? 

Edited by MancMellow
Link to comment

 Pa sadašnje jagnjeće brigade iz politike i menadžmenta jp-a sve vaša generacija.

Ne znam za jP, sa njima ne radim.

 

U velikim srpskim firmama ili su 65 ili tu negde ili 80 ili tu negde. Radio sam sa dosta velikih srpskih (od 5 najvećih po prihodu, sa 4) firmi i jako retko je pozicija nekog 2nd level šefa ili više bila 70-75. Ili stariji (koji su se na vreme uglavili pa napredovali) ili mlađi (koji su došli sad u kapitalizmu, kao goniči miševa).

 

Ovi moji uglavnom tunjavci. A imožda ima veze i što je dobar deo zaista stručnog kadra i pobegao što kaže PT, pa i nema ko da tu uleti.

Link to comment

taj rad

 

nikad bliže informacije, nikad dalje znanje

 

mada, nikad lakša komunikacija, a nikad odrođeniji ljudi

 

i tako...

 

ovo nekoliko vas ponavljate kao pokvarena ploca, ali da li shvatate da zapravo:

- nemate nikakve relevantne podatke, posto se educational achievement meri tek od nedavno (kada se drzava seti da uplati fee). svo vreme mesate o cemu pisete, pa je malo "u proseku", a malo moji drugovi, moja necaka, klinac ispred zgrade...

- kako vi definisete "znanje" ne mora da bude relevantno uopste.

Link to comment

Ne znam za jP, sa njima ne radim.

 

U velikim srpskim firmama ili su 65 ili tu negde ili 80 ili tu negde. Radio sam sa dosta velikih srpskih (od 5 najvećih po prihodu, sa 4) firmi i jako retko je pozicija nekog 2nd level šefa ili više bila 70-75. Ili stariji (koji su se na vreme uglavili pa napredovali) ili mlađi (koji su došli sad u kapitalizmu, kao goniči miševa).

 

Ovi moji uglavnom tunjavci. A imožda ima veze i što je dobar deo zaista stručnog kadra i pobegao što kaže PT, pa i nema ko da tu uleti.

 

mislim da ovo zavisi i od momente poslije 2000. kada je konkretna industrija pocela da se razvija. tj, mozda ne mozes da poopstis svoju.

Edited by morgana
Link to comment

- kako vi definisete "znanje" ne mora da bude relevantno uopste.

Tačno, možemo svašta da definišemo kao znanje. ALi, neznanje možemo lako da definišemo, kad neko, recimo, ne zna gde je Urugvaj (a još i hoće da priče još o tome, pa to postaje kurčenje bez pokrića).

 

Neće ta osoba sa znanjem gde je Urugvaj biti nimalo pametnija, u većini testova koji mere pamet, ali, mene bi bilo sramota da to ne znam, i po meni je to pokazatelj manjka želje za znajem.

Link to comment

ovo nekoliko vas ponavljate kao pokvarena ploca, ali da li shvatate da zapravo:

- nemate nikakve relevantne podatke, posto se educational achievement meri tek od nedavno (kada se drzava seti da uplati fee). svo vreme mesate o cemu pisete, pa je malo "u proseku", a malo moji drugovi, moja necaka, klinac ispred zgrade...

- kako vi definisete "znanje" ne mora da bude relevantno uopste.

 

meni uopste nije jasno ni da li se radi striktno o znanju usvojenom u skoli. posto skolski sistem u doba kad su ga neki od nas prozivljavali nikako nije bio monolitan. 

Link to comment

mislim da ovo zavisi i od momente poslije 2000. kada je konkretna industrija pocela da se razvija. tj, mozda ne mozes da poopstis svoju.

Hm, dve od te 4 su proizvodne firme, dve su trgovačke, radio sam sa ljudima iz raznih oblasti pošto su firme ogromne, mislim da je to ipak neki pokazatelj.

Link to comment

anegdotalno. u firmama sa kojima sam saradjivala ili u njima radila prethodnih 2 godine menadzment je ogromnom vecinom iz kasnih 70tih, a vlasnici preduzeca, kada se radilo o malom biznisu, iz kasnih 60tih.

Link to comment

Tačno, možemo svašta da definišemo kao znanje. ALi, neznanje možemo lako da definišemo, kad neko, recimo, ne zna gde je Urugvaj (a još i hoće da priče još o tome, pa to postaje kurčenje bez pokrića).

 

Neće ta osoba sa znanjem gde je Urugvaj biti nimalo pametnija, u većini testova koji mere pamet, ali, mene bi bilo sramota da to ne znam, i po meni je to pokazatelj manjka želje za znajem.

ali iz toga ne sledi da su generacije posle 75 vece neznalice (btw. sto bas 75, a ne 74, da nisi ti 75'?). u najmanju ruku bio morao da imas reprezentativan uzorak jednih i drugih pa pitas sve gde je urugvaj. ili mislis da bi bas svi iz tvoje generacije to znali, pa je dosta da nadjes jednog iz mladje, da dokazes svoju poentu....

 

 

na stranu, koliko je relevantno neznanje o tome gde je urugvaj. mislim, ako slucajno ne znas koji je glavni grad vajominga (a ja znam), sta sam ja sad dokazala?

Link to comment

anegdotalno. u firmama sa kojima sam saradjivala ili u njima radila prethodnih 2 godine menadzment je ogromnom vecinom iz kasnih 70tih, a vlasnici preduzeca, kada se radilo o malom biznisu, iz kasnih 60tih.

Tačno, i nedostaju rane 70, to je ono o čemu i pričamo.

Link to comment

Tačno, i nedostaju rane 70, to je ono o čemu i pričamo.

druga plovina 60-tih jos i vise. ja iskreno ne znam gde su ti ljudi. stvarno. 

Link to comment

meni je ova prica pomalo kao vaznost muzickog ukusa nekada, kada je u gradu bilo 3 gramofona pa se na kul muzici gradio prestiz, i sada, kada covjek moze da nadje i zadovolji mali milion razlicitih interesovanja.

Link to comment

Tačno, i nedostaju rane 70, to je ono o čemu i pričamo.

 

pa dobro, to je ono o cemu su pricali manc i mau, zeitgeist i prakticne odluke tj trziste, a i nije bilo masovnih biznis skola do jednog momenta - ili ih je bilo, ali su bile skupe. 

to je svakako samo djelimicno objasnjenje.

Edited by morgana
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...