Jump to content
IGNORED

Ja kupila mobilni za 10 dinala! (o kineskim mobilnim telefonima)


Recommended Posts

8 hours ago, copkillah said:

 

 

 

Videh, thanks, samo što je službeni, za autentifikaciju, pa ne bih skidao ništa sa njega, za sada ;).

  • +1 1
Link to comment
14 hours ago, zorglub said:

 

Kako je Vivo u porastu?

 

 

Tede, za 20k danas dobijaš Daciu Jogger 1.0 u dobroj opremi ili Fabiju automatik 1.0 u osnovnoj. Bojim se da će toliko uskoro koštati najjeftiniji modeli. Znam kako zvuči 50k€, ali toliko otprilike danas košta Subaru Outback npr., koji je uvek bio pojam kvalitetnog automobila za fer cenu. Cene automobila su otišle u lepi...

Za 50k € možeš da pazariš Tiguan R-line

Link to comment

Uzeo dragoj Honor 200 512gb (jedva je ubedio da Huawei 20 Lite od 6 god koji se raspada zaista nije više upotrebljiv, a moj S23 Ultra neće skoro dočekati), pa javljam utiske. Po review-ima za 400€ deluje više nego solidno.

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Ja samo da javim da ovaj moj dinosaurus leti sada kad sam pocistio. Mada, vise bih voleo da mogu da reinstaliram neki laganiji android umesto sto manualno ubijam razne aplikacije. Jebi ga, ne razumem se toliko da znam kako to da uradim. 

 

@napadaj jel si primetio promenu sa novom baterijom?

Link to comment
5 hours ago, Shan Jan said:

Jebi ga, ne razumem se toliko da znam kako to da uradim. 

 

E jbg, ako ajtijevac ne zna kako, šta mi e-glupanderi da radimo?

 

Ja se ne usuđujem, svako uputstvo sa xda foruma je extra komplikovano, sa 16 side-stepova za svako brikovanje koje može nastati u svakom trenutku anlokovanja ili flešovanja. A za prvi Android iz 2012e mi je trebalo tipa 15min, skineš programče, povežeš mob i komp i udri dugme.

Link to comment
2 hours ago, zorglub said:

 

E jbg, ako ajtijevac ne zna kako, šta mi e-glupanderi da radimo?

 

Ja se ne usuđujem, svako uputstvo sa xda foruma je extra komplikovano, sa 16 side-stepova za svako brikovanje koje može nastati u svakom trenutku anlokovanja ili flešovanja. A za prvi Android iz 2012e mi je trebalo tipa 15min, skineš programče, povežeš mob i komp i udri dugme.

Doro ja se zaista nisam bavio mobilnima, kapiram da bi neki klinci znali. Ali u pravu si, sve je postalo jebeno komplikovano, jednostavno proizvodjaci gledaju kako da te sto vise onemoguce u tome da bilo sta menjas da bi ti bilo bolje.

Link to comment

Nije baš toliko komplikovano, pogotovo za nekoga ko otprilike može da razume šta se radi, tj ima nekog srodnog iskustva (a u to čak spada i da si imao PC sa DOS-om). Ja sam u nekom momentu rutovao sve telefone, samo čitaš korak po korak i radiš i to je to.

 

E sad, problem je što ovi moderni telefoni mogu da imaju probleme kada su rutovani u smislu da npr ne radi bankarska aplikacija. Ima načina da se to prevaziđe, ali to već spada u komplikovanije stvari i nije da uvek funkcioniše.

  • +1 2
Link to comment

Ma da, sve je toliko zakomplikovano da u prevodu nije vredno truda. I sa ovim kasapljenjem nepotrebnih sistemskih aplikacija sam ga vec doveo na sasvim dobar nivo, necu da rizikujem.

 

Kupio i zadnji deo opreme za zamenu baterije, verovatno veceras ili sutra krecem u proces, valjda ga necu sprziti :D 

Link to comment

Ja bih rekao da su davno prošla vremena kada su telefoni radili sporije zbog Blutvera. Za 300e se kupi fon sa Hardverom da se ukenjaš. 

 

Ono što ne može da se uninstalira, može da se deaktivira, da ne radi. 

 

Link to comment

meni je ova pomalo tema čudna jer ne znam kako vi koristite te telefone. bukvalno nemam izgovor da zamenim s20 star 4 godine osim što mu je baterija oslabila, zadovoljava sve moje potrebe lagano. zadovljavao bi i neki midrange od 300-400e. ne igram igrice. koliko fotki opalim praktično svi moderni telefoni su good enough. samo bi mi falio samsung dex ponekad da pređem na nešto drugo. nisam razmišljao o bloatweru i xda jedno 10 godina minimum.

  • +1 1
Link to comment

Isbaksuziramo moj telefon 😡

 

Preksinoć baterija odjednom pala sa 12% na 0%, telefon se ugasio. Juče vidim da jako sporo puni, posebno kad pređe 70%, a prazni se za nekoliko minuta. Sad ću da odradim backup i hard reset, valjda će to da pomogne.

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
10 minutes ago, napadaj said:

Isbaksuziramo moj telefon 😡

 

Preksinoć baterija odjednom pala sa 12% na 0%, telefon se ugasio. Juče vidim da jako sporo puni, posebno kad pređe 70%, a prazni se za nekoliko minuta. Sad ću da odradim backup i hard reset, valjda će to da pomogne.

IMG_9825.thumb.jpeg.69009e2682672ed93707ff1e8022a69a.jpeg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...