Jump to content
IGNORED

Ja kupila mobilni za 10 dinala! (o kineskim mobilnim telefonima)


Recommended Posts

3 hours ago, Moća said:

Ja se mislim da uzmem Žaomi 13T Pro, ima li neko iskustva?

Ja imam 13T, u principu dobar deo hardvera je identican na pro. Izuzetno sam zadovoljan 

  • Hvala 1
Link to comment
6 hours ago, Moća said:

Ja se mislim da uzmem Žaomi 13T Pro, ima li neko iskustva?

 

Buraz ima pro, šurak običan, kažu da su zadovoljni. 

Preporuka i za Poco seriju, moj F4 i ženin F5 rade posao samo tako. Sa brdom instaliranih aplikacija i nekoliko igara rade kao novi jer ispod haube kidaju. Kamera je onako, sa GCam u predveče nekad i ubode sliku da valja. Baterija dan, 60w punjenje radi radnju. 

Edited by Desmond Bojčinski
Link to comment

Šaomi je dugo nudio stock android modele, opcije za custom ROM, višegodišnja ažuriranja i ostalo što vredi. Sad mi se čini da su utanjili, tj. Isti kao ostali. Mislim da Huawei sada ima višegodišnje upgrade za većinu modela, skoro kao Samsung. Šteta što je bloatware, skoro kao i Samsung.

 

Ovo je bila inovacija, sve ostalo je mlaćenje prazne slame.

Link to comment
18 hours ago, vememah said:

 

3502nH1.png

 

Kako je Vivo u porastu?

 

11 hours ago, Ted said:

isto kao što u životu ne bih kupio auto za 50.000 ili 100.000 evrra, pa taman da imam milijarde. iz mog iskustva to je neka granica/cifra za koju mogu da imam mob koji radi sve što mi treba. sve iznad toga je bacanje para. ista priča i za auto. ako za max. 20.000 mogu da imam onaj koji mi savršeno radi sve radnje koje  mi trebaju, sve ostalo je grandiozno bacanje para

 

Tede, za 20k danas dobijaš Daciu Jogger 1.0 u dobroj opremi ili Fabiju automatik 1.0 u osnovnoj. Bojim se da će toliko uskoro koštati najjeftiniji modeli. Znam kako zvuči 50k€, ali toliko otprilike danas košta Subaru Outback npr., koji je uvek bio pojam kvalitetnog automobila za fer cenu. Cene automobila su otišle u lepi...

  • +1 3
Link to comment

Ja proveo par sati uninstalirajuci i diseblujuci sve zivo sto postoji na mobilnom a nije neophodno - milion AI i VR sranja, razne asistente, toolove koje nikad neces koristiti (ala kompas), Google office-like aplikacije, Huawei specific apps, aplikacije koje sam ne koristim toliko... 

 

-15GB kasnije mobilni leti, skoro pa ko pod stare dane. Jedino ovaj bloatovani Moovit i dalje zajebava, moracu da ga zamenim. 

 

Naravno, idealno bi bilo da postoji neki simple android koji ima bare minimum stvari pa da se ne drkam sa svim sranjima koje mi non stop uvaljuju.

Link to comment
Just now, zorglub said:

Tede, za 20k danas dobijaš Daciu Jogger 1.0 u dobroj opremi ili Fabiju automatik 1.0 u osnovnoj. Bojim se da će toliko uskoro koštati najjeftiniji modeli. Znam kako zvuči 50k€, ali toliko otprilike danas košta Subaru Outback npr., koji je uvek bio pojam kvalitetnog automobila za fer cenu. Cene automobila su otišle u lepi...

 

u pravu si. samo ja imam u vidu polovne automobile, zapravo nikada u životu nisam kupio novi

 

uobičajeno gađam nešto što je staro 3 do 5 godina i vozim do nekih 10 godina starosti

 

Link to comment

OnePlus je imao skoro čist Android, bez ikakvih gluposti. Koristio sam šesticu i bio jako zadovoljan.

 

Sad sam na Asusu, ima praktično isti softver kao OnePlus dok je valjao. Šteta što su odustali od malih telefona, pa Zenfone 11 ne postoji u veličini kao što su bili 9 i 10. Devetku ću da koristim dok ne umre, a evo već dve godine radi apsolutno savršeno.

  • Hvala 1
Link to comment
9 minutes ago, napadaj said:

OnePlus je imao skoro čist Android, bez ikakvih gluposti. Koristio sam šesticu i bio jako zadovoljan.

 

Google je imao i Android One projekat, sa vanila androidima na više marki i modela, Mi A2 sam 4 godine rabio u sreći i veselju, na kraju ga zamenio samo jer nam je firma uzimala nove. Mislim da bi mogao još toliko da izgura samo da uradim factory reset i zamenim bateriju, koja je baš oslabila.

 

Sada se patim sa ovim bloatwer-mobom, ali sledeći će morati da bude neki čistak, valjda ih Motorola i Nokia najviše imaju.

Edited by zorglub
  • +1 1
Link to comment

Meni je pre pet meseci pukao ekran, a imao sam osiguranje, pa su mi zajedno sa ekranom zamenili i bateriju, rekoše da to ide u paketu, i sad sam miran na duže.

Link to comment
12 minutes ago, zorglub said:

Sada se patim sa ovim bloatwer-mobom, ali sledeći će morati da bude neki čistak, valjda ih Motorola i Nokia najviše imaju.

 

mrzi me da tražim koji je, ali ako je Xiaomi, možeš da skineš bloatware preko ovog sajta: https://adb.miuies.com

 

povežeš telefon, malo istražiš šta je bezbedno da se skine i skineš...

  • Hvala 1
Link to comment
36 minutes ago, Shan Jan said:

Ja proveo par sati uninstalirajuci i diseblujuci sve zivo sto postoji na mobilnom a nije neophodno - milion AI i VR sranja, razne asistente, toolove koje nikad neces koristiti (ala kompas), Google office-like aplikacije, Huawei specific apps, aplikacije koje sam ne koristim toliko... 

 

-15GB kasnije mobilni leti, skoro pa ko pod stare dane. Jedino ovaj bloatovani Moovit i dalje zajebava, moracu da ga zamenim. 

 

Naravno, idealno bi bilo da postoji neki simple android koji ima bare minimum stvari pa da se ne drkam sa svim sranjima koje mi non stop uvaljuju.

 

Probaj pixel koji ima skroz čist android. Motorola isto ima jako blizu čistom androidu, mislim.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
39 minutes ago, Mil@n said:

 

Probaj pixel koji ima skroz čist android. Motorola isto ima jako blizu čistom androidu, mislim.

 

S tim da treba imati ovo u vidu. Malo je jadno da ti za telefon od 500+ eur daju samo par godina update i to ti je... Meni se jako svidela motorola, volim vanila android, a edge 30 pro je baš bio brukica, a ko je uspeo da ubode ultru sa kamerom pod ekranom stvarno zavidim. Noviji modeli su hit and miss.

 

Sad sam od firme dobio xiaomi 14, lep je, mali, dobra kamera i ekran, puni ko besan, traje tri dana za sada, ali ima par aplikacija koje ne mogu da otresem, neki svoj app store i još po nešto, zadovoljio sam se zabranom notifikacija. Videćemo šta donosi android 15 koji dolazi na žaomi za mesec dva koliko čujem, odmah posle pixela i samsunga... tamo treba sada da ima sistemski private space, baš me zanima kako će raditi

Link to comment
10 minutes ago, Vapad said:

 

S tim da treba imati ovo u vidu.

 

Mislim da su od pixel 8 uveli 7 godina podrške. 

 

Realno, i 3 je i više nego dovoljno, mislim da 90% ljudi u tom nekom roku menja, ja na oko 2 godine, jer mogu da izvučem ok pare za moj pa prebačaj nije toliko strašan u smislu doplate.

Link to comment
53 minutes ago, Vapad said:

Sad sam od firme dobio xiaomi 14, lep je, mali, dobra kamera i ekran, puni ko besan, traje tri dana za sada, ali ima par aplikacija koje ne mogu da otresem, neki svoj app store i još po nešto, zadovoljio sam se zabranom notifikacija. Videćemo šta donosi android 15 koji dolazi na žaomi za mesec dva koliko čujem, odmah posle pixela i samsunga... tamo treba sada da ima sistemski private space, baš me zanima kako će raditi

 

1 hour ago, copkillah said:

ako je Xiaomi, možeš da skineš bloatware preko ovog sajta: https://adb.miuies.com

 

povežeš telefon, malo istražiš šta je bezbedno da se skine i skineš...

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...