Jump to content
IGNORED

ABA Liga 14/15 i ABA-Liga 15/16


Töölönlahti

Recommended Posts

Kao i obično ja pišem o jednom a ti o drugom. Lepo sam napisao protiv svih ostalih iz ABA lige, a ovih 11 klubova iz ABA lige očigledno nema ništa protiv ABA lige inače ne bi potpisali to što su potpisali. Bar ne što bi Tegi rekao ovakve™ ABA lige iz Ljubljane. 

 

Druga stvar, govorilo se o onom čelnom mestu u UO kako si ti napisao a koje treba da uzme Zvezda. Pa pitam jel to bio napismeno dogovor iz Beograda? Pošto ne znam što bi neko pristao na takav dogovor.

 

Upravo tako kako si lepo napisao problem cini minimalnim. Zvezda je protiv ABA lige, ostali su za, niko drugi se nista ne pita i nista ne trazi, resenje je tu i vrlo je jednostavno. Zvezda napolje, ABA liga cepa dalje i svi zadovoljni.

 

Sto se te pozicije tice koliko sam razumeo radi se o tome da se predsednik nekog tela koje cine klubovi rotira svake godine tako da predsednik kluba koji je sampion tokom tekuce sezone bude predsednik tog tela sledece sezone. Ne pravi se Statut lige za jednu sezonu pa da Zvezda bude apostrofirana kao neko ko ima pravo na to mesto.

Link to comment
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Timmy

    162

  • harper lee

    130

  • theanswer

    98

  • Nikodije

    82

Top Posters In This Topic

Posted Images

Znam ja to, ali ne znam jel to potpisano ili bar usmeno prihvaćeno na tom sastanku u Beogradu. Pošto si ti napisao ranije danas u odgovoru Timiju da je bio dogovor po tom pitanju. 

Link to comment

prije nego sto nastavite da se dobacujete, samo da pojasnim sta sam mislio. lisac i ekipa imaju 20% vlasnistva, ali u sustini upravljaju ligom i donose bitne odluke. samim njihovim izbacivanjem klubovi bi imali vecu moc odlucivanja, a zvezda je trenutno kvalitetom, logistikom, kurcem-palcem najjaci tim u ligi i mozemo pretpostaviti ko bi imao najveci uticaj. 

Link to comment

Znam ja to, ali ne znam jel to potpisano ili bar usmeno prihvaćeno na tom sastanku u Beogradu. Pošto si ti napisao ranije danas u odgovoru Timiju da je bio dogovor po tom pitanju. 

 

Koliko ja znam iz medija niko nije osporavao taj deo dogovora, a bio je (takodje u medijima) u zakljuccima sa sastanka. Na sudu se ne bih zakleo da je dogovoreno jer nisam bio ucesnik sastanka. Na kraju, to je detalj koji je u citavoj prici nebitan.

Link to comment

prije nego sto nastavite da se dobacujete, samo da pojasnim sta sam mislio. lisac i ekipa imaju 20% vlasnistva, ali u sustini upravljaju ligom i donose bitne odluke. samim njihovim izbacivanjem klubovi bi imali vecu moc odlucivanja, a zvezda je trenutno kvalitetom, logistikom, kurcem-palcem najjaci tim u ligi i mozemo pretpostaviti ko bi imao najveci uticaj. 

 

Na osnovu cega mozemo pretpostaviti? Sve ovo sto si nabrojao ima taman toliko uticaja na tu pretpostavku kao kad bih ja napisao da mozemo pretpostaviti da ce Zvezda imati najveci uticaj zato sto ima najviseg igraca u ligi. Ova Zvezda nema cak ni potpuno jasan identitet, sudbina joj je totalno neizvesna, po stabilnosti i perspektivi je svetlosnim godinama iza, recimo, Cedevite.

Link to comment

Koliko ja znam iz medija niko nije osporavao taj deo dogovora, a bio je (takodje u medijima) u zakljuccima sa sastanka. Na sudu se ne bih zakleo da je dogovoreno jer nisam bio ucesnik sastanka. Na kraju, to je detalj koji je u citavoj prici nebitan.

 

Ja to nigde nisam pročitao, u saopštenju posle sastanka sigurno nije bilo. 

 

U cilju unapređivanja ABA lige, podizanju njenog kvaliteta i prilagođavanja potrebama i interesima klubova, na sastanku predstavnika klubova ABA lige sa predstavnicima rukovodstva ABA lige/ABA Sidra d.o.o, održanom 13.4.2015. godine u Beogradu, donijeta je odluka da se do 5. maja 2015. godine izradi prijedlog normativnih akata u cilju transformacije vlasničke i upravljačke strukture ABA lige/ABA Sidra d.o.o. koja će biti razmatrana na Skupštinama.

Dogovorene promjene će za posljedicu imati dalje unapređenje i modernizaciju ABA lige, u pravcu jačanja pozicije klubova, kao osnovnih nosilaca aktivnosti u ABA ligi.

Nova struktura biće napravljena po ugledu na Evroligu, odnosno vlasnička i upravljačka struktura biće u rukama klubova.

Usaglašen je novi koncept ABA lige, a od rukovodstva ABA lige se zahtijeva da u saradnji sa renomiranom kompanijom „Deloitte" u najkraćem mogućem roku izradi i prezentuje plan transformacije vlasničke i upravljačke strukture.

Plan transformacije biće prezentovan na narednom sastanku Skupštine klubova ABA lige koja će biti održan odmah po završetku plej-ofa, odnosno najkasnije do 15. maja.

Takođe, sve promjene moraju da budu završene i primenjene do početka sezone 2015/16, odnosno, najkasnije do 15. jula 2015. godine za kada je predviđeno žrijebanje za narednu sezonu.

Predstavnici klubova su konstatovali da je ABA liga dala veliki doprinos afirmaciji i podizanju kvaliteta klubova iz cijelog regiona i košarke uopšte. Kao takva predstavlja apsolutni interes svih klubova.

ABA liga je godinama unazad jedini put za učešće klubova iz regiona u najznačajnijim evropskim takmičenjima što je prioritet i u budućem periodu. Sa ciljem daljeg razvoja i unapređenja košarke u regionu, zaključeno je da što prije treba otvoriti pitanje Druge ABA lige kako bi ona mogla da zaživi u što bližoj budućnosti.

Klubovi ABA lige su uvjereni da će nacionalni Savezi podržati transformaciju ABA lige/ABA Sidra d.o.o kako bi sačuvali regionalno takmičenje koje je u zajedničkom interesu košarke u regionu

Link to comment

Na osnovu cega mozemo pretpostaviti? Sve ovo sto si nabrojao ima taman toliko uticaja na tu pretpostavku kao kad bih ja napisao da mozemo pretpostaviti da ce Zvezda imati najveci uticaj zato sto ima najviseg igraca u ligi. Ova Zvezda nema cak ni potpuno jasan identitet, sudbina joj je totalno neizvesna, po stabilnosti i perspektivi je svetlosnim godinama iza, recimo, Cedevite.

neizvjesna je sudbina svakog kluba i zavisi od mogucnosti trenutnog finansiranja. zvezda trenutno jeste najuticajnija. da se pobunio, recimo, predsesnik mzt-a umjesto covica, ne bi niko ni obratio paznju.

Link to comment

Vi kao da pricate o nekom odgovornom i postenom vlasniku/predsedniku kluba koji se vodi iskljucivo sportskim razlozima, pa je sad tesko ustanoviti sta se krije iz "sam protiv svih" taktike. Ovim protivljenjem Covic jednostavno zeli da za sebe dobije nesto vise i ocekuje da ce mu ekipa iz ABA lige ponuditi nesto ne bi li i on dao podrsku ligi. Naravno da ce na kraju podrzati ABA ligu, samo je pitanje da li ce za tu podrsku nesto dobiti.

Kada bih nagadjao se pozvao na neimenovane izvore sa raznih foruma, mogao bih reci da mi deluje da pokusava da obezbedi neke ustupke ABA lige ukoliko bude potrebno nakon okoncanja UPPR-a. Treba naci nacin na koji ce odmrznuti Zvezdu, a da FMP ne izgubi mesto u ABA ligi, jer se UPPR zavrsava ove godine, a tesko da ce do isteka plana reorganizacije doci do privatizacije klubova.

Link to comment

Minovic i darkonet se prave tose ali su razotkriveni. Znaci to je cilj,infiltracija na vodece mesto regionalne lige,kontrola i dotok novca.izvodjac radova je kss i uplaseni djilas.sanja coki partner da bude uleb-u.maznuo zvezdu,savez,sad bi i regionalnu ligu po svaku cenu.Tako treba..

Link to comment

neizvjesna je sudbina svakog kluba i zavisi od mogucnosti trenutnog finansiranja. zvezda trenutno jeste najuticajnija. da se pobunio, recimo, predsesnik mzt-a umjesto covica, ne bi niko ni obratio paznju.

 

Ne bi ni ovako obracali paznju da je to problem, o tome pricam sve vreme. Ideja da Covic kontrolise i pokrece FIBA, ULEB i KSS da bi sebi "obezbedio ustupke nakon okoncanja UPPR-a" moze samo da bude proizvedena u mahnitim grobarskim mozgovima pojedenih hronicnim vujosevicizmom. Pogledaj sta hrvatska stampa pise o ovome i kako tamosnji ljudi koji se bave kosarkom razmisljaju. Problem sa FIBA je izgleda vrlo ozbiljan, svoditi citavu ovu pricu na Covicev egzibicionizam ne samo da je glupavo nego je i opasno.

Link to comment

nisam ni rekao da pokrece fibu, uleb, kss, nego kakvu on svoju mogucu korist vidi u svemu tome.

 

nije to niko rekao ali koga briga

 

što se hrvata gore pomenutih tiče, veber je jasno stao na stranu lige i rekao je ono što su svi mogli da skontaju ako su malo pratili a to je da problem nikako nije kako se često predstavlja u privatnom vlasništvu lige nego u jednostavnoj činjenici da savezi pojma nemaju šta rade, savezi su zapravo ti koji ne priznaju ovakvu™ jadransku ligu a ne fiba. fiba će naravno da iskoristi priliku da proba da ostvari i mali trijumf nad bartomeuom pa joj ovo savršeno odgovora

Link to comment

meni samo ne ide u glavu po kom osnovu savezi mogu biti kaznjeni u celoj prici. cisto nasilnicko ponasanje fibe, ako uopste ima istine u ovim pricama, ne verujem da ce proci.

Link to comment

nisam ni rekao da pokrece fibu, uleb, kss, nego kakvu on svoju mogucu korist vidi u svemu tome.

 

Nije bilo ni potrebe da kazes. FIBA pravi problem + Covic pravi problem zbog svojih interesa = Covic kontrolise FIBA. Meni uopste nije jasno cemu bavljenje nekakvim misterioznim interesima o kojima se nasiroko nagadja kao da je ova prica od juce, kao da je pokrenuta u Beogradu i kao da su svi ti savezi i organizacije samo kulise u borbi nekih lokalnih interesa pojedinih trecerazrednih igraca. Ja bih pre rekao da svako pokusava ovde da zastiti svoj interes u ludilu koje je FIBA pokrenula u svom ratu sa ULEB-om, klubovi klupske, savezi reprezentativne, SIDRO svoje licne i finansijske i da su svi sad u frci kako da se svi ti interesi pomire a niko nista ne izgubi. Ponekad je jednostavno objasnjenje i najblize istini.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...