Jump to content
IGNORED

ABA Liga 14/15 i ABA-Liga 15/16


Töölönlahti

Recommended Posts

  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Timmy

    162

  • harper lee

    130

  • theanswer

    98

  • Nikodije

    82

Top Posters In This Topic

Posted Images

sta predlazes kao alternativu? da se vlasnistvo ABA lige ostavi debelim beckim konjusarima lihvarima  i da je to bolje nego da njeni vlasnici budu klubovi?

 

Ne radi se o tome ko treba da bude vlasnik lige, niti je Djilas zalegao zato jer je to prava stvar. Tako mu je receno, pa to i radi. Nema tu nikakvog autorieta i snage KSS na koji se on pateticno poziva.

Link to comment

pa coki je gurao ka ovome sto imamo danas, neka se djitler obrati njemu, on je ortak sa liscem.

Link to comment

pa coki je gurao ka ovome sto imamo danas, neka se djitler obrati njemu, on je ortak sa liscem.

 

+1

 

Coki je prvi potpisivao ugovore sa konjusarima™ koji su mu garantovali ucesce u ligi mimo plasmana u KLS-u. Tada su mu valjali, sada mu ne valjaju. A ono sto ne valja Cokiju, ne valja ni Djitleru.

Edited by Nikodije
Link to comment

nije ovo samo do Djilasa i Cokija. kod Cokija je klasicna prica. na pocetku se malko nauljio, smeskao i gledao samo da udje. sada je porastao i hoce veci deo kolaca. cist biznis na srpski nacin. sto se Djilasa tice, pritisci se vrse i sa malo visih pozicija. ULEB i FIBA pre svega. ne mislim da bi on puno talasao da je samo do Cokija, pre bi sedeo u mraku i gledao da ga niko nista ne pita

Link to comment

Mene živo zanima koji je kurac ostalim klubovima tj. zašto ostavljaju sidraše u igri. Miško se još sprda u novinama, nudi Megina vlasnička prava na poklon, kao Čović smarač se preganja oko gluposti... Svi kubovi, osim Zvezde, su glasali za održanje statusa kvo. Mora da postoji neki razlog zašto ne žele promene kojima bi dobili 100% vlasničkih prava i totalnu kontrolu nad ligom, ali mi je potpuna misterija o čemu se radi. Po Čovićevom predlogu je predviđeno da ligom upravlja predstavnik prošlogodišnjeg osvajača, možda se to ostalima ne sviđa, ali valjda bi bili u stanju da se dogovore da žele da izbace Lisca i ekipu iz igre.

 

Bilo bi dobro da klubova preuzmu kontrolu i sa te strane podržavam Đilasa, ali treba imati u vidu da su tri od četiri srpska kluba stala na stranu Sidra, a cilj cele igranke je prosperitet klubova.

Link to comment

Mene živo zanima koji je kurac ostalim klubovima tj. zašto ostavljaju sidraše u igri. Miško se još sprda u novinama, nudi Megina vlasnička prava na poklon, kao Čović smarač se preganja oko gluposti... Svi kubovi, osim Zvezde, su glasali za održanje statusa kvo. Mora da postoji neki razlog zašto ne žele promene kojima bi dobili 100% vlasničkih prava i totalnu kontrolu nad ligom, ali mi je potpuna misterija o čemu se radi. Po Čovićevom predlogu je predviđeno da ligom upravlja predstavnik prošlogodišnjeg osvajača, možda se to ostalima ne sviđa, ali valjda bi bili u stanju da se dogovore da žele da izbace Lisca i ekipu iz igre.

 

Bilo bi dobro da klubova preuzmu kontrolu i sa te strane podržavam Đilasa, ali treba imati u vidu da su tri od četiri srpska kluba stala na stranu Sidra, a cilj cele igranke je prosperitet klubova.

 

ma nemamo mi prave informacije da bi uospte o ovome mogli da diskutujemo. vidis koliko je tu faktora ukluceno ove sezone, mozemo da pricamo kad neko konacno raspetlja celu ovu picu.

Link to comment

+1.

 

ABA organizacija je smesna, ali kakvi su klubovi u poredjenju s njima? Ne znam zasto se Misko sprda, ali 'preganjanje oko gluposti' zvuci kao dobar opis.

Link to comment

neki od zahteva FIBA ...
 

- Nacionalne federacije moraju da obezbede  punu kontrolu i vladavinu košarkom u njihovim zemljama uključujući bez ograničenja i kontrolu nad državnim šampionatima

- Da obezbede da njihove lige, klubovi, igrači i službena lica učestvuju samo u međunarodnim takmičenjima koja priznaju nacionalni savezi i FIBA

- Imaju pravilo po kome mogu da diskvalifikuju klub iz državnog šampionata ili obezbede da prepoznata liga diskvalifikuje klub, ukoliko učestvuje u ne podržanoj ligi

- Nacionalne federacije, njihovi klubovi i igrači ne smeju da igraju i organizuju takmičenja na teritoriji drugih federacija bez njihove i FIBA autorizacije

 

Zadatak KS Srbije, ukoliko klubovi odu u ABA ligu, bio bi da ne registruje igrače, da izbaci klubove iz domaće lige... Pitanje je koliko je to realno i izvodljivo u našim uslovima.

 

http://www.mozzartsport.com/vesti/kss-u-velikom-problemu-ilas-tvrdi-da-ce-se-pronaci-resenje-ali-i-da-je-upozoravao-na-ovakvu-opasnost/106934

Link to comment

I sta ako Mega, Metalac, Zvezda i Partizan ostanu u Aba, KLS ih izbaci iz domace lige, sta onda?

Igraci iz tih klubova ne mogu igrati u reprezentaciji?

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...