Jump to content
IGNORED

ABA Liga 14/15 i ABA-Liga 15/16


Töölönlahti

Recommended Posts

Igraće se svaki drugi dan... Ako može u NBA, što ne i u Evropi?

 

Nema teorije da se to desi. To mogu da igraju klubovi koji nemaju obaveza u nacionalnim prvenstvima ali do toga ko zna kada ce doci, ako ikada uopste bude doslo.

Link to comment
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Timmy

    162

  • harper lee

    130

  • theanswer

    98

  • Nikodije

    82

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dobro dosao u tim FIBA. Nemamo predstavu sta radimo i kuda idemo, ali se makar ne kurcimo da smo mnogo bitni magovi organizacije i marketinga dok istovremeno generisemo manje prihoda od kriket lige Bugarske.

 

:Hail:

Link to comment

Ne, upravo to je bilo i moje pitanje, da li ima istine u tome da ce biti EL sa samo 16 klubova i da ce ABA dati samo 1 klub. I odgovor je bio da je to glupost, te da je predlog da se TOP 16 igra utorkom i cetvrtkom. Sto se termina tice, u principu sve ostaje isto. 7 nedelja, isto kao ove sezone, samo sto ce biti 2 tekme nedeljno.

Link to comment

Logicno je da vremenom da ABA samo jednog. Najjaci su oni sto kazu imali smo tri, a sad preko ABA samo dva ili u dogledno vrijeme jednog. Da nema ABA gledali bi EL kao i LS u fudbalu - samo na tv.

Link to comment

Naravno da nije logicno. Nemoj da se ljutis, ali povezujes stvari koji se ne daju povezati nikako

Niti se EL moze uporediti sa CL, niti je ABA liga uporediva sa domacim takmicenjima, a da ne pricamo o dugogodisnjem ratu na relaciji ULEB-FIBA i o tome zasto smo se mi nasli ovde gde jesmo sada. A narocito je bilo kakva fudbalska prica neuporediva sa kosarkaskom, ovo je mnogo slozenije

Edited by Giggsy
Link to comment

Nema ljutnje. Htjeo sam reći da ako bi klubovi odjebali ABA ne bi savezi (SHS) imali po jedno zagarantovano mjesto u EL već bi šampioni išli u kvalifikacije. Bolje u ABA sa jednim zagarantovanim mjestom nego bez nje.

 

Edit: poređenje s fudbalom samo u smislu da bez aba ne bi učestvovali u elitnom takmičenju i da bi to gledali na tv.

Edited by MiddleClass
Link to comment

To sigurno, ali nece nasi odjebati ABA ligu u takvim uslovima nikako, osim ako FIBA ne dobije ovu ofanzivu u koju se upustila opet i ako ne budemo znali da ce nam u suprotnom biti bolje. Kako stvari stoje, trajace to i dalje

Sto se sledece sezone tice, sumnjam da ce bilo sta stici da se promeni na bilo ciju stranu. Mislim da Cedevita i Zvezda idu u EL i to je to. Ova nagadjanja oko drugacijeg formata su, zasad, bas samo nagadjanja

Edited by Giggsy
Link to comment

Ma ne moze FIBA nista. Najjacih 14 klubova im je dalo do znanja da ostaju u ULEB-u i da nikakve kvalifikacije usred sezone ne dolaze u obzir. U protivnom ce traziti od saveza da za svakog ULEB igraca plati osiguranje, isto kao sto moraju da placaju NBA.

 

Jedan od razloga zasto klubovi ostaju uz ULEB su nekakvi potpisani ugovori izmedju klubova i ULEB-a. Ako sam dobro razumeo, ULEB ima potpisana TV prava sve do 2020. godine, pa onda sa sponzorima, a to sve zbog ugovora sa klubovima. A za sledecu sezonu su najavili malo vece nagrade u EL. Svaka pobeda u EL citavih 7k, pobednik EL milion eura, polufinalisti pola miliona. Jos uvek smesne sume ali interesantno kako su naprasno nasli lovu.

Link to comment

Bilo bi dobro da krene ta ABA 2, da jos neki klubovi dobiju priliku da igraju jace utakmice, valjda ima srpskih klubova koji bi bi bili zainteresovani, i koji bi mogli finansijski da izguraju putovanja u CG i Sloveniju. Da to onda bude neka razvojna liga u kojoj mladi ne bi gubili vreme kao sto gube u sadasnjem KLS-u igrajuci preslabo takmicenje, vec bi mogli da stasavaju i onda dolaze spremniji u ABA 1 klubove. Posebno bi to bilo interesantno za Zvezdu i FMP, ukoliko poslovno - tehnicka saradnja ostane na snazi kada ABA 2 krene.

Link to comment

ABA 2 bi bila podjeljena na istok i zapad zbog smanjenja troskova mada svakako je skupa i sumnjam da ce skoro.

 

 

 Druga liga istok i druga liga zapad.

 

Onda nista, jebes to ako bi igrali samo sa Crnogorcima i Makedoncima. Obaska sto je lakse stici do Polzele nego do Bara.

Edited by Nikodije
Link to comment

Evo kakva je situacija u KLS klubovima ...

„Zahvalni smo Metalcu što nam je platio put i omogućio dolazak u Valjevo na utakmicu, koja mnogo znači za obe ekipe u ovoj pauzi. Zadovoljan sam igrom Vojvodine, presudilo je iskustvo Metalca iz ABA lige“, rekao je novinarima posle utakmice trener gostiju Dušan Alimpijević.

 

ne igra se ni razvojna liga, ni jedan klub se nije prijavio ...

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...