Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2014/15


Ros

Recommended Posts

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper lee

    622

  • Joe D

    398

  • Nikodije

    285

  • Timmy

    211

Top Posters In This Topic

Posted Images

Markusova povreda? Neko nesto javio?

 

 

Plejmejker Crvene zvezde Markus Vilijams doživeo je lakšu povredu skočnog zgloba, pokazali su pregledi posle utakmice sa Albom.

 

 

Vilijams se povredio u šestom minutu utakmice u Berlinu, u kojoj je njegov tim poražen sa 73:68, a tada je ostao na parketu posle šuta za tri poena i do kraja meča se nije vraćao na teren.

 

Američki košarkaš je doživeo klasičnu distorziju zgloba i predstoji mu kratka pauza, a u subotu bi trebalo da ima preventivne preglede.

 

Za sada je izvesno da je Vilijams pod znakom pitanja za prvu utakmicu ’crveno-belih’ u Superligi, sa Mega Leksom u nedelju, a tokom vikenda biće poznato koliko će tačno morati da pauzira. Gotovo sigurno će biti potpuno spreman za polufinalnu seriju ABA lige sa Partizanom, koja startuje 14. aprila, ali bi na terenu trebalo da se nađe i ranije.

 

Link to comment

Čuo sam da su Apić i Davidovac prešli iz Vršca kod nas, s tim što će igrati superligu za FMP. Jel' zna neko nešto više o ovome?

Edited by kobni zelaya
Link to comment

Čuo sam da su Apić i Davidovac prešli iz Vršca kod nas, s tim što će igrati superligu za FMP. Jel' zna neko nešto više o ovome?

 

prešli su u fmp. a sad ako uzmemo da zvanično ta dva kluba nisu jedno te isto, onda nije prešao kod vas. valjda.

Link to comment

Čuo sam nešto tipa da su prešli u KK CZ, a da su pozajmljeni FMP-u za superligu. Okreni, obrni, s tom dvojicom, naročito s Apićem, čini mi se da FMP ima i šanse da bude među četiri.

U FMP i KKCZ trenutno ima ukupno 7 igrača 95' godište. Plus ovi mlađi koji bi trebalo da rastu. Svi ne mogu u zvezdu, čini mi se da Ćoki ima dobar rezon da mu i FMP igra dogodine u ABA ligi.

Link to comment

Ne moze fmp da igra aba pored zvezde i partizana. U stvari moze ako se preseli u neki drugi grad, a sumnjam da im se to isplati. I nadam se da aba ima pravilo po kome ne mogu dva kluba koji su prakticno zvezda a i zvezda b da igraju istovremeno.

Link to comment

Ne moze fmp da igra aba pored zvezde i partizana. U stvari moze ako se preseli u neki drugi grad, a sumnjam da im se to isplati. I nadam se da aba ima pravilo po kome ne mogu dva kluba koji su prakticno zvezda a i zvezda b da igraju istovremeno.

 

Mislim da je realniji scenario to da Covic pokusava da sklopi perspektivan tim od igraca za koje moze da se dobije kinta za slucaj da mu aranzman sa Zvezdom prdne u cabar, buduci da UPPR istice na kraju sledece sezone.

Link to comment

sa sajta KK Vršac ...

http://www.kkvrsac.rs/index.php/vesti-klub/347-apic-i-davidovac-novi-igraci-crvene-zvezde-telekom

 

  APIĆ I DAVIDOVAC NOVI IGRAČI CRVENE ZVEZDE TELEKOM
  •  
  •  
 
 
 
 

b_300_0_16777215_00_images_ApicDavidovac

 

Košarkaši Vršca Swisslion Dejan Davidovac i Dragan Apić novi su članovi Crvene Zvezde Telekom, a u Superligi će nastupati za FMP sa kojim već treniraju, saopštio je direktor vršačkog kluba Miljan Ivanović.

Davidovac i Apić (20 godina) u Vršcu su još od juniorskih dana. Ove sezone su stekli potpunu afirmaciju igrajući za seniorski tim u Košarkaškoj ligi Srbije, dok su se široj javnosti predstavili sjajnim rolama u Kupu Radivoja Koraća. Obojica imaju i reprezentativni staž.

-Prelazak naših igrača u Crvenu Zvezdu, koja igra Evroligu, još jedna je potvrda dobrog rada u klubu i dokaz da tako treba da nastavimo i dalje. Vršac je u poslednjih desetak godina bio, a mi ćemo se truditi da i ubuduće bude centar za pravljenje kvalitetnih mladih igrača i budućih reprezentativaca – zadovoljno kaže Miljan Ivanović.

Davidovac je svestrani igrač, koji može da igra i na poziciji pleja i krila. Ove sezone je u KLS odigrao sve utakmice, prosečno beležeći 10 poena, pet skokova, dve osvojene lopte i pet iznuđenih faulova po meču. Gledajući ukupan indeks korisnosti (335), bio je najbolji igrač Vršca Swisslion ove sezone.

Dragan Apić je levoruki centar, koji je sjajno otvorio sezonu. Bio je MVP 3. kola Košarkaške lige Srbije, sa indeksom 42. Prosečno je po meču beležio 12 poena, 6,4 skoka i 3,7 iznuđenih faulova. Treći je na listi najboljih skakača lige, sa ukupno 140 uhvaćenih lopti ispod koša.

Oba igrača se nalaze u idealnoj petorci upravo završene Košarkaške lige Srbije.

 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...