Jump to content
IGNORED

Evroazijska Unija - to je ta Evropa kojoj težimo!


Filipenko

Recommended Posts

13 hours ago, namenski said:

Ne treba ni diktatorima ni geopolitici (mada ne znam sta ce ona ovde) odbrana - oni se brane sami.

Svako za sebe.

Buduci da sam se (malo) prepoznao, ne budi mi zamereno na uletanju da odgovorim: pretpostavljam da je povod za tvoj post bilo Apostatino pisanje.

Pre prvog: nadji mi jedan jedini post u kome sam branio Lukasenka na primer.

Prvo, malo smo se, mislim, zaleteli sa rabljenjem pojmova poput diktator, fasizam, fashov, itd, itd..., napravili 1 inflaciju sto mozda nije lose, treba biti na oprezu.

Ali, i doci u opasnost da nam, kada se zaista i izistinski pojave, tamo odakle im se ne nadamo - udju kroz prozor.

Vidis, ja se o medjunarodnim (i domacim) desavanjima informisem, recimo u kolicini od 80% na forumu: ljudi pametni, ima ih sa svih strana, prate, u principu ih nije lako prevesti zedne preko vode, zagrizeni (izuzimam ekstreme, naravno :D) ali mi crvenu info lampicu pali kada obicno Vememah (svaka cast) obicno u pratnji Рогера пл. Санчеза pocne da bombarduje forum tvitovima i navodima iz relevantnih izvora poput strane stampe/medija.

I, gle: ista stampa/mediji koji su u Americi bljak, postaju nenadjebiv izvor, neporeciv, apsolutno pouzdan izvor informacija.

I, gle: broj postova o otrovanom ili navodno otrovanom ruskom opozicionaru, ili takodje navodno otrovanom opskurnom ruskom spijunu sa sve detaljnim opisima kretanja, iz sata u sat, sa sve odlascima u WC, nemerljivo visestruko prevazilazi broj postova i prateceg tvotovanja o, na primer, tranziranom saudijskom opozicionom novinaru koji udje u saudijski konzulat u Istanbulu, a izadje spakovan u nekoliko kofera ili kesa za smece, svejedno...

Ili o onom kakosebesezvase padofilu koji naprasno riknu u demokratskom zatvoru.

A sve to, i jos vise od toga - a verujem da je Apostatin post samo pokusaj doprinosa tome - je - sto uvek, ama bas uvek, postoji i druga strana.

Koju je vredno cuti.

 

Tek sad ovo vidim i potpuno je glupa situacija, odgovaram banovanom forumašu: uopšte nisam bio mislio na tebe u onom postu.

Link to comment

Druga nacionalna državna TV ONT napravila je prilog o posledicama štrajka "Život posle štrajka" u čijem opisu piše da su štrajkovi fejk, iako je krvavi diktator Lukašenko koliko juče najavio da će u ponedeljak na neko vreme zakatančiti preduzeća koja su u štrajku, a zatim odlučiti koga će primiti nazad.

 

 

Quote

Strikes of enterprises in Belarus are nothing more than manipulation, fake. But if we assume for a minute that, for example, Hrodna Azot will stop the shops... 
The plot is what consequences the stoppage of production may have for two specific enterprises: Minsk Atlant and Grodno nitrogen giant. 

(translation by Deepl)

Edited by vememah
Link to comment
pogledao sam sinoc prilog ruskog drzavnog kanala. podrska lukasenku, opsirni izvestaj sa mitinga podrske i 1/5 vremena o demonstrantima prilicno suvoparno. tihanovskaja u izvestaju iskljucivo dok prica na engleskom i sa sastanka sa levijem, a onda. ukratko ko je levi, epizode na majdanu i napad dok je bio u srbiji. btw rekose da su ga samo srbi otkacili. 
 
vesti nedeljom traju jedno dva sata, nisam sve odgledao, ali sam prilicno siguran da nike bilo nista duze od dve minute o navalnom. demokrate pokazuju negativnom svetlu, dok je tramp baja i po. toliko o taking sides from russia
 
 
Link to comment
15 hours ago, BWA said:

Tačno tako.

Nego, da li Bjelorusi imaju suficit u spoljnoj trgovini sa susjedima?☺

Pojma nemam, pretpostavljam da nisu sjajni čim od brendova imaju igricu World of Tanks I traktore. Ali opet stoji da su između 2004. i 2010. imali skoro duplo veći rast od nas. Uspeh ih je uljujkao. U prošloj deceniji Luka je ovde dolazio da drži predavanja, onako sav trijumfalan, jer mi imamo masu nezaposlenih, a on nema, a prošle godine je došao da reklamira  - beloruske čokolade. :)Već iz toga se moglo videti da u trgovini ne stoje sjajno. 

Edited by Duhovnost, ljubav i med
Link to comment
8 hours ago, vememah said:

 

Brate mili, gde ti živiš i čim se baviš, kad u 4 ujutru prenosiš šta neko kaže o Belorusiji.

 

Meni je ona slika krajnje sumnjiva. Na snimku se to pojavljuje kao jedan nepovezan kadar, a prikazuje ga baš kako njegovi protivnici žele. Sad, moguće da je on baš tolika budala da nabaci takav volej protivnicima.

 

On je definitivno leteo s kalašnjikovim i

junačio se iz helikoptera. To meni jasno govori da je itekako ugrožen.

 

Bilo bi lepo da uvek napišete koju, a ne da samo kačate linkove. Par ih je objašnjavalo da je IS bolja za Siriju od Asada. IS je bolja od nekog, bilo koga. Od tad znam s kim imam posla. Ne znam da li si i ti u toj priči, ili te muči nesanica.

Edited by duma
Link to comment
 
Quote

 

‼️СРОЧНО! Только что Ольгу Ковалькову и Сергея Дылевского задержали на проходной МТЗ сотрудники ОМОНа и поместили в автозак! Их обвинили в организации несанкционированного массового мероприятия и увезли.
668.1Kviews  edited  Aug 24 at 10:32

 

 
 
Translation by Deepl:
Quote

IMPORTANT! Just now, Olga Kovalkova and Sergey Dylevsky were detained at the entrance of MTZ by riot policemen and placed in the police van! They were accused of organizing an unauthorized mass event and were taken away.

 

 

 

Edited by vememah
Link to comment

Lukašenko danas izjavio da nastavnici koji ne slede državnu ideologiju ne treba da budu u školi:

 

Quote

Он отметил, что в Беларуси государственное образование, государственные школы, государственная идеология. "И те, кто хотят следовать этим принципам, пожалуйста, милости просим: идите преподавайте, учите, работайте. Те, кто не хочет, значит, они в школе быть не должны. Это надо говорить прямо, откровенно и честно", - заявил Александр Лукашенко.

https://www.belta.by/president/view/lukashenko-trebuet-zaschitit-uchitelej-v-shkolah-ot-vsjakih-napadok-403901-2020/

 

Translation by Deepl:

Quote

He noted that Belarus has state education, public schools and state ideology. "And those who want to follow these principles, please, be gracious: go teach, learn, work. Those who do not want to, so they should not be in school. You have to say it directly, frankly and honestly," said Alexander Lukashenko.

 

Edited by vememah
Link to comment
31 minutes ago, duma said:

Meni je ona slika krajnje sumnjiva.

Ako bi mogao da napišeš još jedno deset poruka o tome, nismo čuli dosad tvoje cenjeno mišljenje.

  • +1 1
Link to comment
8 hours ago, banecare1 said:
pogledao sam sinoc prilog ruskog drzavnog kanala. podrska lukasenku, opsirni izvestaj sa mitinga podrske i 1/5 vremena o demonstrantima prilicno suvoparno. tihanovskaja u izvestaju iskljucivo dok prica na engleskom i sa sastanka sa levijem, a onda. ukratko ko je levi, epizode na majdanu i napad dok je bio u srbiji. btw rekose da su ga samo srbi otkacili. 
 
vesti nedeljom traju jedno dva sata, nisam sve odgledao, ali sam prilicno siguran da nike bilo nista duze od dve minute o navalnom. demokrate pokazuju negativnom svetlu, dok je tramp baja i po. toliko o taking sides from russia

 

Evo tih vesti - nije dozvljena ugradnja klipa.

https://www.youtube.com/watch?v=7lQdpiEtUJ8

 

A evo Lavrova, koji tvrdi da opozicioni protesti jenjavaju, i ovako:

Quote

 

Russia's Lavrov says Belarus opposition wants bloodshed

Foreign minister compares protests in Eastern European country with situation in Venezuela

Elena Teslova
23.08.2020
 

The Russian foreign minister on Sunday said the Belarusian opposition is not happy over its "waning" support for protests, and wants bloodshed.

Speaking at the Terra Scientia National Youth Educational Forum in Solnechnogorsk, Moscow Region, Sergey Lavrov said the law enforcers do not interfere in peaceful demonstrations but "some Belarusian opposition figures who live in the West, and try to influence events in their country from there" are provoking for hostilities.

He compared the protests in Belarus with what happened in Venezuela, saying the Belarusian opposition follows the Venezuelan model, and is asking President Alexander Lukashenko to have talks only to discuss his resignation.

In Venezuela, President Nicolas Maduro and the opposition are engaged in a bitter power struggle. Maduro was re-elected to a second six-year term in May 2018 in elections opposition says were rigged.

Lavrov said calls to law enforcers "to come over to the peoples side," are illegitimate, because they urge to break the oath.

The fact that opposition leader Svetlana Tikhanovskay appeals most often in English rather than Belarusian shows where her interests lie, he said.

...

https://www.aa.com.tr/en/europe/russias-lavrov-says-belarus-opposition-wants-bloodshed/1950964

 

Edited by vememah
Link to comment

Zvanične cifre beloruskog MUP-a o posećenosti Lukašenkovog kontramitinga i opozicionog protesta. Na obe slike je isti trg.

 

EgLIPqRXsAU6Ayj?format=jpg&name=large

 

 

Edited by vememah
Link to comment
×
×
  • Create New...