Jump to content
IGNORED

ФК Црвена Звезда 2014/15


porucnik vasic

Recommended Posts

Malo mi je smesno da se za svaki neuspeh na terenu kritikuje Lalatovic ili ko god bio trener.  Klub nema funkcionalnu upravu, nema strukturu upravljanja, nema plan i program za bilo sta, nema para da isplati igrace, trenere i ostale zaposlebne, nema para da minimlno odrzava infrastrukturu, duzan bivsim igracima, menadzerima, drzavi, bankama, klub je u ratu sa sopstvenim fudbalskim savezom,... a ispada da su samo su trener i pomalo igraci krivi za lose rezultate.  Ovi koji danas treniraju Zvezdu i igraju u Zvezdi su tu jer su ili zaludjeni Zvezdasi i/ili ih niko drugi nece.  Te igre i rezultate koji postizu, ma kako jadni i bedni bili, su zapravo najbolje sto ovaj klub ima da pokaze i ponudi.  Sve ostalo je trulez i bruka.

 

Istu takvu situaciju je imao i Stojanovic pa je uzeo titulu. Sve to sto ste nabrojali je tacno ali tacno je i da Lalatovic nema pojma. Cim trener posle svake lose ili prosecne igre poteze za izmenama u timu jasno je koliko je sati. Da sad napravimo internu kladionicu na temu koji ce tim izaci na teren u sledecem kolu kuca bi odnela premiju jer verovatno niko ne bi uspeo da pogodi.

Link to comment
  • Replies 6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    527

  • katamaran

    507

  • Bright Billy

    470

  • MiddleClass

    349

Mislim da ne postoji odvratniji obicaj u domacem fudbalu od ovog "walk of shame" pred severom. :puke:

 

Nije mi samo jasno zasto su se igraci ovako blamirali pred navijacima Olimpijakosa. Razumem bratske veze dva kluba i to ali sto je mnogo, mnogo je.

Link to comment

Slazem se ja sa vama Posrbice u oceni Lalatovica (kao is a mnogim vasim drugim gledistima o fudbalu), ali smatram da davanje otkaza Lalatovicu nece da promeni situaciju.  Jednostavno ne vidim koga bi mogli da dovedu.  Pre svega nemaju para da ponude bilo kom malo ozbiljnijem treneru. Drugo, Zvezda vise nikome nije izazov.  Trece, oni koji su pokazivali neko trenersko umece pa otisli iz Zvezde (npr. Stojanovic) nikada nece vise hteti da se vrate zbog ocajnog stanja u klubu i/ili loseg tretmana koji su imali (Jankovic).  Laltovic (ili neko kao on) je u ovom trenutku jedini trener koji hoce da radi u Zvezdi.  Alterantiva su treneri u poodmaklim godinama koji dugo nisu trenirali (Karasi, Zivadinovic, isl.).  Najbolje sto mozemo da se nadamo je da kroz uspone i padove Lalatovic ispece zanat. 

Link to comment

Slazem se ja sa vama Posrbice u oceni Lalatovica (kao is a mnogim vasim drugim gledistima o fudbalu), ali smatram da davanje otkaza Lalatovicu nece da promeni situaciju.  Jednostavno ne vidim koga bi mogli da dovedu.  Pre svega nemaju para da ponude bilo kom malo ozbiljnijem treneru. Drugo, Zvezda vise nikome nije izazov.  Trece, oni koji su pokazivali neko trenersko umece pa otisli iz Zvezde (npr. Stojanovic) nikada nece vise hteti da se vrate zbog ocajnog stanja u klubu i/ili loseg tretmana koji su imali (Jankovic).  Laltovic (ili neko kao on) je u ovom trenutku jedini trener koji hoce da radi u Zvezdi.  Alterantiva su treneri u poodmaklim godinama koji dugo nisu trenirali (Karasi, Zivadinovic, isl.).  Najbolje sto mozemo da se nadamo je da kroz uspone i padove Lalatovic ispece zanat. 

 

Naravno da mi jasno da mi nismo poželjan klub za dobrog trenera i svakako da bi naš cilj na zimu morao biti "neko kao on". Opet mi se čini da on nije taj početnik. Snalazili su se drugi treneri u sličnim situacijama dosta bolje od njega, mada ni oni se nisu pokazali kao kalibar Zvezdu. Suviše je propusta da bi se progledalo kroz prste. On je dobio relativno homogene igrače na početku sezone (u odnosu na prethodnih xy trenera, ali daleko od savršenog) i to delimično svojom krivicom uništio. Partizan mu je dao još jedan život u prethodna dva kola i on nije uspeo da pozitivno utiče na tim, a o greškama u toku meča sam već pisao.

Link to comment

gde su vam sveže penzionisani bivši igrači sa trenerskom aspiracijom?

mi™ smo tako taj problem rešavali

 

Imali smo Zivkovica u klubu kojem su jedva cekali da vide ledja. Lalatovic je dunster ali pravi problem Zvezde je gore u kancelarijama i na severnoj tribini. U decembru ce se na "izborima" najverovatnije ustoliciti za predsednika ona lopovska fukara od Terzica, a o sadasnjim potpredsednicima ne zelim ni da mislim. Ljudi ne samo bez vizije vec i bez elementarnog morala, znanja, bilo kakvih sposobnosti, ako ne racunamo kriminalne, secikese, sitni spekulanti, politicke podguzne muve i osvedoceni stanovnici srpskog kriminalnog miljea. Da bi neko normalan uopste mogao da sedne na klupu i napravi neki smisleni program strucnog rada treba pre svega uprava da pozeli da Zvezda bude nesto vise od sredstva da se pune privatni dzepovi, a dovoljno su velike budale da ne umeju ni da najpre stvore nesto pa da se od tog stvorenog debelo naplate. Kao sto je Dzajic, recimo, radio nakon sto se otarasio Cvetkovica. Ovima da das 100.000 evra da zapale Marakanu potrcali bi do prve benzinske pumpe s kantama, to je taj profil.

Link to comment

Lalatovic je na nekoj konferenciji od pre rekao da je skoro sve pokusao i da vise ne zna sta da uradi da pokrene ekipu. 

 

Za početak da ode. Ako trenera koji javno prizna da nije u stanju da motiviše tim ne treba oterati, ne znam koga treba.

Link to comment

Imali smo Zivkovica u klubu kojem su jedva cekali da vide ledja. Lalatovic je dunster ali pravi problem Zvezde je gore u kancelarijama i na severnoj tribini. U decembru ce se na "izborima" najverovatnije ustoliciti za predsednika ona lopovska fukara od Terzica, a o sadasnjim potpredsednicima ne zelim ni da mislim. Ljudi ne samo bez vizije vec i bez elementarnog morala, znanja, bilo kakvih sposobnosti, ako ne racunamo kriminalne, secikese, sitni spekulanti, politicke podguzne muve i osvedoceni stanovnici srpskog kriminalnog miljea. Da bi neko normalan uopste mogao da sedne na klupu i napravi neki smisleni program strucnog rada treba pre svega uprava da pozeli da Zvezda bude nesto vise od sredstva da se pune privatni dzepovi, a dovoljno su velike budale da ne umeju ni da najpre stvore nesto pa da se od tog stvorenog debelo naplate. Kao sto je Dzajic, recimo, radio nakon sto se otarasio Cvetkovica. Ovima da das 100.000 evra da zapale Marakanu potrcali bi do prve benzinske pumpe s kantama, to je taj profil.

Тачно ово. Жиле је могао да буде први тренер, кад је Стојановић отишао. Очигледно је да је Лалатовић код њега могао да ради као помоћни. Око Терзића је непрецизно није он тај ко ће да нас преузме, но Господар Дукље, брат му Ацо и Брано Мићуновић као што су преузели и КК. Да ли је то боље у односу на овај Трио Фантастикус видећемо.

Link to comment

Da u prvom timu igraju Rajkovic, Vukasin Jovanovic, Grujic, Ristic, Karaklajic, Jovic, pa i muceni Savicevic, cini mi se da se niko ne bi bunio (ili bio to bio mnogo manji procenat), cak i da su rezultati losiji nego sto su sada. Eventualno debili sa sipke.

 

Ali kada je Planic ispred Vukasina, Kovacevic ispred Grujica, Gavric, Despotovic... I pri tome Terzic najavljuje dolazak jos 4-5 iskusnih igraca u januaru, onda samo mogu da pozelim decacima da sto pre zbrisu iz ovog jadnog kluba, pa neka igra 11 Planica i Gavrica.

Link to comment

Da u prvom timu igraju Rajkovic, Vukasin Jovanovic, Grujic, Ristic, Karaklajic, Jovic, pa i muceni Savicevic, cini mi se da se niko ne bi bunio (ili bio to bio mnogo manji procenat), cak i da su rezultati losiji nego sto su sada. Eventualno debili sa sipke.

 

Ali kada je Planic ispred Vukasina, Kovacevic ispred Grujica, Gavric, Despotovic... I pri tome Terzic najavljuje dolazak jos 4-5 iskusnih igraca u januaru, onda samo mogu da pozelim decacima da sto pre zbrisu iz ovog jadnog kluba, pa neka igra 11 Planica i Gavrica.

 

Upravo to. Do Stojanovica je stalno bio taj pritisak titule i treneri su pod tim pritiskom radili. Kad je Stojanovic to prekinuo postojala je sansa da se zadrzi par kljucnih igraca i gurne u prvi plan citava ta grupa klinaca koja bi uz tih par starijih ove godine polako sazrevala kroz seniorski fudbal, tim pre sto su ovi magarci iz uprave dobro znali da nece moci/hteti da plate one dugove zbog kojih smo izbaceni iz Evrope. Umesto da je to napravljeno, pa cak i sa Lalatovicem na klupi, totalno je rasturen timski duh koji je doveo do osvajanja titule, zadrzani su uglavnom pogresni igraci iz pogresnih razloga a umesto klinaca dovedeno je nekoliko domacih balvana za izlog i prodaju, sto je Terzic direktno i priznao u jednom od intervjua. Ako nista drugo takva orijentacija kluba bi stvorila bolju atsmoferu i medju igracima ali i na tribinama, a u boljoj atmosferi i igraci daju vise od sebe jer imaju neki autenticni cilj pred sobom.

 

Naravno, sve je uradjeno pogresno jer ljudi koji vode Zvezdu u sustini ne razumeju sport i fudbal dalje od tog piljarskog konteksta. Za njih se fudbal svodi na "kupi jeftino, prodaj skupo", pri cemu u to jeftino nece nista da uloze da bi ga ucinili skupim nego se nadaju da ce da izvacare nekog na neku foru. Da je Saliven ziv napisao bi "Mucke 2" sa Zvezdinom upravom kao glavnim junacima, s tim sto ovi novi junaci ne bi bili simpaticni kao Del i Rodni.

Edited by harper
Link to comment

Тачно ово. Жиле је могао да буде први тренер, кад је Стојановић отишао. Очигледно је да је Лалатовић код њега могао да ради као помоћни. Око Терзића је непрецизно није он тај ко ће да нас преузме, но Господар Дукље, брат му Ацо и Брано Мићуновић као што су преузели и КК. Да ли је то боље у односу на овај Трио Фантастикус видећемо.

 

Pa nece oni sedeti na celu kluba vec onaj ko ce za nih da zavrsava posao.

Link to comment

Prema onome sto je Terzic juce izjavio, Zvezdi je primat titula i zato ce, kako kaze dovesti 4 pojacanja u decembru(!!!).  Kazao je da mu je zao sto ce zbog toga mladi fudbaleri da budu skrajnuti, ali titula je primat.  Ako je ovo istina, onda je to jedan od zescih promasaja u nizu promasaja koje ovaj klub pravi poslednjih decenija.  Bojazan da ce Partizan preteci Zvezdu po broju titula je izuzteno stetna psihoza koja opseda i klub i dobar deo navijackog sveta.

 

Prvo, zanima me odakle im novac za pojacanja?  Drugo, ne bi me iznenadilo ako mladi igraci (Grujic, Ristic, Jovic, Savicevic) odreaguju tako sto ce da raskinu ugovor sa klubom kao sto su to ucinili njihovi prethodnici.  Trece, tuitulu nece da osvoje taman da dovedu 11 pojacanja, jer danasnjem timu fale kvalitet, harizma, smek i inat koji su prosle godine imali igraci i treneri.

Edited by Dimitrije
Link to comment

Pa nece oni sedeti na celu kluba vec onaj ko ce za nih da zavrsava posao.

Тачно, али како ствари изгледају у КК то нужно не значи да ће да буде горе него сад.

Edited by porucnik vasic
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...