Jump to content
IGNORED

ФК Црвена Звезда 2014/15


porucnik vasic

Recommended Posts

Milijasev doprinos Zvezdi u svim aspektima i fudbalskim i sportskim i ljudiskim je nadprosecan, tako da disekcija njegovih fudbalskih umeca i neumeca postaje irelevantna i degutantna.  Pogledajte samo prva tri kola ove sezone: Milijas postize 3 gola i asistira jednom golu; cetiri od ukupno sest postignutih golova su delo Milijasa.  Koliko bi poena Zvezda imala da nije igrao Milijas?

 

Interesantno je da navijaci Vulverhemptona imaju mnogo povoljnije misljenje od Zvezdasa iako je Milijasev doprinos Vulverhemptonu bio daleko manji od njegovog doprinosa Zvezdi. 

Link to comment
  • Replies 6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    527

  • katamaran

    507

  • Bright Billy

    470

  • MiddleClass

    349

To su sve parametri koji igrača mogu da izdignu malo iznad proseka na JSL njivama, a realno bez kretanja ne znače ništa, tj u bilo kakvom pokušaju igranja modernog fudbala čine igrača manje na terenu, makar imao pas kao Iniesta i šut ko Roberto Karlos.

 

Slažem se što se tiče odnosa prema klubu, ali to se valjda podrazumeva. Tom logikom, stadion treba da se nazove "Miloš Ninković".

 

Pa i ne hailujemo ga kao najboljeg igraca premijer lige ili primere, nego Zvezde, koja igra u tom JSLu... A to sto se podrazumeva, nije se podrazumevalo za veliku vecinu igraca u poslednjih 20 godina. On je svakako mogao da zabode neku Tursku ili Kinu i uzme ozbiljne pare posle igranja u Engleskoj, a on je ipak dosao ovde da mu lome soferku, da mu zvizde i skidaju dres... To sto Zvezda vise nije evropski gigrant, ne umanje njegov doprinos klubu. I igracki i ljudski...

Link to comment

Редак играч у постбаријевској ери. 

 

Milojević, Ivić, Petković, Krupniković, Đorović, Kovačević, Njeguš, Stanković, Ognjenović, Drulić, Pjanović, Vidić, Žigić, Pantelić... ovako iz glave, do neke 2005. Sve igrači koji su imali veliki značaj za ekipu, uglavnom zapažene karijere preko, a dobar deo i sličan staž u klubu.

 

Milijaš možda može da se okarakteriše kao redak igrač u proteklih 10 godina.

Edited by ljakse
Link to comment

On je svakako mogao da zabode neku Tursku ili Kinu i uzme ozbiljne pare posle igranja u Engleskoj, a on je ipak dosao ovde da mu lome soferku, da mu zvizde i skidaju dres... To sto Zvezda vise nije evropski gigrant, ne umanje njegov doprinos klubu. I igracki i ljudski...

 

Da, sigurno je odabrao Zvezdu pre jakog ugovora... Drugim rečima, ne verujem da je imao tu mogućnost. 

 

Njegov doprinos klubu možda i jeste velik, ali i dalje tvrdim da je to posledica okolnosti a ne nekog njegovog posebnog kvaliteta. Pod okolnosti čitaj: nikakva konkurencija u timu, jedna od najgorih liga u Evropi, itd. Igrač sa takvom pokretljivošću, tom brzinom i takvim kretanjem ne može da igra ni u jednom iole ozbiljnom klubu. Ili može, pa da umesto njega trče drugi.

Link to comment

Milijaš možda može da se okarakteriše kao redak igrač u proteklih 10 godina.

 

Jedva sam docekao da ode i nadam se da je to bilo to sto se njegove igracke karijere u Zvezdi tice. Milijas je jako dobar momak ali trebalo je na vreme da se presalta na mali fudbal i postane mega-zvezda u tom sportu. Za svoje standarde je odigrao odlicnih poslednjih nekoliko meseci inace ne bi dobacio ni do druge turske lige. Sve najbolje u nastavku karijere, dabogda dao hiljadu golova i napravio 500 asistencija, ali ako moze u nekom drugom dresu.

Link to comment

Jedva sam docekao da ode i nadam se da je to bilo to sto se njegove igracke karijere u Zvezdi tice. Milijas je jako dobar momak ali trebalo je na vreme da se presalta na mali fudbal i postane mega-zvezda u tom sportu. Za svoje standarde je odigrao odlicnih poslednjih nekoliko meseci inace ne bi dobacio ni do druge turske lige. Sve najbolje u nastavku karijere, dabogda dao hiljadu golova i napravio 500 asistencija, ali ako moze u nekom drugom dresu.

 

Dobar momak, jedino što eventualno ide u fioku sa igračima koji su imali sve preduslove da zabodu ozbiljnu karijeru što se tiče talenta, a sjebali su sve lošim radnim navikama i nesportskim životom.

 

Da, zaboravio Bunjevčevića na onom spisku.

Link to comment

Dobar momak, jedino što eventualno ide u fioku sa igračima koji su imali sve preduslove da zabodu ozbiljnu karijeru što se tiče talenta, a sjebali su sve lošim radnim navikama i nesportskim životom.

 

Da, zaboravio Bunjevčevića na onom spisku.

 

Zaboravio si mnoge. Na primer, Jankovica, Bastu, Evandra, Molinu, Kastilja,...

Edited by harper
Link to comment

Kao samoproglašeni alfa mrzitelj Milijaša na ovom i onom forumu, mogu da kažem da mi je žao što odlazi i da će mnogo nedostajati ovom timu. i da je najbitniji i najuticajniji igrač  u klubu.. ne znam u kom periodu, ne bih da licitiram.. posle odlaska Žigića i prelaska kluba u amaterske vode sigurno. Da se nije poneo kao poslednje đubre prema Zemanu, mogao bi da započne novu seriju Zvezdinih Zvezda, kao prva Zvezda Zvezde - u stečaju. Ipak epizoda sa Zemanom dosta govori o tome kakav je dečko i o odnosu prema klubu.

Na drugi mandat nemam zamerki, svaka mu dala

Edited by levi
Link to comment

^^ Mogu i oni, ali onda mogu i Jovičić, Bošković, Aćimović i ko zna još ko. Ideja mi je bila da povadim igrače koji su imali ogroman značaj za ekipu, tj one čije odsustvo iz tima se ozbiljno osećalo. Ne mislim da bi prošlogodišnji Zvezdin sastav bio posebno unazađen da je umesto Milijaša igrao neko ko makar ume da se kreće.

Edited by ljakse
Link to comment

^^ Mogu i oni, ali onda mogu i Jovičić, Bošković, Aćimović i ko zna još ko. Ideja mi je bila da povadim igrače koji su imali ogroman značaj za ekipu, tj one čije odsustvo iz tima se ozbiljno osećalo. Ne mislim da bi prošlogodišnji Zvezdin sastav bio posebno unazađen da je umesto Milijaša igrao neko ko makar ume da se kreće.

 

Nece ni ovaj. Kad bi sad potpisali Ninkovica garantujem da bi isti ovaj tim igrao mnogo bolji fudbal bez Milijasa nego s njim. Ima Milijas nekih svojih prednosti kao igrac na ovom nivou kvaliteta, falice nam narocito njegovi slobodnjaci na srpskim livadama kad ne budemo mogli iz igre da damo gol, ali mislim da cemo nekako preziveti bez njegovih dugoputujucih balona od kojih svaki deseti prodje do igraca. Lazovic, Pecnik i Ninkovic iza Jovica/Rakica i ispred Bosancica i Kovacevica bi bio skroz ozbiljan manevar.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...