Jump to content
IGNORED

ФК Црвена Звезда 2014/15


porucnik vasic

Recommended Posts

Meni je to oko Belodedica jedna od najludjih i najlepsih sportskih prica ikada. Zamisli tako nesto danas "kuc kuc, dobar dan, ja sam Serhio Ramos, mozda me znate, igrao bih tu ako nemate nista protiv"...

 

edit: da se ogradim, ne mislim na njegovo bezanje od diktature

Edited by Lord Stef
Link to comment
  • Replies 6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    527

  • katamaran

    507

  • Bright Billy

    470

  • MiddleClass

    349

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mislim da je priča kako je pokucao na vrata malo izromantizovana. Ja sam čuo priču da je Mile Petrović (tada direktor stadiona) išao u Padinsku Skelu da ga pokupi iz pritvora (tada su politički imigranti bili tamo smeštani). 

 

Hoću reći, dosta je to bilo po PSu. Ovaj prebegao. Videli da može da koristi. Povuklo se par veza. I eto Mileta gde treba. 

Link to comment

    59 utakmica za Australiju!? Pojma nisam imao. Doduše,  piše da je od 85.-89. odigrao 83 utakmice za Zvezdu, prosto ne mogu da verujem da je to tačno.

 

    Ovo na wikiju su teške bljuvotine, barem deo vezan za karijeru u Zvezdi, nije sigurno igrao od 1978-82.

Edited by fandorin
Link to comment

Belodedic je ljudina, i jedan od najzasluznijih za Bari. Ono sto je zanimljivo je da je najveci dziber tog tima nonstop podjebavao Belodedica i zvao ga Rumunj. Htio Belodedic jednom zestoko da ga bije ali Dejo je umio trcati.

Edited by MangupIzCivilstva
Link to comment

Na poluvremenu utakmice zvezda sarajevo. Ali ja sam čuo da je dejo napao mileta a najdoski ga je odbranio. Doduše kad se setim kako je mile uhvatio u kragnu grobara koji je utrčao na teren u derbiju posle bajerna, pitam se da li ga je trebalo braniti...

 

Послато са GT-I9100 уз помоћ Тапатока

Link to comment

Čavrić izjavio da mu je san da zaigra za Zvezdu. http://mondo.rs/a698178/Sport/Fudbal/Aleksandar-Cavric-Igracu-u-Zvezdi.html

 

 

Žurnal došao do neverovatnog (verovatno i lažnog) podatka da je Pečnik isplaćen ove sezone 194.500 evra. Medijski rad uprave sa igračima je dobio novu dimenziju.

 

http://www.zurnal.rs/2014/06/04/zurnal-saznaje-pecnik-od-31-jula-naplatio-194-500-evra/index.html

Link to comment

Sjetio sam se ovog Belodedicevog intervjua http://www.theguardian.com/football/blog/2011/may/17/miodrag-belodedici-european-cup-football

 

Ima i dio ...

 

 

Afterwards, Belodedici went to the office of the club's sporting director. "I knocked at the door and asked if they wanted a player," he says. "I explained who I was and where I'd come from. I had to explain six times. He looked at me and he couldn't understand. But then he suddenly realised who I was." An equivalent today is hard to imagine – this was one of the best players in the world turning up and saying "Any chance of a game?"

Edited by reginald
Link to comment

Kurir razradio... :jerry:  

 

NAJGORI SCENARIO

- Crvena zvezda dobija zabranu igranja u evropskim takmičenjima
- FS Srbije mora da plati kaznu od 200.000 evra zbog datih garancija UEFA
- Fudbaleri crveno-belih napuštaju klub i tuže ga za dugovanja
- Klub ostaje bez igračkog kadra, ali i mogućnosti dovođenja pojačanja
- Predsednik Dragan Džajić napušta Zvezdu, a s njim i ostali članovi uprave
- Šampion Srbije bez uprave, novca i igrača proglašava bankrot i seli se u niži rang takmičenja

Manje loš scenario

- Zvezda obezbeđuje nastup u kvalifikacijama za Ligu šampiona
- Revoltirani fudbaleri traže ispisnice i tuže klub zbog dugovanja
- Šampion Srbije mora da pronađe novac da isplati nova dugovanja
- Uprava Zvezde nema mogućnost da dovodi pojačanja
- Crveno-beli počinju kvalifikacije za LŠ s igračima iz mlađih kategorija
- Zvezda kreće u novu sezonu u Superligi bez novca i igrača

Link to comment

Oba scenarija su se mogla sprečiti da je poštovan zakon i da je proglašen stečaj a nekih 20-tak ljudi zaglavilo mardelj.

Link to comment

  

 

   Postoji i priča da je Mance pred pogibiju dolazio na Marakanu, ali navodno Džaja nije hteo da krši "džentlmenski dogovor" o nenapadanju. Da li je tačna, nažalost, nikada nećemo saznati. Mance je bio veliki igrač i to je zaista bila velika tragedija. Da dodam i da je Milko samo godinu dana kasnije uzeo svojih 30 srebrnjaka.

 

Mance je tada pregovarao sa Dinamom, a ne sa Zvezdom koja je dovela Musemica iz sampiona Sarajeva. Mance je bio idol navijaca,  tipican engleski centarfor - sad, veliki igrac ipak nije bio, da li bi postao, necemo saznati. Milko je bio bolji igrac od Mancea u to vreme i veci talenat.

Link to comment

Oba scenarija su se mogla sprečiti da je poštovan zakon i da je proglašen stečaj a nekih 20-tak ljudi zaglavilo mardelj.

nema stečaja za sportske klubove koji su registrovani kao udruženja građana

Link to comment

Mance je tada pregovarao sa Dinamom, a ne sa Zvezdom koja je dovela Musemica iz sampiona Sarajeva. Mance je bio idol navijaca,  tipican engleski centarfor - sad, veliki igrac ipak nije bio, da li bi postao, necemo saznati. Milko je bio bolji igrac od Mancea u to vreme i veci talenat.

  

 

     Da, u principu se slažem da još nije bio sasvim formiran kao igrač, ali je povremeno delovao impresivno. Sećam se nekog njegovog spektakularnog gola, volejčina sa 25 metara pod prečku, mislim da je bila neka evropska utakmica, u gostima. Može biti QPR. Milko je bio čudo od talenta, ozbiljan igrač nikad nije postao. Uostalom zato je i dobacio najdalje do Groningema. A da je Mance bio na Marakani to je lično Džaja pričao.

Link to comment

Citam sta pisete o Dzaji, a i ne bih da vam trolujem previse topik pricama ljudi koji su krajem osamdesetih donosili kljucne odluke u Zvezdi (partijski visoki funkcioneri, direktori kapitalnih preduzeca, donosioci odluka u upravi). Dzaja je inace poznat kao lik koji ume elegantno sebe da stavi u centar svega, pa i ove price sa Manceom. Nista tu ozbiljno nije bilo, to kazu i ljudi iz Zvezde, bas kao sto su i Mance i Zeka i Bjekovic priznali da je u jednom trenutku Mance bio blizu Dinama.

 

Gledao sam Mancea i Milka u dosta utakmica - ovaj drugi je bio bolji igrac.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...