Jump to content
IGNORED

Politika i poplave


Turnbull

Recommended Posts

Koliko ja znam, volela bih da me ispravite ako grešim, 'srbski' je iz slavjanoserbskog, jezika koji je bio u dominantnoj upotrebi pre Vukove reforme i koji više liči na današnji ruski nego na srpski. Obrazovci i ostali fašisti misle da je Vuk pokvario jezik i simbolički udaljio Srbiju od Rusije. Drugim rečima, za fašistički šljam svaka modernizacija je propadanje, oni ustvari žele da se vrate u vreme pre Vuka.

 

 

Ma nije baš tako heavy, srbski je arhaičan izraz. Treba pročitati par novina sa početka 20. veka (pa čak sve do polovine istog), kada mi mislimo da je vukova reforma bila dobrano uvedena, i na šta je to ličilo. Mislim da je Vukova reforma zapravo u potpunosti implementirana tek pod komunistima, makar kada govorimo o pravopisu, a pre toga je ličilo na svašta. Mislim da oni samo imitiraju kako su pisali njihovi nacionalistički idoli i to je to, ne verujem da tu ima neke ljubavi prema slavjanoserbskom, jer bi onda doslovce morali da govore drugačijim jezikom i pišu na potpuno drugi način. A i da se outuju protiv Vuka, što je sumanuto.

Link to comment
  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    161

  • harper

    56

  • Aće

    54

  • ficfiric

    53

Top Posters In This Topic

Posted Images

kako bre batić da napravi ovako lepo dete? :unsure:

 

Ne jedno, već dva...

 

rep-baticeve-cerke.jpg

 

Izvinjavam se za off..

Edited by zoki
Link to comment

Od vlasti. Ili ce biti potpuno satanizovan i pretvoren u apsolutnog i jedinog krivca. Ali pretpostavljam da bi onda vec krenuli žestoko na njega.

 

Послато са GT-I9100 уз помоћ Тапатока

 

Ne od koga ce biti branjen nego ko ga napada pa da ga neko brani. Sta koji kurac on ima da prica o moralno-politickoj odgovornosti i kukavickim cinovima, on ima da sedi kuci i da ceka potencijalnu krivicnu prijavu, zajedno sa, najmanje, Malim kao gradonacelnikom, Veljom kao Ministrom za vanredne situacije i Vucicem kao predsednikom Vlade ali i sa citavim tim lancem kafanskih predatora. U Obrenovcu su neki ljudi poginuli, obaveza je javnog tuzioca da pokrene istragu protiv NN lica da bi se utvrdila pojedinacna krivicna odgovornost svakog od onih koji su na bilo koji nacin u opisu posla imali zastitu zivota i imovine gradjana Obrenovca. Sve manje od toga je istovremeno manje od drzave.

 

I ako mi neko kaze da je ovo naivno i da se nece desiti, OK, neka bude tako. Ali hajde onda bar da o tome ne pricamo kao o politici jer to nije politika vec su mafijaska posla. Nije na politicarima i medijima da odredjuju da li su zrtve mogle da se sprece vec na policijskoj i sudskoj istrazi.

Link to comment

Odlično napisano i vrlo važno. Nažalost, sumnjam da će imati odjeka, al svejedno, plus vaskoliko.

 

 

+1

 

Vučić eksplicitno već priče upravo to - dobrovoljci su pokazali da su sposobniji i bolji od parazita u državnoj službi (kojih?!),

Link to comment

pa drugarica Batić je član vladajuće koalicije.... mogli su to tamo da dogovore.... kako su dogovorili one paušale da da podele sa narodom!
 
nego menadžer Vesić možda već dovodi potencijalne investitore u grad:
 

Вечерас стигло 11 цистерни са шмрковима из Софије као помоћ граду Београду

Вечерас је стигло 11 цистерни са шмрковима из Софије као помоћ граду Београду. Бугарске цистерне и добровољце сачекао је в.д. директора ЈКП „Београдски водовод и канализација” Светозар Веселиновић. Ове цистерне је послао Димитар Борисов из Софије, власник компаније Титан интернационал холдинг, која односи комунални отпад у Софији и више градова Бугарске.

Борисов је челницима Скупштине града Београда обећао да ће у наредним данима послати још 11 цистерни које се налазе у другим градовима Бугарске.

Сутра у 9 часова ове цистерне и бугарски добровољци крећу испред Скупштине града Београда ка Обреновцу, где ће учествовати у чишћењу делова града из којих се повукла вода.

Медији могу да сниме полазак цистерни и бугарских добровољаца сутра у 9 сати, а испратиће их Горан Весић, градски менаџер, и Светозар Веселиновић, в.д. директора ЈКП „Београдски водовод и канализација”.

 

Link to comment

Ma nije baš tako heavy, srbski je arhaičan izraz. Treba pročitati par novina sa početka 20. veka (pa čak sve do polovine istog), kada mi mislimo da je vukova reforma bila dobrano uvedena, i na šta je to ličilo. Mislim da je Vukova reforma zapravo u potpunosti implementirana tek pod komunistima, makar kada govorimo o pravopisu, a pre toga je ličilo na svašta. Mislim da oni samo imitiraju kako su pisali njihovi nacionalistički idoli i to je to, ne verujem da tu ima neke ljubavi prema slavjanoserbskom, jer bi onda doslovce morali da govore drugačijim jezikom i pišu na potpuno drugi način. A i da se outuju protiv Vuka, što je sumanuto.

 

Ako je sumanuto znači samo da će jače da zalegnu za to. Odavno su se outovali protiv tzv reforme i poseljačivanja jezika od strane ćopavog masona i germanofila

Edited by levi
Link to comment

Ne od koga ce biti branjen nego ko ga napada pa da ga neko brani. Sta koji kurac on ima da prica o moralno-politickoj odgovornosti i kukavickim cinovima, on ima da sedi kuci i da ceka potencijalnu krivicnu prijavu, zajedno sa, najmanje, Malim kao gradonacelnikom, Veljom kao Ministrom za vanredne situacije i Vucicem kao predsednikom Vlade ali i sa citavim tim lancem kafanskih predatora. U Obrenovcu su neki ljudi poginuli, obaveza je javnog tuzioca da pokrene istragu protiv NN lica da bi se utvrdila pojedinacna krivicna odgovornost svakog od onih koji su na bilo koji nacin u opisu posla imali zastitu zivota i imovine gradjana Obrenovca. Sve manje od toga je istovremeno manje od drzave.

 

I ako mi neko kaze da je ovo naivno i da se nece desiti, OK, neka bude tako. Ali hajde onda bar da o tome ne pricamo kao o politici jer to nije politika vec su mafijaska posla. Nije na politicarima i medijima da odredjuju da li su zrtve mogle da se sprece vec na policijskoj i sudskoj istrazi.

ok, sa ovim se slažem

Link to comment

Juče je na B92 išao dokumentarac o mumijama i generalno o očuvanju tela preminulih. Baš primereno ovih dana, za razliku od 24 kitchen na primer. :frust:

Link to comment

Sifra 6110 - kablovske telekomunikacije.

 

Znaci moze biti i emiter pod time posto je neodredjeno... prvi sam uvek spreman da Vektoru zaskocim za grkljan al' mislim da ovde ne mogu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...