Jump to content
IGNORED

Poplave u Srbiji, BiH i Hrvatskoj


kapetanm

Recommended Posts

14 hours ago, bags said:

Ja sam danas prolazio blizu Dunava i ne pamtim da je bio veci.

Ne znam kad to stize do NS i BG i da li se usput "razlije".

 

Dobro je sto su javili i da nece vise rasti.

 

Ispod ovih stepenica inace  ima nekih 10 m betonska ploca pa mala nizbrdica pa Dunav.

 

 

 

 

 

jel bas ne pamtis? :fantom:

 

 

 

  • Haha 3
Link to comment

Sava kod Šapca na redovnoj odbrani (vodostaj preko 400). Najavljuju da će početkom sledeće nedelje preći 500. 

Ljudima se ponovo uvlači jeza u kosti, pogotovu što se ne nazire kraj kiši. 
 

Okolna sela najebala, po običaju, Koceljeva u problemu, na tom potezu se Tamnava izlila,čujem da je digla i asfalt. Sva tri okolna puta zatvorena. 

  • Tužno 4
Link to comment
  • 4 weeks later...

Kad god odem na twitter, iskače trilion klipova i slika sa poplavama... Nigde više se ništa ne spominje, kao u paralelnom univerzumu...

 

 

Edited by Mil@n
  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment
Quote

Vanredna situacija na snazi je u 35 gradova i opština i to za celu teritoriju gradova Čačak, Loznica i Jagodina, Prokuplje i opštine Paraćin, Sokobanja, Despotovac, Sjenica, Koceljeva, Vladimirci, Babušnica, Boljevac, Vrnjačka Banja, Ćuprija, Ćićevac, Ražanj, Trstenik, Medveđa i Kuršumlija i deo teritorija grada Šapca i Užica i opština Požega, Beočin, Irig, Priboj, Žagubica, Ivanjica, Aleksinac, Lučani, Aleksandrovac, Kosjerić, Varvarin, Rekovac, Majdanpek i Svilajnac.

 

https://nova.rs/vesti/drustvo/vanredna-situacija-na-snazi-u-35-gradova-i-opstina/

 

 

 

  • +1 1
Link to comment

https://www.hidmet.gov.rs/latin/prognoza/hbv/index.php

 

Upozorenje je za period
od:  16:07 15.06.2023.  do: 10:19 18.06.2023.
 Hidrološko upozorenje
 
Na Velikoj Moravi kod h.s. Ćuprija i h.s. Bagrdan vodostaji će u narednih 24 sata dostići granice redovne odbrane od poplava.
Na Južnoj Moravi kod h.s. Mojsinje, Mlavi kod h.s. Veliko Selo, Peku kod h.s. Kusić, Crnom Timoku kod h.s. Gamzigrad i Jasenici kod h.s. Smederevska Palanka vodostaji će se naredna 24-36 sati kretati oko i nešto iznad granica vanredne odbrane od poplava.
Narednih dana na slivovima gornjih tokova Zapadne i Južne Morave, Kolubare, Tamnave, Ibra, Nišave, Toplice, Rasine, Resave, Majura, Belice, Crnice, Lepenice i Jasenice kao i na slivovima Mlave, Peka i Timoka moguća su izlivanja manjih bujičnih vodotoka.
Link to comment

sad ce, valjda, da pomognu oni rusi iz nisa.

ranije smo bili obavestavani kada mahnu repom, sada su, izgleda, nesto zauzeti.

 

ako su negde aktivni iskreno im se izvinjavam.

Link to comment
11 minutes ago, foto said:

bok te mazo, kako smo mi sjebali svoju srbijicu. i to bez tudje pomoci, uranijuma, haarpova i ostalih suplemenata.

 

:sad:

apokalipsa

 

možda uspemo da dokažemo da je glupost ipak uništiva

  • +1 1
Link to comment
24 minutes ago, foto said:

bok te mazo, kako smo mi sjebali svoju srbijicu. i to bez tudje pomoci, uranijuma, haarpova i ostalih suplemenata.

 

:sad:

Hm, naivan si... Kako to da samo nas gađa?

 

Mora biti da je to posledica uranujuma, haarpa i ostalih sila... :fantom:

 

Da verujem u boga, mislio bi da je božija kazna...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...