Jump to content
IGNORED

Poplave u Srbiji, BiH i Hrvatskoj


kapetanm

Recommended Posts

Stvarno daj jebote, ide zima, ima ljudi koji su ostali bez igde icega ukljucujuci i naznaku mogucnosti da nesto sami srede pre zime...

I ti sad o moralu sa sve obrecivanjem na beskicmenjastvo.

Suvi ocaj i beznadje, bez mogucnosti da sebi dozvolis luksuz i puknes, ubijes zandaratm, jer kod tamo negde sede i cekaju te da im doneses da jedu bilo sta.

 

Ok, kapiram.

 

Ja zivim u vili koja ima izlaz na Dunav i jahtu mi pa dok posmatram svet sa slamarice i lezim na milionima nekako bas i ne umem da skapiram i uzivim se u tok misli prosecnog srpskog vola.

 

Moj otac isto, celog zivota imao kicmu (majka, stric, dedovi, babe) pa se, valjda zbog izobilja u kojem je ziveo nikada nije polakomio za drzavnom pomoci za koju bi prodao dostojanstvo i poginulog dedu. Kako god, izgleda da sam iz plemicke familije pa sam, eto, drugaciji od proseka. Stvar vaspitanja.

 

Ali sve to na stranu, zar se stvari ne menjaju tako sto narod s vremena na vreme zahteva neciju odgovornost za sranje u kome se nalazi? 

Edited by Caligula
Link to comment

Ok, kapiram.

 

Ja zivim u vili koja ima izlaz na Dunav i jahtu mi pa dok posmatram svet sa slamarice i lezim na milionima nekako bas i ne umem da skapiram i uzivim se u tok misli prosecnog srpskog vola.

 

Moj otac isto, celog zivota imao kicmu (majka, stric, dedovi, babe) pa se, valjda zbog izobilja u kojem je ziveo nikada nije polakomio za drzavnom pomoci za koju bi prodao dostojanstvo i poginulog dedu. Kako god, izgleda da sam iz plemicke familije pa sam, eto, drugaciji od proseka. Stvar vaspitanja.

 

Ali sve to na stranu, zar se stvari ne menjaju tako sto narod s vremena na vreme zahteva neciju odgovornost za sranje u kome se nalazi? 

Nisi fer  :( , sa sve vilom i porodicnim nasledjem.

Ovde se radi o elementarnoj bedi i beznadju sa kojom tesko mozemo da se merimo i da je odmeravamo, jos teze da je razumemo.

Kad do nje dodje ode u PM i dostojanstvo i preci; to sto su tvoji radili i uradili - svaka cast, bez zezanja, ali zaboravljas, previdjas da su imali kakvu takvu sansu i kakvo takvo okruzenje koje je omogucavalo kakvu takvu rabotu, da pri tom nije ubijalo nadu.

Ovde se radi o beznadju.

 

A za boldovano: kad god na nekom topiku pomenem ma i naznaku mogucnosti da se digne kuka i motika sa sve govnanom motkom, zaskoce me i u zemlju sabiju floskulama o zakonito i demokratski izabranoj vlasti, o tome da se takve stvari menjaju na izborima, a ne na ulici, sve PC i sve u skladu sa najsvetlijim demokratskim tradicijama...

Ili, ne lipsi magarce do zelene trave...

Link to comment

Nemaju ljudi ništa protiv revolucije, ali ona mora da bude neopterećena ideologijom :)

Aham, svilena, cipkasta, plisana?

Pitoma, уштројена?

I da bude sve po zakonu, nemoj neko slucajno da je odao drzavnu tajnu i zaglavio zatvor, samo budale to mogu, a svima je poznato da je moral za u crkvu.

 

Da se razumemo: ne zagovaram ja Revoluciju sa sve pucanjem u zandare, mada kad pogledam ove moderne srpske  :s_p:

Ali, postoji nesto sto se zove revolt, gradjanska neposlusnost, govnana motka: problem je samo kad se tome suprotstavi argumentima da to kosta, da nije nacin, da nije lepo i po zakonu, da ne sme Srbin na Srbina...

Zaboravlja se samo da ce najveci problem da nastane kad se pojavi neka od ideologija da kanalise lako mogucu drustvenu eksploziju: posle ubivanja levihtm ono sto je ostalo i sto se na trzistutm nudi je onako bas problematicno i obecavajuce sa tacke gledista sranja koja tek onda slede.

Link to comment

Nisi fer  :( , sa sve vilom i porodicnim nasledjem.

Ovde se radi o elementarnoj bedi i beznadju sa kojom tesko mozemo da se merimo i da je odmeravamo, jos teze da je razumemo.

 

 

Pa nije ceo Obrenovac poplavljen niti su svi imali direktnu stetu. Naprotiv, velika vecina je ostala iznad vode. Gde su oni na protestu?

 

647714-28.jpg

 

Zato kazem, stoka bez kicme koju svako moze da zaskoci i guzi kako hoce.

 

btw. ja sam podstanar, moja zena nema posao trenutno, imamo jednogodisnju devojcicu i ja moram svakog meseca da zaradim za kiriju i zivot. Ali bih svejedno prvi otisao da se derem ispred zgrade vlade i teram ih u kurac. Ne bi mi bilo prvi put.

Edited by Caligula
Link to comment

Pa nije ceo Obrenovac poplavljen niti su svi imali direktnu stetu. Naprotiv, velika vecina je ostala iznad vode. Gde su oni na protestu?

 

Zato kazem, stoka bez kicme koju svako moze da zaskoci i guzi kako hoce.

Molim te da me pogresno ne razumes, ali izistinski, dakle: znas li gde su oni?

Tamo gde smo ja i ti i jos najmanje 3-4 miliona, verovatno i vise, gradjana Srbije koji, po svim, ama bas svim kriterijumima, imaju razloga za protest itekakav.

Pa eto, nista.

Link to comment

 Ali bih svejedno prvi otisao da se derem ispred zgrade vlade i teram ih u kurac. Ne bi mi bilo prvi put.

 

Svaka čast, poštujem. 

Link to comment

Molim te da me pogresno ne razumes, ali izistinski, dakle: znas li gde su oni?

Tamo gde smo ja i ti i jos najmanje 3-4 miliona, verovatno i vise, gradjana Srbije koji, po svim, ama bas svim kriterijumima, imaju razloga za protest itekakav.

Pa eto, nista.

 

 

Pa onda se razumemo. S tim sto jesmo u istom cabru ali nismo svi poslusna stoka (sto je moja poenta od pocetka).

 

Ali ne mogu ja umesto Obrenovcana da idem ispred vlade i branim Obrenovac od idiota i lopova.  Kada se organizuju u vecem broju, eto i mene da podrzim.

Edited by Caligula
Link to comment

Aham, svilena, cipkasta, plisana?

Pitoma, уштројена?

I da bude sve po zakonu, nemoj neko slucajno da je odao drzavnu tajnu i zaglavio zatvor, samo budale to mogu, a svima je poznato da je moral za u crkvu.

 

Da se razumemo: ne zagovaram ja Revoluciju sa sve pucanjem u zandare, mada kad pogledam ove moderne srpske  :s_p:

Ali, postoji nesto sto se zove revolt, gradjanska neposlusnost, govnana motka: problem je samo kad se tome suprotstavi argumentima da to kosta, da nije nacin, da nije lepo i po zakonu, da ne sme Srbin na Srbina...

Zaboravlja se samo da ce najveci problem da nastane kad se pojavi neka od ideologija da kanalise lako mogucu drustvenu eksploziju: posle ubivanja levihtm ono sto je ostalo i sto se na trzistutm nudi je onako bas problematicno i obecavajuce sa tacke gledista sranja koja tek onda slede.

 

I šta posle protesta, da traže ostavku vlade koju su sami izglasali pre samo četiri meseca? Novi izbori? Nešto treće? :)

Link to comment

Ali ne mogu ja umesto Obrenovcana da idem ispred vlade i branim Obrenovac od idiota i lopova.  Kada se organizuju u vecem broju, eto i mene da podrzim.

 

kao što si 2012. u poslednjem trenutku odlučio da glasaš, pa si nam posle mesecima nabijao na nos taj izbor.

uočavam pattern ovde.

Link to comment

kao što si 2012. u poslednjem trenutku odlučio da glasaš, pa si nam posle mesecima nabijao na nos taj izbor.

uočavam pattern ovde.

 

Naprotiv, tada sam "savio kicmu" i glasao za Tadica koji srecom nije pobedio i vidi nas sad.

 

Sa duge strane, ti si tada zagovarao neku kicmu i vidi nas sad.

 

Kod tebe paterna nema jer protiv Tadica zagovaras kicmu ali sada imas razumevanje za gradjane koji nemaju kicmu protiv Vucka.

 

Lako je protiv Tadica imati kicmu™ a i korisno je u pizdu materinu. Jer vidi nas sad.

Link to comment

U CRO divlja neki ciklon koji bi trebalo da stigne i ovde. Ima li kakvih vesti?

Moja drugarica trenutno u Puli, kaze da ih je skroz zaobislo danas su plaza ceo dan. A ovako je bilo juce

 

105909021020425746977727.jpg

Link to comment

Kod nas je naranžasto, najavili su porast manjih reka, ali izgleda neće biti bujica, videćemo. Zato je, izgleda u HN-u bio spektakl, 25 litara po m2 za 10 minuta, žao mi je što nisam bio tamo.

Edited by nautilus
prozivanje kauboja
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...