Jump to content
IGNORED

Poplave u Srbiji, BiH i Hrvatskoj


kapetanm

Recommended Posts

 

.. samo gradjani koji iznose sve iz svojih kuca pa nam grad izgleda kao jedna ogromna deponija smeca.

 

 

pretpostavljam da nema nekih kamiona i sl. koji bi organizovano odvozili to smeće na neku deponiju ?

Link to comment

 

 medjutim znam i za nekoliko slucajeva da su ljudi umrli nakon par dana, moj profesor istorije

 

 

profesor istorije je tomislav jeremic, bivsi savezni poslanik spo-a.

Link to comment

Da Tomislav je preminuo pre par dana, s obzirom da je ziveo u Velikom Polju moze a i ne mora da bude posledica cinjenice da je verovatno ostao bez svega. Ja sam bio u stanu vec nekoliko puta, ali samo po stvari i slicno, a stanje u dedinoj kuci cu da vam pokazem za par minuta kad prebacim fotografije. 

 

Ne volim da trazim pomoc inace, cak ni humanitarnu nismo uzimali posto nam je stan suv i nismo izgubili nista materijalno, osim sto cemo morati da se snalazimo sa dedom i babom i da renoviramo tamo, ali vec dugo ne radim nista i imam problem sa zaposlenjem a sada nam je novac preko potreban, pa ako neko od forumasa zna nekoga kome treba radnik za dosta sirok spektar poslova javite mi. Da ne pisem ovde mog svakome da posaljem cv ko ima neku ideju ili predlog. 

 

Fotke saljem u sledecem postu

Link to comment

Krs ispred zgrade, ovako je inace ispred svake kuce ili zgrade u celom gradu manje vise

 

DSCN3757.JPG

 

i pogled kroz prozor moje sobe od juce :)

 

DSCN37601.jpg

Link to comment

džizus, baš ko lujzijana sa ovom poslednjom slikom kao tačkom :(

 

najgore je što bi morali zidovi da se obijaju do cigle i da se tako osuše da bi stvarno bili zdravi kasnije....

 

uopšte nije dobro razmišljati o tome koliko će ljudi pomreti ili se ubiti u narednim mesecima, naročito što je očigledno da nikakvu psihološku pomoć neće imati, makar i u vidu nekih 'komisija' koje bi redovno obilazili teren da proveravaju stanje i daju relativno redovno makar simboličnu pomoć... nego su još i ostavljeni zatrpani u sopstvenom đubretu da ga gledaju iz dana u dan i da se prisećaju šta su sve izgubili....

 

ono vladajuće govedo sa paštetama juče u utisku nedelje mi je u trenutku okrenulo utrobu....

Edited by akibono
Link to comment

pretpostavljam da nema nekih kamiona i sl. koji bi organizovano odvozili to smeće na neku deponiju ?

 

Nema, tj. pre par dana ih nije bilo i to uopšte ne mogu da shvatim.

 

edit: i taj nesnonsni smard o kom nick piše, 12 bednih pumpi (!) brojao sam prazni ono jezero na stadionu. Bre, pa nije taj Obrenovac na kraju sveta, relativno lagano se za 45 minuta sada tamo stiže iz Beograda, ulaz u grad je potpuno slobodan, u čemu je problem da im grad Beograd pomogne, zašto im ne šalje mehanizaciju, u krajnjoj liniji Obrenovac je beogradska opština.

Edited by Anonymous
Link to comment

Akeksandra Djeric @Aleksandra0809 i Dragan Murar @muki68 na tviteru daju takođe realni 

pregled dešavanja u Obrenovcu.

Ko ima stomak da isprati tu količinu loših vesti neka ih prati.

Šta radi Crveni krst? Imam (prilično pouzdanu) informaciju da su im svi magacini puni,

zašto to ne distribuiraju? 

Šta se dešava sa prikupljenim novcem (i kad će novac od 1003 biti dostupan, da li po naplati računa ili

će telekom, telenor i vip da se otvore unapred).

Par dana sam bila besna i pokušavala kao nešto da uradim i shvatila koliko je sve besmisleno ukoliko 

se država ne umeša, a onda mi kroz glavu prođe: pa jbt, koja država!

Sad sam samo tužna.

 

edit: slovce

Edited by svashtabezneshto
Link to comment

Šta radi Crveni krst? Imam (prilično pouzdanu) informaciju da su im svi magacini puni,

zašto te ne distribuiraju? 

 

Pa ne može, kad pojedinci štekaju paštete!

Link to comment

Šta radi Crveni krst? Imam (prilično pouzdanu) informaciju da su im svi magacini puni,

zašto te ne distribuiraju? 

 

Opet, neko treba da im kaže gde te stvari da šalju (a ne kažu), one devojke iz CK u Krnjači su nam prikriveno sugerisale da idemo za ljudima kojima je pomoć potrebna (Zvečka) i da im to direktno predamo.

Link to comment

Možda sam bila malo nejasna, ljudi iz CK na terenu su uglavnom sjajni i ima ih relativno malo.

Od njih sam i dobila info da su magacini puni.

Kako ide hijerarhija, ko je iznad njih, ko je zadužen, odgovoran za ovako loše stanje?

Opet dolazimo do države, valjda, i do njenih institucija.

tuga

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...