Jump to content
IGNORED

Толстый и тонкий


Ryan Franco

Recommended Posts

5 hours ago, đorđe geprat said:

da ta briga može lako da se ponovi sa moldavijom

 

Od koga, od strane Rumunije?

 

A kako bi bilo da svi odmore od ovde omiljenog sporta - paralelisanja?

Ovo liči na ono, a ovo treće je isto kao ono peto. Jeste, kad sve liči i svi su isti, ne mora mnogo ni da se razmišlja - svi obrasci su utvrđeni, ostaje samo da se naglas ponavlja nabubano, umesto da se razgovara o činjenicama, uzrocima, posledicama i rešenjima.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
58 minutes ago, zorglub said:

 

Od koga, od strane Rumunije?

 

A kako bi bilo da svi odmore od ovde omiljenog sporta - paralelisanja?

Ovo liči na ono, a ovo treće je isto kao ono peto. Jeste, kad sve liči i svi su isti, ne mora mnogo ni da se razmišlja - svi obrasci su utvrđeni, ostaje samo da se naglas ponavlja nabubano, umesto da se razgovara o činjenicama, uzrocima, posledicama i rešenjima.


Podseti me čije su trupe u Transnjitriji?

  • Haha 1
Link to comment
8 hours ago, zorglub said:

 

Od koga, od strane Rumunije?

 

A kako bi bilo da svi odmore od ovde omiljenog sporta - paralelisanja

ima nekih ruskih trupa u moldaviji. a i rusa. a i bila je u sastavu ruskog/sovjetskog carstva. malo li je?

što se ovog drugog tiče, evo pivljanin je na N1 potegao paralelu novaljni - asanž. slažem se paralelisanje u fazon "a oni tamo?" batali. poređenje/osvrt na ono što se događalo je nešto drugo.

Link to comment

 

@Vasilij Zajcev

 

 

Hitler-Putin

 

Putina porede sa Hitlerom vise od decenije , desetine hiljade uradaka, ja mislim da je jos uvek rano. 

 

Dakle, nije nacista, to sto radi nije genocid, ne pati od "finalnih resenja", to je jedan od zakljucaka iz rasprave na prethodnim stranicama. 

 

U sustini imamo sta, Hitler je tamo napadao mnogo nekog, i Putin napada.  Moje misljenje je da iz tog silogizma, masovno poredjenje na zapadu nema za cilj izjednacavanje vec formiranje narativa.. 

 

Putin je zlo, protiv zla se treba boriti, kao i Hitler on i Rusija moraju biti porazeni, izvedeni na sud i razjebani. 

 

 

 

Osnovno poredjenje ide po liniji Minhenskog dogovora, i pripajanja Cehoslovacke. 

 

Kad pogledas cinjenicama u oci imamo sta? 

S cim poredimo Minhenski dogovor , kao politicki napor, diplomatiju , pregovore.. 

Mozemo da ih poredimo samo sa Minskom i pregovorima pred sam rat na osnovu dokumenta od 15.decembra2021.

 

Hitler trazi aneksiju Cehoslovacke , i dobija je , na veceri gde je glavno jelo bilo na stolu umesto za stolom..Putin deklarise crvene linije sirenja NATO i autonomiju Donbasa..i dobija kitu. 

 

 

 

 

...General Noriega's reckless threats and attacks upon Americans in Panama created an imminent danger to the 35,000 American citizens in Panama. As President, I have no higher obligation than to safeguard the lives of American citizens. And that is why I directed our Armed Forces to protect the lives of American citizens in Panama... 

 

 

Ovo je rekao takodje bivsi obavestajac, pre nego sto je napao suverenu drzavu , koja ni danas ne zna broj poginulih civila u El Chorilu... Kasnije smo saznali i da je US generale snazno svrbela guzica da isporobaju nova oruzja, kojim su kasnije razmontirali Irak.. 

 

 

A ovako njegov prethodnik par godina ranije brani nacionalnu bezbednost u Nikaragvi... Koliko je puta US za poslednjih dvesta godina intervenisala na ovaj ili onaj nacin u Nikaragvi? 

 

I must speak to you tonight about a mounting danger in Central America that threatens the security of the United States. This danger will not go away; it will grow worse, much worse, if we fail to take action now. I'm speaking of Nicaragua, a Soviet ally on the American mainland only 2 hours' flying time from our own borders.

 

 

 

Vidis, razna poredjenja je moguce praviti.. 

 

 

Zakljucak, sva ta poredjenja mene podsecaju na poredjenje delfina i ajkule.. 

 

Zive u vodi, lice, imaju peraja, cak i zube.. Oboje su mesozderi.. 

 

pa ipak ajkula je riba, a delfin sisar.. I ajkula jede ljude a delfin ne. 

 

 

 

 

 

 

  • +1 2
  • Haha 3
Link to comment
53 minutes ago, barba said:

...

Delfini itekako znaju da napadnu ljude, čak su zabeleženi i smrtonosni napadi :) Čak jedini stanovnik mora koji je brendiran kao "ubica", orka, nije kit kako se to uzima zdravo za gotovo, već delfin. I za razliku od ajkula, koje uglavnom napadaju ljude greškom, orke npr. imaju kompleksnije motive za ubistvo zbog razvijenijeg mozga, tipa osveta ili dominacija. Tako da poređenje sa Putinom stoji, i on sebe možda želi da izbrendira kao naivnu slovensku dušicu koju prepredeni latini pokušavaju da preveslaju gde stignu, dok on ustvari predstavlja taj poslednji bastion ispred dekadentnog hegemona sa zapada..

A ja samo kažem ne treba braniti poređenja ad acta jer ona pokazuju razlike koliko i sličnosti, na koncu jedna su od osnovnih naučnih metoda. Samo navijači vide znak jednakost gde je znak pitanja.

 

Inače se slažem sa ovim oko formiranja narativa na globalnom planu, samo što mi pišemo na jednom mikro nivou, na kome je to i poželjno. 

  • +1 2
Link to comment
3 minutes ago, Vasilij Zajcev said:

Delfini itekako znaju da napadnu ljude, čak su zabeleženi i smrtonosni napadi :) Čak jedini stanovnik mora koji je brendiran kao "ubica", orka, nije kit kako se to uzima zdravo za gotovo, već delfin. I za razliku od ajkula, koje uglavnom napadaju ljude greškom, orke npr. imaju kompleksnije motive za ubistvo zbog razvijenijeg mozga, tipa osveta ili dominacija. Tako da poređenje sa Putinom stoji, i on sebe možda želi da izbrendira kao naivnu slovensku dušicu koju prepredeni latini pokušavaju da preveslaju gde stignu, dok on ustvari predstavlja taj poslednji bastion ispred dekadentnog hegemona sa zapada..

A ja samo kažem ne treba braniti poređenja ad acta jer ona pokazuju razlike koliko i sličnosti, na koncu jedna su od osnovnih naučnih metoda. Samo navijači vide znak jednakost gde je znak pitanja.

 

Inače se slažem sa ovim oko formiranja narativa na globalnom planu, samo što mi pišemo na jednom mikro nivou, na kome je to i poželjno. 

 

 

 

Ok, nek tebe napadnu ajkule a mene delfini:tongue:

 

Slazemo se da zeli sebe da izbrendira kao bastion ispred dekadentnog zapada, cak mu to i polazi za rukom, posebno posle rata u Gazi.. 

 

Nisam protiv ni forumskih razgovora, ni poredjenja, samo sam hteo da pokazem da poredjenja mogu da budu razna.. Hitler je takodje kao Bush u objavi rata Polskoj branio manjinu i zalio se kao Bush da nikakvi pregovori nisu dali rezultate, pa je ipak poredjenje besmisleno.. 

 

Jednostavno, gomila forumskih rasprava su vise posledica formiranih narativa , to se vidi, beskonacno ponavljanje istih fraza.. I jako malo dobre rasprave , kao proizvoda sopstvenog promisljanja.. 

 

Zato si ti meni gotivan))).. Nohomo

 

  • +1 2
  • Hvala 2
Link to comment

moze poredjenje hitler- putin. zasto ne?

to su te glava, ovo je 21. vek, atomska bomba je tu. ne bi hitler posao dalje od mazino linije da je bilo atomskog oruzja.

bukvalno 17-18 godina je proslo od prvog ww.

ideologija je razlicita, javne manifestacije ideologije takodjer ali sistem vladavine isti.

drzavni aparat upregnut zajedno sa krimogenim grupama, batinasi raznih vrsta kroz razne " pokrete", nekad sa bagra danas "navijaci- krimosi", desnicarsko hriscanske falange..

uteruju strah u kosti gradjanima.

posle agresije na ukrajinu priblizio se ruski rezim nacistickom. nikad brutalniji. ladno ubijaju oponente diljem sveta. ubijaju jednog od vodja opozicije u zatvoru i sprdaju se citavom svetu.

pretpostavljam da se gradjani rusije zbog svega osecaju bespomocno. klonulo duhom, slomljeni sa zeljom da beze odatle ako igde mogu. u slicnoj su situaciji sa nama.

prokazani svuda kao divljaci koje samo ekonomski razlozi vode u emigraciju.

 

 

 

 

  • +1 5
Link to comment
25 minutes ago, barba said:

Ok, nek tebe napadnu ajkule a mene delfini:tongue:

Samo da znaš da delfini znaju da budu i sexualni predatori :bee:

 

NoZoophilia

  • Haha 5
Link to comment
2 minutes ago, Vasilij Zajcev said:

Samo da znaš da delfini znaju da budu i sexualni predatori :bee:

 

NoZoophilia

 

 

 

I to mi sad kaes , ja se celo leto na crnom moru igrao sa njima.. 

 

 

  • Haha 1
Link to comment
8 hours ago, barba said:

 

@Vasilij Zajcev

 

 

Hitler-Putin

 

Putina porede sa Hitlerom vise od decenije , desetine hiljade uradaka, ja mislim da je jos uvek rano. 

 

Dakle, nije nacista, to sto radi nije genocid, ne pati od "finalnih resenja", to je jedan od zakljucaka iz rasprave na prethodnim stranicama. 

 

U sustini imamo sta, Hitler je tamo napadao mnogo nekog, i Putin napada.  Moje misljenje je da iz tog silogizma, masovno poredjenje na zapadu nema za cilj izjednacavanje vec formiranje narativa.. 

 

Putin je zlo, protiv zla se treba boriti, kao i Hitler on i Rusija moraju biti porazeni, izvedeni na sud i razjebani. 

 

 

 

Zakljucak, sva ta poredjenja mene podsecaju na poredjenje delfina i ajkule.. 

 

Zive u vodi, lice, imaju peraja, cak i zube.. Oboje su mesozderi.. 

 

pa ipak ajkula je riba, a delfin sisar.. I ajkula jede ljude a delfin ne. 

 

 

 

 

 

 

 

Picajzlisanje:

Putin-Hitler (delfin-ajkula) nije zakljucivanje na osnovu silogizma, koji je logika dedukcije, vec analogije, sto je logika indukcije.

 

 

  • +1 1
Link to comment
6 hours ago, bradilko said:

moze poredjenje hitler- putin. zasto ne?

to su te glava, ovo je 21. vek, atomska bomba je tu. ne bi hitler posao dalje od mazino linije da je bilo atomskog oruzja.

bukvalno 17-18 godina je proslo od prvog ww.

ideologija je razlicita, javne manifestacije ideologije takodjer ali sistem vladavine isti.

drzavni aparat upregnut zajedno sa krimogenim grupama, batinasi raznih vrsta kroz razne " pokrete", nekad sa bagra danas "navijaci- krimosi", desnicarsko hriscanske falange..

uteruju strah u kosti gradjanima.

posle agresije na ukrajinu priblizio se ruski rezim nacistickom. nikad brutalniji. ladno ubijaju oponente diljem sveta. ubijaju jednog od vodja opozicije u zatvoru i sprdaju se citavom svetu.

pretpostavljam da se gradjani rusije zbog svega osecaju bespomocno. klonulo duhom, slomljeni sa zeljom da beze odatle ako igde mogu. u slicnoj su situaciji sa nama.

prokazani svuda kao divljaci koje samo ekonomski razlozi vode u emigraciju.

 

 

 

 

 

Ne moze, po stotji put.

 

Autoritarne-totalitarne imaju jednake karakteristike, koje si ti naveo. Medjutim, nacizam ima i neke posebne karakteristike (videti raniju raspravu) koja ne dele SVA autoritarna-totalitarna drustva.

 

Drugim recima, Putin je potreban uslov za Hitlera (sve sto ima Putin ima i Hitler) ali obratno ne vazi (sve sto ima Hitler ima i Putin).

 

 

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Budja said:

 

Ne moze, po stotji put.

 

Autoritarne-totalitarne imaju jednake karakteristike, koje si ti naveo. Medjutim, nacizam ima i neke posebne karakteristike (videti raniju raspravu) koja ne dele SVA autoritarna-totalitarna drustva.

 

Drugim recima, Putin je potreban uslov za Hitlera (sve sto ima Putin ima i Hitler) ali obratno ne vazi (sve sto ima Hitler ima i Putin).

 

 

 

Tačno. Za sada.

Link to comment
×
×
  • Create New...