Jump to content
IGNORED

Толстый и тонкий


Ryan Franco

Recommended Posts

8 minutes ago, Mel said:

 

Naravno, Rusija je odsvirala svoje. Samo ja se ne radujem ni Srbij iu najavi josh veceg ludjenja radikala u opshtem mish mashu dok se Rusija ne sortira.

 

Kleptokratija je u Srbiji  u fazi ubrzane akumulacije kapitala. Kad budu postali vlasnici svega, a to nije daleko, imaćemo nerešiv problem. Jer tada više nije u pitanju tranzicija vlasti već pitanje očuvanja nagomilanog bogatstva.

Navaljni je stradao upravo zbog toga što je prikazivao kleptokratski networking oko Putina i klike. To se ne oprašta.

Edited by Lord Protector
  • +1 6
Link to comment
12 minutes ago, Lord Protector said:

 

naseo sam i ja na beli listić, tako da nemam pravo ništa da komentarišem.

 

 

Teška su vremena pred Rusijom i njenom demokratijom, eliminacijom Navaljnog Putin je ušao u fazu otvorene diktature, izašao je iz okvira autoritarnosti orbanovskog tipa. To je put bez povratka.

Nemcova

Link to comment
1 minute ago, Lord Protector said:

 

Kleptokratija je u Srbiji je u fazi ubrzane akumulacije kapitala. Kad budu postali vlasnici svega, a to nije daleko, imaćemo nerešiv problem. Jer tada više nije u pitanju tranzicija vlasti već pitanje očuvanja nagomilanog bogatstva.

Navaljni je stradao upravo zbog toga što je prikazivao kleptokratski networking oko Putina i klike. To se ne oprašta.

 

Tokovi novca, vlasnishtvo nad kapitalom.

Zato su komnisti bili (i ostali) djavo lichno za kapitalizam.

  • +1 1
Link to comment
14 hours ago, dùda said:

Svako poređenje sa Hitlerom je nedopustivo. Nebitno sa kim se poredi, to je neka vrsta abolicije najvećeg zla u poznatoj istoriji ljudskog roda.

Pogotovu kad je Ukrajina u pitanju. Svako s elementarnim znanjem i moralom neće izjednačavati ubijanje miliona i proterivanje svih ostalih, s ovim sad.

14 hours ago, Vasilij Zajcev said:

A zašto je nedopustivo? I kakva vrsta abolicije? Fašizam je najveće zlo koje je zadesilo čovečanstvo, to niko ne spori. Komunizam je drugo. Dve ekstremne ideologije u ime kojih su ubijeni milioni, i koje i danas imaju svoje savremene oblike.

S obzirom da ne spadaš u neobrazovane, da li tebe stvarno nije sramota da izjednačavaš Hitlera i Putina, po pitanju Ukrajine? Kod Hitlera negacija država i nacija se odnosila na arijevce. Za Ukrajinu je planirano sprovođenje Holokausta  "oslobađanja životnog prostora". Sramota je Hitlera svoditi

Bilo bi zanimljivo i da čujemo kakva je veza današnje Rusije s komunizmom? Ne odriču se Crvene armije? Na zapadu je opšte poznato da su to dva podjednaka zla. U poslednje vreme regularne nemačke trupe prikazuju se pozitivnije od sovjetskih. Dobili smo i Dobri (waffen) SS, Šumsku braću, ...

Za sovjetske žrtve odgovorni su Staljin i generali, jer su slali goloruke na tenkove. Kako bi, svakom po par metaka, a pušku svaki peti.

Što se Navaljnog tiče, svojevremeno sam rekao da nijedan diktator neće političke protivnike x puta neuspešno trovati najjačim otrovom na svetu. Za razliku od toga hapšenje, slanje u zatvore u nedođiji i držanje u njima do smrti je nešto što se od njih može očekivati. 

  • Haha 3
Link to comment

 

11 minutes ago, duma said:

Pogotovu kad je Ukrajina u pitanju. Svako s elementarnim znanjem i moralom neće izjednačavati ubijanje miliona i proterivanje svih ostalih, s ovim sad.

S obzirom da ne spadaš u neobrazovane, da li tebe stvarno nije sramota da izjednačavaš Hitlera i Putina, po pitanju Ukrajine? Kod Hitlera negacija država i nacija se odnosila na arijevce. Za Ukrajinu je planirano sprovođenje Holokausta  "oslobađanja životnog prostora". Sramota je Hitlera svoditi

Bilo bi zanimljivo i da čujemo kakva je veza današnje Rusije s komunizmom? Ne odriču se Crvene armije? Na zapadu je opšte poznato da su to dva podjednaka zla. U poslednje vreme regularne nemačke trupe prikazuju se pozitivnije od sovjetskih. Dobili smo i Dobri (waffen) SS, Šumsku braću, ...

Za sovjetske žrtve odgovorni su Staljin i generali, jer su slali goloruke na tenkove. Kako bi, svakom po par metaka, a pušku svaki peti.

Što se Navaljnog tiče, svojevremeno sam rekao da nijedan diktator neće političke protivnike x puta neuspešno trovati najjačim otrovom na svetu. Za razliku od toga hapšenje, slanje u zatvore u nedođiji i držanje u njima do smrti je nešto što se od njih može očekivati. 

 

svaka cast, bio si vizionar i nepogresivo si predvideo da ce Navaljni umreti od sindroma iznenadne, nicim izazvane i ciste smrti.

Link to comment
2 hours ago, JozoMujica said:

 

Kao bitnu razliku između režima koji seju smrt si naveo mogućnost koja postoji u jednom (jednima) da se organizuje protest i položi cveće.

Samo pokušavam da ti kažem da protesti i polaganje cveća ništa ne menjaju, nasilje se nastavlja.

Možda je onome ko ode na protest ili položi cveće lakše zbog toga, mrtvima i onima koji će tek umreti je svejedno.

 

 

dobro. ćuruviju su ubili, đinđića su ubili, njima je svejedno a i nasilje se nastavilo. ispali su glupi oni koji su ostavili cveće u onom haustoru i pred vladom. akali se bez veze. bolje da su išli na pivo. :thumbup:

Link to comment
5 hours ago, Ayatollah said:

 

Najveće zlo koje je zadesilo čovečanstvo je hrišćanstvo, u čije ime su se hiljadama godina zatirali čitavi narodi i društveni slojevi, vodili krstaški ratovi, ubijali briljantni umovi, silovala deca po sirotištima, you name it. Nacizam, fašizam i komunizam su male bebe za hrišćanstvo, svakako zli i jezivi, ali mnogo kraće prisutni. 

Mogu da se složim sa ovim ali se ovde priča povela oko poređenja Putina i Hitlera, te pripadajućih totalitarnih ideologija, a ovo je ipak vera, tj. druga vrsta zla. Inače,  (i) u toj disciplini vođstvo ima Volođa, koji se, za razliku od Adolfa koji je bio dosta distanciran od katoličke crkve, debelo oslanja na rusku (hrišćansku) crkvu. Takva sprega države i crkve više liči na španski klero-fašizam, nego na Hitlerov nacional-socijalizam.. Ruski patrijarh ide dotle da vernicima obećava oprost ovozemaljskih grehova ako odu da ubijaju nevernike u Ukrajni. Putin je odlikovao (osuđene) ubice žena, oslobođeni silovatelj dece je dobio ruski crkvenu mantiju u vagneru, sve u ime države, sve u ime vere..

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment

Veliki broj Srba u inostranstvu poslednjih godina su dolazili iz situirane situacije, sad vishe nego ikad sem mozda u piku 90ih ide se zbog previshe loshe atmosfere u Srbiji.

  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, Ayatollah said:

 

Najveće zlo koje je zadesilo čovečanstvo je hrišćanstvo, u čije ime su se hiljadama godina zatirali čitavi narodi i društveni slojevi, vodili krstaški ratovi, ubijali briljantni umovi, silovala deca po sirotištima, you name it. Nacizam, fašizam i komunizam su male bebe za hrišćanstvo, svakako zli i jezivi, ali mnogo kraće prisutni. 

 

Iznenađen sam ovim tvojim postom. Iskreno.

  • Haha 2
Link to comment
7 minutes ago, pt 2.0 said:

Meni je ovog čoveka, Navaljnog, veoma i iskreno žao.

Dobrim delom i zbog toga što imam utisak da razumem od čega je bio komponovan, kao i njegove motive da se vrati u Rusiju i nakon 2020. godine.

Neizmerno mi je žao i Rusa u Putinovoj Rusiji.

 

Meni uopshte nije jasno da li se vratio u Rusiju iz nekog inata i koliku je svest imao da je shansa da ne prezivi bila 95% a ne 50%, npr...

Usputni komentar, zao mi je shto je imao shansu za zivot br 2, gledao je smrti u lice i preziveo pukom srecom...

  • -1 1
Link to comment
×
×
  • Create New...