Jump to content
IGNORED

Толстый и тонкий


Ryan Franco

Recommended Posts

1 hour ago, đorđe geprat said:

rekoh ranije. religija je zlo. svaka. sluđivanje.

Ja bih rekao ne religije vec religijske organizacije :) 

  • +1 2
Link to comment
28 minutes ago, Desmond Bojčinski said:

Hvala za ovo. Turci su se bas potrudili tokom stvaranja moderne drzave da je ociste. Znao sam za Jermene ali sam za Grke mislio da su vecinom proterali a ne i ovoliko ljudi ubili. Plus i ovi drugi narodi koje su trebili... Nisam znao ni za ovaj muslimanski narod koji je carska Rusija prakticno izbrisala.

Link to comment
1 hour ago, Vasilij Zajcev said:

Joojj dumice moj,...

 

Ko je rekao da je Rusija komunistička zemlja, pobogu? Ja sam navodio totalitarne ideologije kao zla koji izbacili ova zlotvore, u konkretnom slučaju Putina je obrazovao SSSR... 

 

Ja sam Dudu pitao zašto je poređenje dvojice automatski i abolicija prvog...kao što tebe mogu da pitam zašto poređenje vidiš kao izjednačavanje? Niđe veze, samo ste zategnuti ko strune.

Uveo si u priču komunizam koji je uporediv s nacizmom. Hitlera nije izbacio nacizam već je on bio vođa i ideolog. Putina nije obrazovao SSSR iz tridesetih, već SSSR iz sedamdesetih i osamdesetih, kojeg je sramota porediti s nacističkom Nemačkom. Ni tad nije postojao kontinuitet, a pogotovu ga nema sad. 

Duda se nadovezala na postove koji izjednačavaju njih dvojicu. Na topiku je itekako prisutno izjednačavanje. Apsurdno je svako uvođenje Hitlera u priču, ako ne postoji iskorenjivanje i "oslobađanje životnog prostora". To je ono što Hitlera čini Hitlerom. Ako izuzmeš te dve komponente u istoriji imaš stotine Hitlera. itekako aboliraš Hitlera. 

 

P. S.

Da li si tu dripačku komunikaciju naučio kod kuće, ili na nekom kursu? 

Edited by duma
  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, Vasilij Zajcev said:

Da, rekoh da Putin nije lud kao ovaj, da je školovan, te da će svoje projekte planirati sa manjim ambicijama (od "Finalnog rešenja") i brendirati društveno prihvatljivijim pojmovima tipa "denacifikacija"...ali to ne menja činjenicu da osporava jednoj naciji njen identitet, da njegova vojska napada tu zemlju, njeni vojnici vrše zločine nad civilima i uzrokuju raseljavanje miliona ljudi. Ne znam da li si video kako izgledaju gradovi koje Rusi "oslobode" ali ono meni deluje prilično zatrto za život.

 

Taj revizionizam, potrebu da se isprave "nepravde", da se vrati ponos, pokaže snaga..

 

A za Izrael sam se izjasnio odavno, mnogo pre ovog poslednjeg genocida - Hitlerovi najbolji učenici su njegove najveće žrtve. I to dole je klero-fašizam najgore vrste. Država, crkva i ultra-nacionalisti.

 

"Finalno resenje" je Hitlerov projekat, Putinov nije.

 

Vrsenje zlocina nad civilima je ratni zlocin. Pitanje je, naravno, koji je stepen zlocina, kakav je projekat zlocina, da li je u pitanju genocid ili ne. Po svemu vidjenom, zlocini Rusa nad civilima u Buci nisu deo genocidnog plana vec ratni zlocin. 

 

Oslobodjeni gradovi su rastavljeni od zivota. No, genocid je Srebrenica, a ne raspamecivanje Vukovara.

 

Ideoloski, ogromna je razlika izmedju tvrdnje "Hrvati su Srbi" (ili, nesto blaza verzija, "Mi smo jedan narod, ko nas zavadi.") i tvrdnje "Hrvati su genocidan narod.", da se sada ja posluzim analogijom. Politicke implikacije su sasvim drugacije. U prvoj tvrdnji ne odrices ljudskost drugom kolektiviteu, u drugoj tvrdnji taj kolektivitet potpuno dehumanizujes.

 

Zapravo, ima nacionalizama i nacionalizamai nije svaki nacionalizam nacizam.

 

Recimo, Rusi su nacionalisti evropskog kova, istorija krv, tlo.... Amerikanci su nacionaisti kulturnog kova, "exceptional", moralno superiorni protestantizam, kao gradjani Amerike mi smo uvek u pravu, bolji smo od drugih. 

 

  • +1 5
Link to comment
3 minutes ago, Lancia said:

Navaljni zvanicno preminuo od sindroma iznenadne smrti.

:covid19: 

 

Česta pojava u poslednje vreme u celom svetu. Jel beše i Epštajn isti uzrok smrti imao?

  • +1 2
Link to comment
Just now, JozoMujica said:

 

Česta pojava u poslednje vreme u celom svetu. Jel beše i Epštajn isti uzrok smrti imao?

Zar on nije imao sindrom iznenadnog besenja?¿

Link to comment

slepom ne vredi pisati ni gluvom govoriti.

 

ako se nešto poredi to je zatvorenički život navaljnog i brejvika. i težina njihovih zlodela.

  • +1 3
Link to comment
13 hours ago, Ayatollah said:

 

Imao je i islam svojih momenata i te kako, naročito od pojave vehabizma, ali generalno gledajući mislim da ne dobacuje do nivoa na kome se nalazi hrišćanstvo. Delom zbog toga što je mlađa religija, delom zato što su muslimanske zemlje mnogo manje uticale na tok svetske istorije i bile manje ekspanzionističke (sa izuzetkom inicijalnog širenja islama sa Arabijskog poluostrva, i mnogo kasnije Otomanske imperije, gde kod potonjih religijski motiv i nije bio uvek glavna zvezda vodilja), a delom što je (barem ja tako mislim) islam u proseku bio manje isključiv i imao tolerantniji odnos prema raznim manjinama koje su živele u muslimanskim zemljama, kao i raznim drugim specifičnostima (npr. delima antičkih filozofa). Sve ovo ne znači da i kod njih nije bilo jezivih stvari, naravno, ili da trend radikalizacije islama u poslednjih cca 80 godina nije krajnje uznemirijući.

 

Odosmo u debeli off, možemo o ovome na nekoj Istoriji ili gdegod.

 

Ne bih se složio. Ali ok, poštujem mišljenje.

Link to comment
10 hours ago, Budja said:

 

"Finalno resenje" je Hitlerov projekat, Putinov nije.

 

Vrsenje zlocina nad civilima je ratni zlocin. Pitanje je, naravno, koji je stepen zlocina, kakav je projekat zlocina, da li je u pitanju genocid ili ne. Po svemu vidjenom, zlocini Rusa nad civilima u Buci nisu deo genocidnog plana vec ratni zlocin. 

 

Oslobodjeni gradovi su rastavljeni od zivota. No, genocid je Srebrenica, a ne raspamecivanje Vukovara.

To sam i rekao - Putin je dovoljno obrazovan i nedovoljno lud da projekte naziva (i daje im ambiciju) "Finalnih rešenja".

 

A zločine nad civilima sam nazvao zločinima, ne genocidom, vodim tu previše računa da bih to dozvolio. Za ono što radi Izrael sam upotrebio reč "genocid"..

 

Quote

Ideoloski, ogromna je razlika izmedju tvrdnje "Hrvati su Srbi" (ili, nesto blaza verzija, "Mi smo jedan narod, ko nas zavadi.") i tvrdnje "Hrvati su genocidan narod.", da se sada ja posluzim analogijom. Politicke implikacije su sasvim drugacije. U prvoj tvrdnji ne odrices ljudskost drugom kolektiviteu, u drugoj tvrdnji taj kolektivitet potpuno dehumanizujes.

 

Zapravo, ima nacionalizama i nacionalizamai nije svaki nacionalizam nacizam.

 

Recimo, Rusi su nacionalisti evropskog kova, istorija krv, tlo.... Amerikanci su nacionaisti kulturnog kova, "exceptional", moralno superiorni protestantizam, kao gradjani Amerike mi smo uvek u pravu, bolji smo od drugih. 

Slažem se većinom, i samo napominjem da Putinovu Rusiju nisam nazvao nacističkom, već klero-fašističkom (ona sprega država-crkva-ultranacionalisti). Inače, on negira postojanje ukrajinske nacije, tj. tog kolektiviteta. Smatra ih zastranjenim Rusima. 

  • +1 4
Link to comment
15 hours ago, duma said:

Uveo si u priču komunizam koji je uporediv s nacizmom. Hitlera nije izbacio nacizam već je on bio vođa i ideolog. Putina nije obrazovao SSSR iz tridesetih, već SSSR iz sedamdesetih i osamdesetih, kojeg je sramota porediti s nacističkom Nemačkom. Ni tad nije postojao kontinuitet, a pogotovu ga nema sad. 

Duda se nadovezala na postove koji izjednačavaju njih dvojicu. Na topiku je itekako prisutno izjednačavanje. Apsurdno je svako uvođenje Hitlera u priču, ako ne postoji iskorenjivanje i "oslobađanje životnog prostora". To je ono što Hitlera čini Hitlerom. Ako izuzmeš te dve komponente u istoriji imaš stotine Hitlera. itekako aboliraš Hitlera. 

 

P. S.

Da li si tu dripačku komunikaciju naučio kod kuće, ili na nekom kursu? 

Hitler nije bio sposoban da formuliše ni pickup lajnu za ribe u pivnici, a kamoli ideologiju. Temelji nacizma su postavljeni i pre rođenja baby Adolfa, kroz Prusku vojnu tradiciju i teorije o nordijskoj rasnoj suprimaciji, te tradicionalni antisemitizam na tim prostorima.

 

Putin je visoki oficir sistema koji je u februaru 1989 ubio poslednjeg (istočnog) Nemca, dvadesetogodišnjaka, samo jer je hteo da pobegne na drugu stranu Berlina. Znači pre 35 godina, na kontinentu na kome živiš, i gde je nacizam bio iskorenjen već skoro 45 godina. Možda je tebi ideja SSSR-a tokom veselih osamdesetih romantična ali se u praksi radi o umurućem boljševičkom medvedu koji grabi i ubija sve što može i na istoku, i na zapadu svojih kandži. E, smrt tog medveda je Volođi "najveća katastrofa XX veka" (isto kao što je Hitleru poraz Drugog Rajha bio najveća trauma). O tome ja pričam, o sličnosti dve ličnosti, šta si najahao na libensraumom, ima skoro vek evolucije i nekoliko mentalnih bolesti razlike da bi se dvojica psihopata diferencirali na semantičkom nivou svojih ekspazionističkih projekata.

 

P.S.

I ne razumem što si grub prema meni, ja ti tepam od milje, jer mi deluješ iskren i pravoveran...i kad me napadaš. 

Edited by Vasilij Zajcev
  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment

amanzaman, sada se kajem što sam uopšte pomenuo firera. nisam imao u vidu nikakva istrebljenja, nikakva konačna rešenja. imao sam u vidu anšlus austrije i okupaciju sudeta i napravio paralelu sa ukrajinom. da je u pitanju isti narod i da je narod u, sticajem prilika, u drugoj državi. da ta briga može lako da se ponovi sa moldavijom. da je, kao što nije zbog NATO pakta, ludak bi poput firera krenuo da obnavlja rusko carstvo i da ispravlja nepravde koje su SSSR otele zemlje VU, pre svega poljsku. da je u pitanju želja za vraćanjem teritorija ne "lebens raum".

 

a da je staljin 21. veka, valjda nema zbora, posle ovih otkrića gulaga, personalizovane diktature i gušenja svakog otpora.

Link to comment
×
×
  • Create New...