Jump to content
IGNORED

Толстый и тонкий


Ryan Franco

Recommended Posts

6 hours ago, Lord Protector said:

 

Iznenađen sam ovim tvojim postom. Iskreno.

 

Je li ovo sada kritika ili kompliment? :unsure:

Link to comment
4 hours ago, Anduril said:

 

Pa Likud i ekipa jesu fasisti - to sam vec pisao kad je jos Saron bio ziv, kao i sada. Nista ne sprecava fasiste da dodju na vlast izborima ako je demokratski sistem oslabljen. Ono sto im je svima zajednicko (a drugacije od komunista) je da kad dodju na vlast pokusavaju da izvrse subverziju demokratskog sistema. Hitler recimo nikad nije ukinuo Vajmarsku republiku formalno. Sada je moderno to raditi kroz subverziju sudskog i medijskog sistema sto je Likud pokusao. Sve to je recimo Hamas odavno obavio u Gazi kad su pobili PLO, ili islamofasisti u Iranu - odavno su pobili i pocistili sve ostalo.

 

Apsolutno, samo je problem sto niko na to nije imun.

 

Levicari ovo oko sudstvanazivaju lawfare (videti pod Lula, Morales, Korea),

 

Sto se medija tice, jeziva totalitarna kovanica "misinformation" koju promovisu liberali budi secanja na velkog brata.

Link to comment
33 minutes ago, Ivo Petović said:

 

"Sada nije vreme za sticanje novih neprijatelja"...najpoznatije poslednje reči , na ovo pitanje iz quota. :)

 

btw, nije bitno koje je najveće zlo, to je sve debatable - bitan je koncept, a on je uvek vezan za kolektivni identitet, širenje straha od drugačijeg i raspirivanje mržnje na osnovu nekih bitnih ili nebitnih razlika. Ironično, komunizam tj socijalizam je tu stavio akcenat na nešto što je zaista bitno, a to je klasa...sve ostalo stavlja akcenat na mnogo veće man made gluposti i stoga je dugoročno mnogo opasnije.

 

Što reče pokojni Djordje iz grada NewYorka, parafraziram...Volim ljude, svakog individualnog  čoveka, možeš univerzum u njihovim očima da vidiš, ali čim počnu da se okupljaju u grupe, da imaju agende, nose šešire i trake na mišicama, i počinju da posećuju druge ljude u 3 ujutru sa bejzbolkama...tad počinjem da ih prezirem iz sve snage.

 

Sta znam, meni ovo sto si napisao malo lici na "There is no such thing as a society."

Jebi ga, covek je i socijalno-kolektivno bice.

Deo identiteta su i kolektivne odrednice.

A da bi bile deo identiteta, po definiciji moraju da potrcrtavaju razlike.

 

Dakle, kljucna stvar nije  kolektivno i razlicito medju  njima, niti potcrtavanje razlika. 

 

Kljucne stvari su dokle su prava tog kolektiva, odnos kolektivnog u individualnom identitetu i indivudalnog u kolektivnom. Ono, o granicama slobode. 

 

"Sirenje straha" i "raspirivanje mrznje" "na osnovu razlika" nije korisno delimitacija jer je, drzeci se samo onoga napisanoga, odraz u ogledalu sukobljenih strana - svaka strana "siri strah", "raspiruje mrznju", "na osnovu razlika".

 

 

 

  • +1 2
Link to comment
13 minutes ago, Budja said:

 

Ronaldo je dao najvise golova.

Mesi je dao najvise golova.

 

Ronaldo je Mesi.

 

 

Otprilike tako funckionise logika analogija. Uzmes sa astala neke slicne karakteristike i udri.

 

Sta cemo sa razlikama?

Zapravo, ova analogija o mentalitetu poraženih vojnika, "istorijskih nepravdi" učinjenih njihovim zemljama, poniženju od strane zapada, te istorijskih prava na nečiju teritoriju/zaštitu svoje manjine/negiranje nečije nacije su ozbiljne karakterne sličnosti njih dvojice. Nisam ja rekao da su obojica niski muškarci sa kompleksom Napoleona, da banalizuješ sa Ronaldom i Mesijem.

 

A pomenuo sam i razlike, Hitler je bio ozbiljan mentalni bolesnik sa bar dve jake životne traume, Putin je školovani agent tajne službe. Lik obučen da uništava živote ljudi raznim tehnikama. Zajedničko im je odsustvo empatije, što kažu da je osnovna karakteristika psihopata.

Link to comment
2 hours ago, mackenzie said:

 

A islam?

 

Imao je i islam svojih momenata i te kako, naročito od pojave vehabizma, ali generalno gledajući mislim da ne dobacuje do nivoa na kome se nalazi hrišćanstvo. Delom zbog toga što je mlađa religija, delom zato što su muslimanske zemlje mnogo manje uticale na tok svetske istorije i bile manje ekspanzionističke (sa izuzetkom inicijalnog širenja islama sa Arabijskog poluostrva, i mnogo kasnije Otomanske imperije, gde kod potonjih religijski motiv i nije bio uvek glavna zvezda vodilja), a delom što je (barem ja tako mislim) islam u proseku bio manje isključiv i imao tolerantniji odnos prema raznim manjinama koje su živele u muslimanskim zemljama, kao i raznim drugim specifičnostima (npr. delima antičkih filozofa). Sve ovo ne znači da i kod njih nije bilo jezivih stvari, naravno, ili da trend radikalizacije islama u poslednjih cca 80 godina nije krajnje uznemirijući.

 

Odosmo u debeli off, možemo o ovome na nekoj Istoriji ili gdegod.

  • +1 3
Link to comment
Just now, Vasilij Zajcev said:

Zapravo, ova analogija o mentalitetu poraženih vojnika, "istorijskih nepravdi" učinjenih njihovim zemljama, poniženju od strane zapada, te istorijskih prava na nečiju teritoriju/zaštitu svoje manjine/negiranje nečije nacije su ozbiljne karakterne sličnosti njih dvojice. Nisam ja rekao da su obojica niski muškarci sa kompleksom Napoleona, da banalizuješ sa Ronaldom i Mesijem.

 

A pomenuo sam i razlike, Hitler je bio ozbiljan mentalni bolesnik sa bar dve jake životne traume, Putin je školovani agent tajne službe. Lik obučen da uništava živote ljudi raznim tehnikama. Zajedničko im je odsustvo empatije, što kažu da je osnovna karakteristika psihopata.

 

Samo sto ti fali "slon u sobi" zbog cega je Hitler Hitler: Projekat iskorenjivanja zatiranjem (ne proterivanjem - to smo imali u Indiji-Pakistanu, Grcka-Turska) jednog naroda-nacije na odredjenom prostoru.

 

"Istorijske nepravde", "istorijska prava", "zastita manjina", "negiranje nacije" ne da nisu specificnost vec su normalnost Evrope. 

 

Takodje, nisam siguran na sta mislis pod slicnoscu "mentalitet porazenih vojnika".

 

Na palestinskom topiku sam sa Gandalfom imao raspravudiskusiju na temu politickh projekata Putina, Izraela i... zaboravih sta bese trece.

 

 

  • +1 1
Link to comment
23 hours ago, dùda said:

Svako poređenje sa Hitlerom je nedopustivo. 

 

-1

 

 

11 hours ago, Eleniko said:

 

 fašizam je pobio i zatro faktualno mnogo više ljudi nego bilo koja militantna religija

 

-1

 

Evo ga jedan, onako sa vrha liste. 

 

Spoiler

Leopold_ii_garter_knight.thumb.jpg.ef2c2decdfc568da5851b2e216641d34.jpg

 

Brat Kemal nije daleko u genocidu po jedinici vremena takođe. Šta su Japanci radili po Kini za slično vreme. Tutsi. To sve zadnjih 100 i kusur godina onako sa vrha glave. Tldr jebo vas Hitler. 

 

Edit, jel brojao neko Brite za zadnjih 200 godina? Bar samo Indiju?

Edited by Desmond Bojčinski
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
10 minutes ago, Desmond Bojčinski said:

 

 

Brat Kemal nije daleko u genocidu po jedinici vremena takođe. Šta su Japanci radili po Kini za slično vreme. Tutsi. To sve zadnjih 100 i kusur godina onako sa vrha glave. Tldr jebo vas Hitler. 

 

Edit, jel brojao neko Brite za zadnjih 200 godina? Bar samo Indiju?

 

Jebo nas Hitler. Bez obzira na sve druge zločine, jebo nas Hitler.

  • +1 1
Link to comment
41 minutes ago, Budja said:

 

Samo sto ti fali "slon u sobi" zbog cega je Hitler Hitler: Projekat iskorenjivanja zatiranjem (ne proterivanjem - to smo imali u Indiji-Pakistanu, Grcka-Turska) jednog naroda-nacije na odredjenom prostoru.

Nećemo se valjda opterećivati činjenicsms. Rekao je neki čika da hiljadu puta ponovljena laž postaje istina. Uzgred, treba poprilično maštovito tumačiti, pa zaključiti da se sad u Ukrajini vrši iskorenjivanje proterivanjem. 

50 minutes ago, Vasilij Zajcev said:

 A pomenuo sam i razlike, Hitler je bio ozbiljan mentalni bolesnik sa bar dve jake životne traume, Putin je školovani agent tajne službe. Lik obučen da uništava živote ljudi raznim tehnikama. 

Dakle, još razlika.

Poprilično bitna razlika je i da je Hitler bio vođen ideologijom. Kod Putina je himna iz 1945, ali može i pravoslavlje, carstvo, sve može, ako donosi korist. Sve u svemu niđe veze. Banalizacija nacizma uvođenjem Loš momak=Hitler. 

P S. 

Ne reče šta Rusiju čini komunističkom državom? Himna? 

  • +1 1
Link to comment
23 minutes ago, Budja said:

 

Samo sto ti fali "slon u sobi" zbog cega je Hitler Hitler: Projekat iskorenjivanja zatiranjem (ne proterivanjem - to smo imali u Indiji-Pakistanu, Grcka-Turska) jednog naroda-nacije na odredjenom prostoru.

Da, rekoh da Putin nije lud kao ovaj, da je školovan, te da će svoje projekte planirati sa manjim ambicijama (od "Finalnog rešenja") i brendirati društveno prihvatljivijim pojmovima tipa "denacifikacija"...ali to ne menja činjenicu da osporava jednoj naciji njen identitet, da njegova vojska napada tu zemlju, njeni vojnici vrše zločine nad civilima i uzrokuju raseljavanje miliona ljudi. Ne znam da li si video kako izgledaju gradovi koje Rusi "oslobode" ali ono meni deluje prilično zatrto za život.

 

Quote

Takodje, nisam siguran na sta mislis pod slicnoscu "mentalitet porazenih vojnika".

 

Na palestinskom topiku sam sa Gandalfom imao raspravudiskusiju na temu politickh projekata Putina, Izraela i... zaboravih sta bese trece.

Taj revizionizam, potrebu da se isprave "nepravde", da se vrati ponos, pokaže snaga..

 

A za Izrael sam se izjasnio odavno, mnogo pre ovog poslednjeg genocida - Hitlerovi najbolji učenici su njegove najveće žrtve. I to dole je klero-fašizam najgore vrste. Država, crkva i ultra-nacionalisti.

Link to comment

samo si dokazao moju tezu, ima ovde mnogo fašizama na spisku, ukupan zbir gori od kršćanstva

zbog uznapredovale tehnologije masovnog ubistva u poređenju sa onim čime je raspolaganja katolička crkva

Link to comment
3 minutes ago, duma said:

Poprilično bitna razlika je i da je Hitler bio vođen ideologijom. Kod Putina je himna iz 1945, ali može i pravoslavlje, carstvo, sve može, ako donosi korist. Sve u svemu niđe veze. Banalizacija nacizma uvođenjem Loš momak=Hitler. 

P S. 

Ne reče šta Rusiju čini komunističkom državom? Himna? 

Joojj dumice moj, vidim da me prozivaš, taguješ, citiraš...a ja stvarno nemam volje da polemišem sa tvojim umišljajima. Ko je rekao da je Rusija komunistička zemlja, pobogu? Ja sam navodio totalitarne ideologije kao zla koji izbacili ova zlotvore, u konkretnom slučaju Putina je obrazovao SSSR...savez koji je izgubio hladni rat, što on smatra najvećom katastrofom XX veka (njegove reči). Današnju Rusiju sam nazvao fašističkom tvorevinom koja, i da ti odogovorim na ona pitanja oko Crvene Armije, baštini to njeno antifašističko nasleđe...

 

Ako ti je baš toliko bitno, evo slažem se da je ideološka komponenta kod austrijskog ludaka bila izraženija...i šta to menja? Ja sam Dudu pitao zašto je poređenje dvojice automatski i abolicija prvog...kao što tebe mogu da pitam zašto poređenje vidiš kao izjednačavanje? Niđe veze, samo ste zategnuti ko strune.. Pročitaj prvo lepo šta je napisano, izbroj do 10, ako treba pročitaj još jednom, pa (mi) skači za oči.

Link to comment
×
×
  • Create New...