Jump to content

Толстый и тонкий


Ryan Franco

Recommended Posts

6 hours ago, Ayatollah said:

Najveće zlo koje je zadesilo čovečanstvo je hrišćanstvo, u čije ime su se hiljadama godina zatirali čitavi narodi i društveni slojevi, vodili krstaški ratovi, ubijali briljantni umovi, silovala deca po sirotištima, you name it. Nacizam, fašizam i komunizam su male bebe za hrišćanstvo, svakako zli i jezivi, ali mnogo kraće prisutni. 

Najbolje je bilo ono kad se Hrizostom rugao paganima (koje su ubijali maksimalno koliko je dopuštao javni red rimskog carstva) da više ni sami ne znaju gdje je grobnica njihovog Aleksandra, koja je do nastupa strahovlade kršćanstva tamo stajala više od 700 godina

  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, April said:

 

Zašto su onda izašli da protestuju i pale sveće ispred ruske ambasade?

 

Mi smo 1991. odlazili da ne bismo učestvovali u ratu, a to je eksplicitan politički stav, baš kao i odluka beogradskih Rusa da ne budu deo Putinove osovine zla. I da ne žive u takvoj državi. Niko se neće ekonomski usrećiti u Beogradu, ali ima privilegiju da ne razmišlja o mobilizaciji, hapšenjima i da mu deca ne odrastaju u ratnom okruženju. Nije malo.

 

Većina mojih prijatelja koji su ostali u inostranstvu mogla je i ovde da ima pristojan život. Ideja je bila da sklone decu.

 

rusi koji su dosli su tu uglavnom iz ekonomskih razloga i da se sklone od mobilizacije. razmisli zasto je vecina iz IT industrije. ja sam za 3 puta u bgd i 2 puta u CG tokom prosle godine svaki put otisao na ruski kviz i proveo celo vece sa rusima koji tu zive. to je vec uzorak 40-50ak ljudi. iako se puno popilo za thih 5 veceri ni jednom nije spomenut putin ili navaljni. sva prica je oko posla i sklanjanja od rata.

 

ono sto mene prilicno zulja u prethodnom postu koji sam postovao je fraza kako su dodjosi: " radije izabrali potucanje po Srbiji nego da krvave ruke".  ispada kao da krvave ruke ovih 99% koji su ostali u rusiji. verujem da ne smislis tako i da si se nespretno izrazio/la. 

 

 

 

  • +1 3
  • Hvala 2
Link to comment
2 hours ago, 3opge said:

 

 

svaka cast, bio si vizionar i nepogresivo si predvideo da ce Navaljni umreti od sindroma iznenadne, nicim izazvane i ciste smrti.

Da li se praviš glup, ili stvarno ovako razumeš ono što sam napisao?

Link to comment
7 hours ago, dillinger said:

Ej ekipa a kako se zove ovo u Izraelu? Jbg ne moze ni fasizam ni nacizam jer imaju slobodne izbore je l tako. A I zatiranje jednog citavog naroda nije plod fiks ideje 1 umobolnog diktatora vec je rezultat sirokog drustvenog konsenzusa. Da ne kazemo, demokratski bog te j.🤥

 

Pa Likud i ekipa jesu fasisti - to sam vec pisao kad je jos Saron bio ziv, kao i sada. Nista ne sprecava fasiste da dodju na vlast izborima ako je demokratski sistem oslabljen. Ono sto im je svima zajednicko (a drugacije od komunista) je da kad dodju na vlast pokusavaju da izvrse subverziju demokratskog sistema. Hitler recimo nikad nije ukinuo Vajmarsku republiku formalno. Sada je moderno to raditi kroz subverziju sudskog i medijskog sistema sto je Likud pokusao. Sve to je recimo Hamas odavno obavio u Gazi kad su pobili PLO, ili islamofasisti u Iranu - odavno su pobili i pocistili sve ostalo.

Edited by Anduril
Link to comment
11 minutes ago, Anduril said:

 

Pa Likud i ekipa jesu fasisti - to sam vec pisao kad je jos Saron bio ziv, kao i sada. Nista ne sprecava fasiste da dodju na vlast izborima ako je demokratski sistem oslabljen. Ono sto im je svima zajednicko (a drugacije od komunista) je da kad dodju na vlast pokusavaju da izvrse subverziju demokratskog sistema. Hitler recimo nikad nije ukinuo Vajmarsku republiku formalno. Sada je moderno to raditi kroz subverziju sudskog i medijskog sistema sto je Likud pokusao. Sve to je recimo Hamas odavno obavio u Gazi kad su pobili PLO, ili islamofasisti u Iranu - odavno su pobili i pocistili sve ostalo.

 

Za Hamas znamo da su teroristi, ne vidim da neko kaze da nisu.

 

Jedino gde se poneko ne slaze je od kud to da dve demokratske drzave ne disu glavu sa izvodjenja genocida vec mesecima, i kako to da ih josh neko naziva i dalje demokratskim drzavama i chak ljudi podrzavaju reizbor jednog od predsednika genocidasha dok levo i desno dele kvalifikacije sa high moral ground-a o drzavama gde druge vodje genocidashi nisu poshteno pobedili na nepokradenim izborima.

 

Ono kao, vi shto niste ni glasali za svog diktatira ste orkovi, a mi shto sami izaberemo masovne ubice smo ubermensheni za vas.

Edited by Mel
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Mel said:

Za Hamas znamo da su teroristi, ne vidim da neko kaze da nisu.

Jedino gde se poneko ne slaze je od kud to da dve demokratske drzave ne disu glavu sa izvodjenja genocida vec mesecima, i kako to da ih josh neko naziva i dalje demokratskim drzavama i chak ljudi podrzavaju reizbor jednog od predsednika genocidasha dok levo i desno dele kvalifikacije sa high moral ground-a o drzavama gde druge vodje genocidashi nisu poshteno pobedili na nepokradenim izborima.

Ono kao, vi shto niste ni glasali za svog diktatira ste orkovi, a mi shto sami izaberemo masovne ubice smo ubermensheni za vas.

 

Ne razumem kakve ti imas probleme sa genocidima s obzirom sta pises na topicima o Ukrajini, Kosovu ili Hrvatskoj.

  • +1 5
Link to comment
1 hour ago, banecare1 said:

 

rusi koji su dosli su tu uglavnom iz ekonomskih razloga i da se sklone od mobilizacije. razmisli zasto je vecina iz IT industrije. ja sam za 3 puta u bgd i 2 puta u CG tokom prosle godine svaki put otisao na ruski kviz i proveo celo vece sa rusima koji tu zive. to je vec uzorak 40-50ak ljudi. iako se puno popilo za thih 5 veceri ni jednom nije spomenut putin ili navaljni. sva prica je oko posla i sklanjanja od rata.

 

ono sto mene prilicno zulja u prethodnom postu koji sam postovao je fraza kako su dodjosi: " radije izabrali potucanje po Srbiji nego da krvave ruke".  ispada kao da krvave ruke ovih 99% koji su ostali u rusiji. verujem da ne smislis tako i da si se nespretno izrazio/la. 

 

 

 

 

Ni mi koji smo se dokopali Zapada '91, nismo pominjali Miloševića. To je prirodna ljudska reakcija. Ali njihovo pravo raspoloženjemožeš videti na snimku:

 

o_6748528_1024.png

 

To su Rusi koji žive s nama.

 

Oko onih  koji su ostali, izvinjavam se što nisam bio dovoljno jasan. Mislio sam da je politički stav da odbiješ mobilizaciju, ne odeš u Ukrajinu i ne okrvaviš ruke. To je teško učiniti, mi koji smo to preživeli znamo, i zato naše nove Ruse treba prihvatiti uz najveći respekt.

 

Naravno tiha većina su oni koji nisu morali da prave tako teške izbore i moj post se svakako nije odnosio na njih.

  • +1 8
  • Wub 1
Link to comment
10 minutes ago, Anduril said:

 

Ne razumem kakve ti imas probleme sa genocidima s obzirom sta pises na topicima o Ukrajini, Kosovu ili Hrvatskoj.

 

Hvala za odlichnu ilustraciju onoga shto pishem - ljudi koji podrzavaju reizbor predsednika genocidasha optuzuju onoga ko ne podrzava takve za to da takvi nemaju problem sa genocidima. A sad nam reci neku o Hamasu u vechitoj apologetici Izraela i USA.

Link to comment
2 hours ago, Roger Sanchez said:

Najbolje je bilo ono kad se Hrizostom rugao paganima (koje su ubijali maksimalno koliko je dopuštao javni red rimskog carstva) da više ni sami ne znaju gdje je grobnica njihovog Aleksandra, koja je do nastupa strahovlade kršćanstva tamo stajala više od 700 godina

 

Pa i taj Aleksandar je pobio milione u širenju helenizma prema istoku, kao i svi njegovi naknadni obožavatelji, uključujući i Napoleona - koji ima poseban pijedestal u evropskoj istoriji i niko ga ne spominje kao veliko zlo

Link to comment
9 hours ago, Ayatollah said:

 

Najveće zlo koje je zadesilo čovečanstvo je hrišćanstvo, u čije ime su se hiljadama godina zatirali čitavi narodi i društveni slojevi, vodili krstaški ratovi, ubijali briljantni umovi, silovala deca po sirotištima, you name it. Nacizam, fašizam i komunizam su male bebe za hrišćanstvo, svakako zli i jezivi, ali mnogo kraće prisutni. 

 

A islam?

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment
17 minutes ago, Roger Sanchez said:

Vidi ti vidi ratnika Hristovog na topiku al je vredan

 

Odričeš li se Sotone?

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment
6 minutes ago, mackenzie said:

Odričeš li se Sotone?

Svaki put kad umjesto njemu klanjam namaz Sv. Pički.

 

Svaka čast i vlast Sotoni, ali Pička je svetinja.

Link to comment
2 minutes ago, mackenzie said:

 

Odričeš li se Sotone?

 

"Sada nije vreme za sticanje novih neprijatelja"...najpoznatije poslednje reči , na ovo pitanje iz quota. :)

 

btw, nije bitno koje je najveće zlo, to je sve debatable - bitan je koncept, a on je uvek vezan za kolektivni identitet, širenje straha od drugačijeg i raspirivanje mržnje na osnovu nekih bitnih ili nebitnih razlika. Ironično, komunizam tj socijalizam je tu stavio akcenat na nešto što je zaista bitno, a to je klasa...sve ostalo stavlja akcenat na mnogo veće man made gluposti i stoga je dugoročno mnogo opasnije.

 

Što reče pokojni Djordje iz grada NewYorka, parafraziram...Volim ljude, svakog individualnog  čoveka, možeš univerzum u njihovim očima da vidiš, ali čim počnu da se okupljaju u grupe, da imaju agende, nose šešire i trake na mišicama, i počinju da posećuju druge ljude u 3 ujutru sa bejzbolkama...tad počinjem da ih prezirem iz sve snage.

  • +1 3
Link to comment
21 hours ago, Vasilij Zajcev said:

A zašto je nedopustivo? I kakva vrsta abolicije? Fašizam je najveće zlo koje je zadesilo čovečanstvo, to niko ne spori. Komunizam je drugo. Dve ekstremne ideologije u ime kojih su ubijeni milioni, i koje i danas imaju svoje savremene oblike.

 

Da je možda Hitlera neko sagledao na vreme (i uporedio sa nekim zlom pre njega), možda ovaj ne bi uspeo toliko da se razmaše?

 

 

 

Ronaldo je dao najvise golova.

Mesi je dao najvise golova.

 

Ronaldo je Mesi.

 

 

Otprilike tako funckionise logika analogija. Uzmes sa astala neke slicne karakteristike i udri.

 

Sta cemo sa razlikama?

 

 

Link to comment
×
×
  • Create New...