Jump to content

Толстый и тонкий


Ryan Franco

Recommended Posts

11 minutes ago, đorđe geprat said:

i, batali ono ofucano "a kako oni drugi". kod "tih drugih" postoje protesti protiv odluka vlade. kod baćuške i njegovog druga lukašenka toga nema. čak ni polaganja cveća.

 

:isuse:

  • +1 1
Link to comment

Jednom sam Putina od besa nazvala Hitlerom, posle me je bilo sramota. 

Hitler, kao mera političke gadosti, genocidnosti i ideološke devijantnosti, zasad, kad se svi parametri uporede, još uvek nije dostignut. 

  • +1 6
Link to comment
2 hours ago, đorđe geprat said:

mislim da nije bitno šta je navaljni rekao pre 15 godina obzirom na činjenice o tome šta je doživljavao do juče. mislim da je činjenica da u 21. veku postoji tako surova kaznionica u koju se se šalje politički zatvorenik. mislim da je činjenica da putin negira postojanje ukrajinaca i ukrajine kao nezavisne države. mislim da je činjenica da je putin autokrata koji vlada rusijom 20 godina (otprilike). na osnovu tih činjeica sklopio sam mišljenje da je putin hitler i stalji u jednom mozgu i telu u 21. veku.

 

isto tako putin i medvedev nisu danas isto što i pre 15 godina. vlast kvari ljude, udara u glavu tako da se ljudi menjaju. pre 15godina bili su poput vučića iliorbana danas. od danas su putin i medvedev zločinci i prema sopstvenom narodu

 

Glupo je pričati sad o tome. Ako je Navaljni bio reformisani Boško Obradović onda je o tome trebalo da se priča pre nego što je uopšte otišao u zatvor. Sad su uloge podeljene, i svi su previše zagrizli svoje pozicije da od bilo čega odstupe.

 

Evo još malo činjenica: Putin kao zamenik gradonačelnika Sankt Peterburga govori sa predstavnicima nemačke privrede o tome da je diktatura najbolji oblik vladavine i da mu je Pinoče uzor. 1993 godina. Uvek je bio isti zlotvor kao što je i danas. 

 

 

  • +1 6
Link to comment
6 minutes ago, Svemir Zeka said:

Hitler, kao mera političke gadosti, genocidnosti i ideološke devijantnosti, zasad, kad se svi parametri uporede, još uvek nije dostignut. 

 

Pa sad, japanska okupacija Kine i ostatka regiona je verovatno jako drugo mesto, ali pošto je Hirohito opran od takvih zala, nemamo singl figuru za porediti.

Link to comment
9 minutes ago, Venom said:

 

Glupo je pričati sad o tome. Ako je Navaljni bio reformisani Boško Obradović onda je o tome trebalo da se priča pre nego što je uopšte otišao u zatvor. Sad su uloge podeljene, i svi su previše zagrizli svoje pozicije da od bilo čega odstupe.

 

Evo još malo činjenica: Putin kao zamenik gradonačelnika Sankt Peterburga govori sa predstavnicima nemačke privrede o tome da je diktatura najbolji oblik vladavine i da mu je Pinoče uzor. 1993 godina. Uvek je bio isti zlotvor kao što je i danas. 

 

 

Sunce ti,kakav govor.Pakao

Link to comment
4 minutes ago, zorglub said:

 

Pa sad, japanska okupacija Kine i ostatka regiona je verovatno jako drugo mesto, ali pošto je Hirohito opran od takvih zala, nemamo singl figuru za porediti.

Uopšte ne mislim da nema jakih drugih mesta ili onih koji bi želeli da budu toliko moćni i ujedno zli. I koji su svašta uradili, ili bi uradili. Daleko bilo da im postavka Hitlera umanjuje sopstvenu gadost.

Link to comment
2 minutes ago, Vasilij Zajcev said:

 

 

Da je možda Hitlera neko sagledao na vreme (i uporedio sa nekim zlom pre njega), možda ovaj ne bi uspeo toliko da se razmaše?

 

Inače, i Hitler i Putin su vojnici poraženih vojski; Obojica su smatrali da je njihovim zemljama učinjena istorijska nepravda; Obojici od strane zapada; Obojica su formulisali istorijska prava svojih država na tuđe teritorije. Vladaju diktatorski, liderski, gušeći sve slobode..

Dakle, nema nikakve abolicije, samo upozoravajuće paralele..

 

 

Putin nije manje zlo ako se izostavi hitlerometrija. Zlo je pa je zlo. 

 

Ovo gore, boldovano: takođe verujem da su svakog kriminalca i zločinca, krupnog ili sitnog, stvorile lične karakteristike + okolnosti. 

 

Link to comment
6 minutes ago, Svemir Zeka said:

Putin nije manje zlo ako se izostavi hitlerometrija. Zlo je pa je zlo. 

 

Ovo gore, boldovano: takođe verujem da su svakog kriminalca i zločinca, krupnog ili sitnog, stvorile lične karakteristike + okolnosti. 

Mislio sam na neke osnovne karakteristike ličnosti (usled okolnosti) ljudi koji su se dokopali velike moći (i samim tim mogućnosti da eskaliraju to zlo na neki veći prostor)

 

A njihove ličnosti se, naravno, razlikuju. Obojica su psihopate, potpuno neempatične prema patnjih drugih, ali drugačiji profili. Hitler je pride bio lud, tj. imao elemente nekoliko mentalnih poremećaja i bolesti. Putin je hladnokrvni KGB trovač.

  • +1 4
Link to comment
2 hours ago, 3opge said:

 

pa dobro, nije jos poceo III svetski rat, ali rani radovi su im jako slicni, u nekim stvarima psetoglavi cak i vod

 

aj promeni malo ploču i prestani da vređaš paščad, pretero si

  • Hvala 1
Link to comment
On 16. 2. 2024. at 17:23, *edited by mod said:

Hrabar ali i naivan čovek. Ne znam kako bi drugačije opisao osobu koga u inostranstvu truju i targetuju dok vodi najveću opozicionu kampanju, a on reši da se vrati u tu istu Rusiju. Prosto ne mogu da zamislim šta je tu bio short ili long Game posebno jer je imao i porodicu. 

 

 

 

Meni je ova prva rečenica, kao i druge slične napisane potpuno besmislena. Vratio se u Rusiju da umre, nema tu nikakve naivnosti.

Link to comment
10 minutes ago, reg said:

 

Meni je ova prva rečenica, kao i druge slične napisane potpuno besmislena. Vratio se u Rusiju da umre, nema tu nikakve naivnosti.

Ali zašto? To mi nije jasno.

Link to comment
5 hours ago, *edited by mod said:

Ali zašto? To mi nije jasno.

ima ovo na dw: https://www.dw.com/ru/navalnyj-opublikoval-post-o-pricinah-vozvrasenia-v-rossiu-tri-goda-nazad/a-68013422

 

prevod sa ruskog:

Navalny emphasized that he has his own country and his own beliefs, which he does not want to give up. “And I cannot betray either the first or the second. If your beliefs are worth something, you must be ready to stand up for them. And if necessary , make some sacrifices,” he wrote. According to him, when he returned, he fulfilled his promises to his voters. “It so happens that in Russia now, for my right to have and not hide my convictions, I have to pay by being in solitary confinement. And I, of course, don’t like being in prison. But I am not from my ideas, nor from my homeland. I will refuse,” said the oppositionist.

  • Hvala 4
Link to comment
×
×
  • Create New...