Jump to content
IGNORED

Ljuto-slatko-kiseli sosovi


Turnbull

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

napravio svoj prvi ljuti sos, baziran na jednom od mango/habanero hot sauce recepata.

 

stavio 2 zuta habanera iz maxija, par crvenih silja, mango, lajm, sirce, bluk, secer, so...i nicim izazvano saku ili dve malina. 

 

prilicno sam zadovoljan, uz sataras je savrseno, posto mu daje inicijalno daje neku svezinu, nakon cega ide kick koji je intenzivan ali ne traje dugo, u ustima ostaje ukus koji vuce na mango.

 

sledeci put cu probati bez malina i sa vise ljutih, sad dal vise habanera ili cu dodati ove nase klasicne feferone, bumo vid'li...

Link to comment

Ma sosovi su laganica, skoro da ne mozes da pogresis. Jos sad kad su i supehots postale dostupne...

 

Ja sam jednom napravio neku totalnu improvizaciju koja nije bila lepog ukusa al je zato piletina premazana njim bila fenomenalna. Sad bih ga rado ponovo napravio al ne umem  :cry:  Samo se secam da nisam imao persuna pa sam natrpao celera i secam se da sam dodao malo vustera. Najlosiji sos ovako za klopu al najukusniji za piletinu. 

Link to comment

Ma sosovi su laganica, skoro da ne mozes da pogresis. Jos sad kad su i supehots postale dostupne...

 

Ja sam jednom napravio neku totalnu improvizaciju koja nije bila lepog ukusa al je zato piletina premazana njim bila fenomenalna. Sad bih ga rado ponovo napravio al ne umem  :cry:  Samo se secam da nisam imao persuna pa sam natrpao celera i secam se da sam dodao malo vustera. Najlosiji sos ovako za klopu al najukusniji za piletinu. 

 

to sam i sam skontao nakon ovoga sa malinama. :D

Link to comment
  • 3 weeks later...

 

Habanero jos zelen pa bih mogao da sprckam jedan od nekih obicnih. Osecam da je i tako otrov a kamoli sa habama

 

Ovo moram da napravim

 

Edited by katamaran
Link to comment

ja sam potpuni amater u lutoj tematici,tek se navlacim..izbegavam kupovne sosove jer su groznog sastava,od zacina ono sto mi se svidja je ono sto se zove  ,,kajunski biber,, od onih maxijevih zacina u kutijici i imam neke random tucane ljute paprike i koristim bibere svih boja..

 

nego ono sto sam htela reci je da sam pre neki dan  otkrila harissu i predobra je!!!aromaticna je i ljuta ali nekako ljutina ne traje dugo,nije da bridi i boli nego nekako taman,1 odlicnost!!! :P

Link to comment

Harisa je odavno hit na forumu. Jedva je nadjoh poslednji put kad sam pravio aljkavog dzoa.

 

Pojavili se prvi plodovi pimenta jolokie. Valjda ce me posluziti vreme u septembru da to lepo poraste i sazri

 

Link to comment

ja sam potpuni amater u lutoj tematici,tek se navlacim..izbegavam kupovne sosove jer su groznog sastava,od zacina ono sto mi se svidja je ono sto se zove  ,,kajunski biber,, od onih maxijevih zacina u kutijici i imam neke random tucane ljute paprike i koristim bibere svih boja..

 

nego ono sto sam htela reci je da sam pre neki dan  otkrila harissu i predobra je!!!aromaticna je i ljuta ali nekako ljutina ne traje dugo,nije da bridi i boli nego nekako taman,1 odlicnost!!! :P

Gde si i kako otkrila tu odličnost...rado bi spoznao njeno dejstvo?
Link to comment

Maxi (uglavnom veci)

 

harissa.jpg

 

U Cika Ljubinoj uglavnom ima mada ga nije uvek lako naci u samoj radnji. Nesto preko 100 kinti za tubicu.

Edited by katamaran
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...