Jump to content
IGNORED

Tesla u raljama politike


Takeshi

Recommended Posts

Definitivno su forumski levičari i liberali niko i ništa bez čvrstog, odlučnog vođstva i svako ih može jebati. 

:Hail: E, to je povratak na forum. Podigni zastavu i povedi redove. 

Uza zid ćemo te poslije, kad se obračunamo s reakcijom. :lolol:

Link to comment
  • Replies 578
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • fonTelefon

    51

  • Indy

    45

  • Аврам Гојић

    37

  • Caligula

    34

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

 

U to ime, dubok™ naklon Praslinu, fonTelefonu, Indyju i svima ostalima koji su putevima hrišćanskog milosrđa i dobrote, ergo svoje sopstvene dobrote i milosrđa, lepo pokazali i dokazali da komunistima ne treba dati ni da odlučuju o posmrtnim ostacima svojih članova porodice.

???

Link to comment

@filip  :Hail:

 

sada se tihovanje prekida, odlazi se do najblize bogomolje na pricest, vade se iz prasine godinama skupljani spisi i sprema se odgovor...

Link to comment

@filip  :Hail:

 

sada se tihovanje prekida, odlazi se do najblize bogomolje na pricest, vade se iz prasine godinama skupljani spisi i sprema se odgovor...

 

@filip  :Hail:

 

sada se tihovanje prekida, odlazi se do najblize bogomolje na pricest, vade se iz prasine godinama skupljani spisi i sprema se odgovor...

 

Do Lovcijenca?

Link to comment

Retko zalazim na sever, al dodjoh samo da podelim dobar tekst Marka Simonovica.

 

http://pescanik.net/2014/03/aproprijacija-smrti/

 

Rado ću, dakle, podržati, podeliti i proslediti sve s hashtagom #odbranimoteslu, ali mislim da je potrebno naglasiti da, za razliku od SPC, ne verujem da se Tesla brani (re)lokacijom posmrtnih ostataka. Lično, naime, nemam potrebu da Tesli odajem priznanje poklanjajući se njegovom pepelu, to nije deo kulture kojoj pripadam. Kad nekog poštujem, ne tražim mu grob, već muzej, biografiju, intervju, esej, neku konkretnu primenu nekog njegovog uvida. Tesli ću tako, gde god da mu se nađe pepeo, uvek radije odavati priznanje čitajući njegove tekstove i pokušavajući razumeti okolnosti u kojima je mislio i radio nego ulazeći u dogmatsku raspru o prirodnosti i logičnosti sahranivanja u terminima koje diktira SPC.

U tom smislu, mislim da sadašnja borba mora biti usredsređena na činjenicu da SPC i SNS nisu uspeli osigurati ni legalnost ni legitimitet za prenošenje Tesline urne u portu Hrama Sv. Save i da im to ne sme proći. Ako pak u tome uspeju, što se mene tiče (i tu se ne pretvaram da imam veće pravo da odlučujem od bilo koga drugog), neka nose urnu, ili, još bolje, pepeo bez urne. Neka ga sahranjuju i upokojavaju, njima izgleda Teslin pepeo treba da bi Tesla bio njihov, meni ne treba da bi bio moj.

Link to comment

možda ne znači njemu, ali za 2 godine bi se povodom teslinog rođenja ili smrti palile sveće u hramu sv. save i obrazovci bi skupljali tri prsta a dverjani šetali.

za 10 ili 20 godina, o Tesli bi se pričalo kao o velikom pravoslavnom naučniku koji je obasjao ceo svet. zbog toga što je i Tesla pravoslavac (a to je očigledno jer mu je poslednja želja bila da ne bude sahranjen u americi nego baš na platou kod hrama sv. save) i zvaničnici crkve će sebe predstavljati značajnim i boljim i pametnijim.

Link to comment

možda ne znači njemu, ali za 2 godine bi se povodom teslinog rođenja ili smrti palile sveće u hramu sv. save i obrazovci bi skupljali tri prsta a dverjani šetali.

za 10 ili 20 godina, o Tesli bi se pričalo kao o velikom pravoslavnom naučniku koji je obasjao ceo svet. zbog toga što je i Tesla pravoslavac (a to je očigledno jer mu je poslednja želja bila da ne bude sahranjen u americi nego baš na platou kod hrama sv. save) i zvaničnici crkve će sebe predstavljati značajnim i boljim i pametnijim.

 

Ja mislim da se i danas svece pale za Teslu u hramu SvSave, te da ga i danas dveri-obraz svojataju kao velikog pravoslavnog naucnika. Mislim, ovo je samo vrhunac ludila.

Secam se jednom zabasam u Parlament i tamo naletim na Berceka,krenemo pricu oko filmova, reditelja, on debelo u crnom pivu "zgotivi" drugara i mene i prica se razveze sa filmova na politiku. Tad su bili u Kanu sa Kusturicom (valjda Zavet) i on je izasao u majici sa likom Tesle, na pomen toga samo je "zarežao"- Al smo im jebali mamu,a ?! :ph34r:

 

Jesi uopste procitao ceo tekst?

Link to comment

prvi put u zivotu pozitivan utisak za oliveru kovacevic. prica taj neki aleksandar vlajkovic koji je pokrenuo akciju itd, i nesto tupi, a ona doskakuce na stiklicama do nekog ekrana na kome je plan parka, i pokazuje, "ovde je hram, ovde je karadjordje, a vi ste zamislili da tesla bude sahranjen ovde u ovom cosku kod narodne biblioteke. i nije vam neko mesto, da vam kazem." :lol:

Link to comment

... i zvaničnici crkve će sebe predstavljati značajnim i boljim i pametnijim.

Pomenuo sam vec da pretpostavljam da je ovo potez crkve.

Ne bi me cudilo da su iz patrijarsije predlozili, a ono definitivno pomislili:

"Dajte nam Teslu da zanovimo korpus".

Mada je tesko biti pametan cija iskra se upalila da osvijetli fascinaciju™.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...