Jump to content
IGNORED

mobitelska™ fotografija


kud u maglu Simoviću

Recommended Posts

  • Replies 3.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • nisam ja

    313

  • mustang

    287

  • Gojko & Stojko

    238

  • Pontijak

    232

dobro, da, fotka se čita sleva, al ok mi je da ostane ovako, mada sam ovo smandrljao samo jer mi se nije svidelo kako je ubio odraz. Sad je ostala neka setna zimska apstrakcija da ne kažem roršah™

Link to comment

nista se to meni ne svidja..

fotka je,po meni, najbolja kakva jeste..bas je dobro sto su takve boje i sto se vide ostrvo i Fruska sa druge strane i magla u sredini..

ovo milanovo mi je presminkano a nisajaov format  je ubio  poentu

Link to comment

Poenta je da stvar nikada nije ono što ona realno jeste. Mi joj dajemo konstituciju. Činjenice uvek idu u skladu sa suštinama . predmet ne pripada svesti, ali odnos (intencionalnost) prema predmetu jeste susret naše svesti sa predmetom. Saznanje je moguće na osnovu tog susreta. Intencionalnost ima ključnu ulogu jer bez nje ne bi bila moguća konstitucija. Svet je intencionalni korelat svesti. Intencionalnost uključuje teleologiju (intuiciju značenja), jer mi imamo vrstu htenja za značenjem, projektovanje (stvaranje) značenja. Svako saznanje je selektivno i tendenciozno, rukovođeno pretpostavkama (hipotezama). Dolazi do teleološkog obrta - stvari u iskustvu ne možemo posmatrati kauzalno - treba posmati ciljeve. Ne možemo čoveka posmatrati samo na osnovu pređašnjeg iskustva, već i na osnovu toga što sam taj čovek želi da postane. Intencionalna stanja imaju kauzalnu osnovu. Postoje 3 aspekta intencionalnosti: 1. hiletički sadržaj - čulno, osetilno = materijalni princip 2. noeza - obrada čulnog materijala, povezivanje = formalni princip 3. noema - ono što je spoj sadržaja (materije) i forme. Svet je uvek protumačen i nikada nije bez značenja. Jer čovek jedini ima duhovni princip (dimenziju) i zato može da bude asketa života, tj. da se odupire biološkim nagonima. Veza: fenomenologija može da se zove i egologija (dolazak do čistog ja) tj. uspostavljanje čistog subjekta koji može sve da redukuje (odricanje, askeza).

Link to comment
23 minutes ago, mlatko said:

Poenta je da stvar nikada nije ono što ona realno jeste. Mi joj dajemo konstituciju. Činjenice uvek idu u skladu sa suštinama . predmet ne pripada svesti, ali odnos (intencionalnost) prema predmetu jeste susret naše svesti sa predmetom. Saznanje je moguće na osnovu tog susreta. Intencionalnost ima ključnu ulogu jer bez nje ne bi bila moguća konstitucija. Svet je intencionalni korelat svesti. Intencionalnost uključuje teleologiju (intuiciju značenja), jer mi imamo vrstu htenja za značenjem, projektovanje (stvaranje) značenja. Svako saznanje je selektivno i tendenciozno, rukovođeno pretpostavkama (hipotezama). Dolazi do teleološkog obrta - stvari u iskustvu ne možemo posmatrati kauzalno - treba posmati ciljeve. Ne možemo čoveka posmatrati samo na osnovu pređašnjeg iskustva, već i na osnovu toga što sam taj čovek želi da postane. Intencionalna stanja imaju kauzalnu osnovu. Postoje 3 aspekta intencionalnosti: 1. hiletički sadržaj - čulno, osetilno = materijalni princip 2. noeza - obrada čulnog materijala, povezivanje = formalni princip 3. noema - ono što je spoj sadržaja (materije) i forme. Svet je uvek protumačen i nikada nije bez značenja. Jer čovek jedini ima duhovni princip (dimenziju) i zato može da bude asketa života, tj. da se odupire biološkim nagonima. Veza: fenomenologija može da se zove i egologija (dolazak do čistog ja) tj. uspostavljanje čistog subjekta koji može sve da redukuje (odricanje, askeza).

+1

Link to comment
6 hours ago, ivy said:

nista se to meni ne svidja..

fotka je,po meni, najbolja kakva jeste..bas je dobro sto su takve boje i sto se vide ostrvo i Fruska sa druge strane i magla u sredini..

ovo milanovo mi je presminkano a nisajaov format  je ubio  poentu

 

+1 izgleda da su momci pristupili interpretaciji prilicno matematicki. u procesu nestalo duha originalne fotke. originali, super. ne treba ih previse cackati:)

Link to comment
20 hours ago, ivy said:

ju nije valjda bas toliko losa..a meni je bas draza,jel vidis da ima dva sunca :)

 

bagdad cafe... meni su druga i treća prekrasne. treća posebno (al ja ne znam ništa o fotografiji, samo pričam na šta sam najjače emotivno reagovala).

hvala ti :heart:

 

edit. samo da kažem da mi je @Mil@nov Hood isto wow, kao i peøurkica koju je okačila @Hippie. sooo autumny

Edited by pt 2.0
Link to comment
16 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

ajvi je trebala da sedne na čamac i ode na drugu stranu reke, a pre toga da pročita estetiku filma od žak omona

:fantom:

 

 

 

i da iskopa još jedan kanal, sone strane, ionako ih malo ima po vojvodinama

 

 

 

 

 

izvorna najbolja

Link to comment
  • 2 weeks later...
On 28/12/2017 at 7:59 PM, Ras said:

 

 

izvorna najbolja

+1

 

Ali, ne zato što je to kao neki princip, već ovde prosto ispada da je tako. Inače, u čačkanju je (skoro) sva čar. Btw. original fotka iz mobitela je već i te kako "čačkana", samo što to automatski radi software, a ne fotograf™.

 



c2207e3b05539a1e6c2d65bd1bd8ff25--quotes

 

20171223_182338_red.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...