Jump to content
IGNORED

Sinovi kineskog zmaja


Lord Protector

Recommended Posts

4 minutes ago, Meazza said:

Nema sanse da vlast bilo gde ne bi to zloupotrebljavala na stetu pojedinaca i ne mogu da verujem da neko to moze da prizeljkuje i podrzava.

Nigde nisam napisao da podrzavam, ponajmanje u obliku koji mi pripisujes.

Postavio sam samo pitanje o digitalizaciji i njenim dobrim stranama (vidi pod hitna pomoc i narukvica) i vise nego sigurnim zloupotrebama digitalizacije od strane (svake) vlasti i ne samo vlasti.

A ti kako hoces. :) 

Link to comment
1 hour ago, namenski said:

Sa obe ruke glasam da se nesto slicno uvede u Srbiji:

- bacas djubre u reku ili gde bilo, tap, zabrana;

- vozis jace 10% od propisane brzine/ogranicenja, tap, zabrana;

- drzis neprijavljene radnike, tap, zabrana;

- promenis stranku vise od 1x u 3 godine, tap, zabrana;

- objavis neproverenu vest u novinama, tap, zabrana...

- spisak je beskrajan, ono doduse nemamo brze pruge i interne avionske letove, ali bi se naslo vec nesto sto bi zabolelo i zapocelo dug put iz dupeta u glavu.

Digitalno. :fantom:

 

Zašto su bolje zabrane od udarca po novčaniku, ako gledamo da se i jedno i drugo izvršava 100% i da nema privilegovanih?

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, namenski said:

Nigde nisam napisao da podrzavam, ponajmanje u obliku koji mi pripisujes.

Postavio sam samo pitanje o digitalizaciji i njenim dobrim stranama (vidi pod hitna pomoc i narukvica) i vise nego sigurnim zloupotrebama digitalizacije od strane (svake) vlasti i ne samo vlasti.

A ti kako hoces. :) 

 

Nisam ni ja napisao da ti podrzavas sve aspekte toga nego sam napisao sta se sve mora prihvatiti da bi to ferceralo kao u Kini. 

Link to comment
8 minutes ago, namenski said:

Ne vidim sta te ovde buni?

Naravno da postoji itekakva korelacija i stvarna i figurativna: ako mislis da je bacanje djubra u reku nedostatno za primerenu, adekvatnu kaznu, ona koja ce efikasno da te oduci od bacanja djubra gde mu mesto nije...

Osim toga ja sam, da si iole pazljivije citao, napisao tap-zabrana, ne pominjuci bus/voz, sve imajuci na umu lokalne obicaje i prilike, ali i prave, efikasne kazne koje ce da izistinski zabole...

 

Osim toga, a ponajvaznije: nikako da barem pokusas da mi odgovoris, pomognes da nadjem(o) odgovor na pitanje gde su granice (prihvatljive) digitalizacije: hocemo li, pristajemo li na digitalnu narukvicu koja ce da nam pozove hitnu i pre nego osetimo smetnje i kako bismo to pomirili sa ostalim digitalizacijama, njihovim obaveznim i neizbeznim zloupotrebama.

 

I, zar ti nije po malo bljak da svaku raspravu, pokusaj rasprave, prebacis na licno, recimo citirajuci moj avatar, a ne odgovarajuci na moje pitanje kada ti vec ne promice Kina :isuse: kako ti promice to sto ti na forumu neko odobrava ili ne odobrava postove/pitanja?

 

Ili sam te ipak - precenio? :) 

 

 

Samo sam reagovao na odusevljenje koje izbija iz tebe na prethodnih par strana kad se pomene zabrana  koju i sam pominjes kao najefikasniji metod. To mi je u kontradikciji sa tim sto ti pise na avataru. 

 

Ja bih reko da su novcane kazne itekako dovoljne, ako se sprovode ni po babu ni po stricevima i temeljno. Ako nakalemis jos i zabranu na to u ovako nakaradnom sistemu vodi ka haosu. 

 

Sto se tice narukvice , nisam pametan, sigurno ce toga i biti u buducnosti. Meni bi zasad bilo neprijatno da nosim tako nesto cak i da je 100% ispravno i na mestu  ali verovatno cu promeniti misljenje

Link to comment
1 minute ago, mackenzie said:

Zašto su bolje zabrane od udarca po novčaniku, ako gledamo da se i jedno i drugo izvršava 100% i da nema privilegovanih?

To da, naravno, podrzavam.

Ali, ima stvari koje su bolnije od udarca po novcaniku, na stranu sto nema svako novcanik.

Razumem ja tvoju primedbu i slazem se, ali vec sam napisao: ni udarac po novcaniku ni digitalno kaznjavanje nisu problem ni digitalizacije ni 100% efikasnog kaznjavanja.

Obaska sto je digitalizacija po prirodi stvari manje selektivna od pisanja kazni, ako se sprovodi automatski, ni po babu ni po stricevima.

Problem lezi na sasvim drugoj strani i nema veze ni sa Kinom ni sa digitalizacijom, i bice da i ti i ja znamo gde.

 

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Meazza said:

 

Nisam ni ja napisao da ti podrzavas sve aspekte toga nego sam napisao sta se sve mora prihvatiti da bi to ferceralo kao u Kini. 

Dzabe si se mucio, i ti i ja odlicno znamo sta sve ovde NE fercera.

A ja sam, ne samo jednom, napisao i naglasio da to nije problem digitalizacije.

1 minute ago, Tsai said:

Samo sam reagovao na odusevljenje koje izbija iz tebe na prethodnih par strana kad se pomene zabrana  koju i sam pominjes kao najefikasniji metod. To mi je u kontradikciji sa tim sto ti pise na avataru. 

'Ajde da se dogovorimo da ne tumacis moja raspolozenja: da bih se ja necim odusevio, potrebno je mnogo, mnogo vise od neobaveznog caskanja na forumu.

Sto se kontradikcije tice, pa eto, meni je kontradiktorno sto koristis natpis na mom avataru kao argument, ali ni prstom ne mrdas na to sto ti neko odobrava ili neodobrava postove.

 

Quote

Ja bih reko da su novcane kazne itekako dovoljne, ako se sprovode ni po babu ni po stricevima i temeljno. Ako nakalemis jos i zabranu na to u ovako nakaradnom sistemu vodi ka haosu. 

Slazem se, ali po 100-ti put: to sto je sistem nakaradan nema ama bas nikakve veze sa - barem kako ja vidim - pokusajem da se razgovara o digitalizaciji koja nam - hteli to ili ne - ne gine, njenim dobrim i losim stranama sa sve zloupotrebama kojima ce da pribegne svaka, ama bas svaka vlast.

 

Quote

Sto se tice narukvice , nisam pametan, sigurno ce toga i biti u buducnosti. Meni bi zasad bilo neprijatno da nosim tako nesto cak i da je 100% ispravno i na mestu  ali verovatno cu promeniti misljenje

Ovo i jedino ovo je uopste povod sto sam se upustio u ovu pricu: sve drugo nema veze sa digitalizacijom kao takvom: problem(i) su, kao sto rekoh, na sasvim drugoj strani.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Meazza said:

 

A??

Primjer sa kondukterima  koji su sterilizovali bruku ljudi po vozovima ( u jeku tih događanja u Indiji) zato što nisu imali kartu, mi je nekako strašniji baš zato što nije bilo masovne digitalizacije. Ovaj primjer sa letenjem (ako nisi baki lekic odnio) je uprosten za forumski potrebe ali nebi me čudilo da se nešto tako i kuva. Da budem iskren, slabo poznajem Kinu i političke prilike ali sam siguran da će, kao i uvijek i svugdje najebati sirotinja.

Link to comment
Quote

In 1976, men across India were drastically changing their behaviour. Some were abandoning the beds inside their homes to sleep in fields; others were skipping major festivals and public gatherings. Those who in the past had taken the train freely, without a ticket, were finding alternative routes. They were all trying to avoid government officials. On trains, inspectors were suddenly cracking down on ticketless passengers with heavy fines, but they would give fare dodgers a break on one condition: that they agreed to be sterilised.

Government workers, from train inspectors up to the top brass, were working to sterilise as many men as possible. Some even had monthly quotas for how many men they had to convince to get vasectomies. In turn, poor men in rural villages were doing everything they could to avoid government officials, because any such encounter might end with the villager on a dingy operating table where his genitals would be cut—whether or not he wanted the operation, whether or not he already had children.


https://qz.com/india/1414774/the-legacy-of-indias-quest-to-sterilise-millions-of-men/

Edited by vememah
Link to comment
3 minutes ago, Tsai said:

Pa imas jezive price o masovnim sterilizacijama 70ih. Ruku na srce, nije samo u Indiji  ima toga i u Kini

Bilo toga i u Svedskamatm, sve po redu i zakonu, ukinuto negde sredinom '70-ih...

A i jos po negde.

Sterilizations-in-Sweden-1.jpg

 

Ne zavaravaj(mo) se: na stranu modernosttm Kine kao mete za raskrinkavanje represije, nikad i nigde se drzave/vlasti nisu suzdrzavale od onog bijem te za tvoje dobro...

Nezasticenu sirotinju narocito.

Link to comment
16 minutes ago, Meazza said:

Cekaj, hoces da kazes da se to stvarno desilo u Indiji??

Da. Kada je bila masovna sterilizacija. Tražili su mogućnost da to urade u svakom trenutku i mjestu. Mislim da je bilo da ako nemaš kartu, odvali ti kaznu koju nema teorije da platiš a kao alternativu dobiješ inekciju. Na mjestu :wacko:

Link to comment
1 hour ago, mackenzie said:

 

Zašto su bolje zabrane od udarca po novčaniku, ako gledamo da se i jedno i drugo izvršava 100% i da nema privilegovanih?

 

Poznajem barem 5 primeraka novopecenih biznismena koji svojim bemveima, porseima.. prelaze radi posla zavidne kilometraze po Srbiji I regiji I bas ta mera im je odgovarala, ako je samo po dzepu oni I dalje luduju I placaju. E ako ima jos koja mera zabrana to ne valja, ne mogu vise 180 da pice I sve postizavaju jadni

Edited by dillinger
  • +1 3
Link to comment
9 minutes ago, dillinger said:

 

Poznajem barem 5 primeraka novopecenih biznismena koji svojim bemveima, porseima.. prelaze radi posla zavidne kilometraze po Srbiji I regiji I bas ta mera im je odgovarala, ako je samo po dzepu oni I dalje luduju I placaju. E ako ima jos koja mera zabrana to ne valja, ne mogu vise 180 da pice I sve postizavaju jadni

 

Pa oduzimanje dozvole. Vec postoji u zakonu

  • +1 2
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...