Jump to content
IGNORED

Sinovi kineskog zmaja


Lord Protector

Recommended Posts

Aman bre, pa daj barem osnovne podatke o coveku, na primer ono sto on sam za sebe kaze:

Quote

Dr. Marcel Dirsus is a Non-Resident Fellow at the Institute for Security Policy at Kiel University (ISPK) and one of the founders of Occam Strategies, a political risk and research firm. He is also a member of the Standing Expert Committee Terrorism and Interior Security at the Konrad-Adenauer-Stiftung. Dr. Dirsus is an expert on regime instability and coups d'état. He has advised democratic governments, foundations, multinational corporations and international organisations like NATO.

 

Link to comment
5 minutes ago, vememah said:

A možeš i da objasniš zašto kineski zavod za statistiku čiji podaci su na grafikonu smešta drugu Siju.

Jebe se meni za druga Sija, bitno je da se ti popravljas: das obe strane, cemu gadjanje izrazima poput 'smesta', 'zlocinacki'....

Link to comment

Samo slep ili zloban čovek ne vidi da je na delu genocid (na duže staze). Nasilno asimilirati i/ili zaustaviti da se “razmnožavaju”. Ništa što nisu već uradili u Tibetu i drugim delovima “Velike Kine”.

Link to comment

Tacno.

I to je trajalo, traje i trajace sva je prilika do okoncanja plana.

I nije problem odrediti se prema tome, ili barem ne bi smeo da bude: problem je vememahovski pomodno obracanje paznje i pracenje ovakvih pojava - juce foke, danas Ujguri, sutra vec Venecueli ponovo ima da zafali toalet papir, Severna Koreja je hvala bogu uvek tu, Belorusija je seksi, Greta uvek pri ruci,...itd, itd...

 

Dakle, em moda, em cemo svi koliko sutra da zaboravimo Ujgure i da se okrenemo drugim svetskim problemima: meni se po nekad cini da nas neko - okrece.

I poprilicno sam siguran da je, ako ne u svim, ono u velikoj vecini slucajeva tako: Sredozemno more, njegov centralni deo narocito je preplavljen izbeglicama, ljudi se dave, camci tonu skoro svakodnevno, prolazeci brodovi kukaju da ih se oslobodi izbeglica koje su vodjeni tradicionalnim obicajima pokupili iz mora, vlade cute, kompanije su na korak od toga da diskretno zabrane spasavanje izbeglica, ali - nije trenutak...

A ni zgodno: dolaze iz Libije, a zna se da smo u Libiju mitm uveli demokratiju i srusili diktatora, jednom recju doveli do stanja kakvo vec jeste sa izbeglicama koje sada necemo da primimo...

Jer Ujguri, Kina, drug Si...

 

 

Link to comment
23 minutes ago, namenski said:

I to je trajalo, traje i trajace sva je prilika do okoncanja plana.

I nije problem odrediti se prema tome

 

Jes', vala, onoliko puta si se određivao prema tome, svi znaju tvoj principijelan stav.

 

23 minutes ago, namenski said:

Sredozemno more, njegov centralni deo narocito je preplavljen izbeglicama, ljudi se dave, camci tonu skoro svakodnevno, prolazeci brodovi kukaju da ih se oslobodi izbeglica koje su vodjeni tradicionalnim obicajima pokupili iz mora, vlade cute, kompanije su na korak od toga da diskretno zabrane spasavanje izbeglica, ali - nije trenutak...

A ni zgodno: dolaze iz Libije, a zna se da smo u Libiju mitm uveli demokratiju i srusili diktatora, jednom recju doveli do stanja kakvo vec jeste sa izbeglicama koje sada necemo da primimo...

Jer Ujguri, Kina, drug Si...

 

Nepravda, zabraniše tolike tvoje teme o nesrećnim libijskim izbeglicama koje si otvorio pa si prisiljen ovu da troluješ.

Edited by vememah
  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, vememah said:

Jes', vala, onoliko puta si se određivao prema tome, svi znaju tvoj principijelan stav.

Jasni i glasno te pitam: znaci li ovo sto si napisao da tvrdis da ja podrzavam kinesku politiku prema Ujgurima?

Molim za kratak i precizan odgovor?

 

 

Quote

Nepravda, zabraniše tolike teme o nesrećnim libijskim izbeglicama koje si otvorio pa moraš ovu da troluješ.

Ma jok bre: ja samo da podgrejem dok si ti zauzet na drugim temama brinuci da se plamen humanosti i demokratije ne ugasi.

Link to comment

Toliko puta si se o tom genocidu određivao, a i sad kad je ovde spomenut, prvo od milfislanda, a onda i od mene, odmah si objavio svoj stav, tako da je svima jasno šta ti podržavaš.

 

Podržavaš relativizaciju, što da se priča o Ujgurima kad onaj ko skreće pažnju na to u tvojim očima nije moralno-politički podoban, a ima i izbeglica po Mediteranu, ali nije ti bitno da se priča o tim izbeglicama, ne bi temu ni slučajno o tome otvorio, samo ti je bitno da se pojaviš bilo gde gde ja postujem i da prikenjavaš i smaraš.

Edited by vememah
  • Hvala 1
Link to comment
57 minutes ago, vememah said:

Toliko puta si se o tom genocidu određivao, a i sad kad je ovde spomenut, prvo od milfislanda, a onda i od mene, odmah si objavio svoj stav, tako da je svima jasno šta ti podržavaš.

 

Podržavaš relativizaciju, što da se priča o Ujgurima kad onaj ko skreće pažnju na to u tvojim očima nije moralno-politički podoban, a ima i izbeglica po Mediteranu, ali nije ti bitno da se priča o tim izbeglicama, ne bi temu ni slučajno o tome otvorio, samo ti je bitno da se pojaviš bilo gde gde ja postujem i da prikenjavaš i smaraš.

Da resimo prvo ovaj bold: ako ti je ovo suptilan :isuse: nacin da skrenes paznju moderaciji da te proganjamtm i da izvedes 1 ban k'o prosli put jer te eto neko prozivao - zajebi.

I da razjasnimo jos nesto: postujem i cenim tvoj doprinos informisanju - meni barem je skoro pa jedini izvor informacija o dogadjanjima u svetu, buduci da novine ne citam a televiziju ne gledam.

Jesi doduse po malo dosadan, onako kao neki knjigovodja, ali boze moj...

To da je svima jasno sta ja podrzavam - mani.

Pun mi je kufer onih koji znaju da sam ja staljinista, komunista, milovac, putinovac, ustasa, gay...

Evo sada i neko ko se sladi nad stradanjima Ujgura.

O pomodnosti manira koji negujes, ne samo ti, nego citava bransa internet humanista i demokrata - necu.

Opominjao sam te, i nastavicu s tim, na potrebu da budes selektivniji u izboru izvora, da naznacis o kakvom se izvoru radi, eventualno izrazis odredjenu rezervu, skrenes paznju buduci da si natprosecno informisan....

 

Necu ni o podrzavanju relativizacije: tvrdnju, tvoju, da sada ne trazim, da su britanski piloti koji su nocu neselektivno bombardovali Nemacku tokom WW2 - ratni zlocinci i da im treba suditi - ne oprastam.

Ali - o tome na drugom mestu....

 

 

A ti sada trci, ne postizavas: vidi tamo sta se to radi u Belorusiji

 

 

 

Link to comment

Ih bre Vemea, pa nije ta situacija sa Ujgurima baš tako jednostavna - ima tamo podosta separatizma i panislamiizma podržanog spolja, samo što su se debelo preigrali kontajući da im je Peking isto što i recimo, Beograd. :inn:

 

 

Edited by steins
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...