Jump to content

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

Transformacija je Kolova.

Problem, kako ja vidim, nije u transformaciji kao takvoj. Promeni se coek. Problem je  sto nije izvedena dramski ubedljivo, vec prilicno shematski.

 

Bitka divova u karkosi i sekire su bile potrebne kako bi Kol bio u komi i onda spoznao istinu.

 

Deus ex machina, nista sto proizilazi iz prethodnog toka ili iz nekog uverljivog shoka.

Link to comment

Ali dramski neubedljivo. Mogao je isto tako da se "suoči sa ništavilom" posle hipoglikemije na Aljasci, ili pre 20 godina posle random saobraćajne nesreće u Teksasu. Veze nema sa radnjom serije, dakle Budja je 100% u pravu.

Link to comment

nije to deus eks makina nego konfrontacija kolovog dvodecenijskog eskapistickog nihilizma i pravog nistavila tik do smrti

 

Bravo!

 

@wp

 

Dramski je jako ubedljivo. Čitavo Carcosa ludilo je počelo sa Dori Lang na godišnjicu pogibije Kolove ćerke i uvođenja Marie Fontenot u priču istog dana. Naravno da postoji veza nesvesna između ta dva događaja. Zato se slučaj i vratio da ga proganja. 

Edited by McCabe
Link to comment

^^ima veze, potpuno je konzistentno i dobro uradjeno, za razliku od preseravacke i amaterske price o erolu

Edited by morgana
Link to comment

Kenjažu sa Erolom sam spreman da oprostim ako se vadi na "bio sam veran žanru". Prodavanje najjeftinije moguće psihoanalize, muda za bubrege, suza za katarzu - to je neoprostivo.

Link to comment

Bravo!

 

@wp

 

Dramski je jako ubedljivo. Čitavo Carcosa ludilo je počelo sa Dori Lang na godišnjicu pogibije Kolove ćerke i uvođenja Marie Fontenot u priču istog dana. Naravno da postoji veza nesvesna između ta dva događaja. Zato se slučaj i vratio da ga proganja. 

 

Ja nisam shvatio iz tvog posta zasto je do kome putem sekirceta moralo da dodje? Dakle, ne karkosa vec obracun sekirama.

 

Kako je, recimo, dramski ubedljivo odradjeno ubistvo Ledua, ovo je potpuno bezveze.

Link to comment

@vini

 

E jebiga, jednome smeta što su likovi sirovine, drugome što su ispale njanje. Vas dvojica se i u slaganju razilazite. 

Edited by McCabe
Link to comment

Ja nisam shvatio iz tvog posta zasto je do kome putem sekirceta moralo da dodje? Dakle, ne karkosa vec obracun sekirama.

 

Kako je, recimo, dramski ubedljivo odradjeno ubistvo Ledua, ovo je potpuno bezveze.

 

Uvažavam primedbu.

 

Smatram i ja da je scena konfrontacije sa Erolom morala biti drugačija i bolja. Makar zato jer su standardi postavljeni u finišu četvrte epizode.

 

Mislim, do konfrontacije je moralo doći ali da li baš uz onakve rane (mislim da je ono nepreživljivo) i uz onakav prateći Erolov monolog - to jeste otvoreno pitanje i konkretna zamerka. 

Link to comment

Ali dramski neubedljivo. Mogao je isto tako da se "suoči sa ništavilom" posle hipoglikemije na Aljasci, ili pre 20 godina posle random saobraćajne nesreće u Teksasu. Veze nema sa radnjom serije, dakle Budja je 100% u pravu.

 

 

A plus nam je rečeno da se sa smrću već susretao kad su ga upucavali dok je bio undercover. Dakle, ne samo Deus Ex Machina, nego neubedljiv Deus Ex Machina.

Edited by Syme
Link to comment

Bravo!

 

@wp

 

Dramski je jako ubedljivo. Čitavo Carcosa ludilo je počelo sa Dori Lang na godišnjicu pogibije Kolove ćerke i uvođenja Marie Fontenot u priču istog dana. Naravno da postoji veza nesvesna između ta dva događaja. Zato se slučaj i vratio da ga proganja. 

 

 

Ali pazi to umešno pisanje, tu autorsku virtuoznost, koja da bi nam stavila do znanja da su dve stvari povezane, tj, da je našem junaku jedna stvar postala zamena ili nadoknada za drugu, mora te dve stvari da stavi U ISTI DAN!

 

Pa kakav literarni genij!

Edited by Syme
Link to comment

Ovo je loš pisac, loša serija i ja sam loš ljud. Jebiga, mora neko i to da bude. :)

 

Samo da mi HBO ne ukine drugu sezonu. Nek potvrđuju više, šta čekaju...

Link to comment

Ne stvarno, zamisli da je u Silence of the Lambs ispalo da je ona senatorkina ćerka kidnapovana NA ISTI DAN kad su maloj Klarisi zaklali janje! Kolko b to bolji film bio!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...