Jump to content

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

Ali da, transformacija je suština. I to obojice. Meni je i dalje Martijeva scena u bolničkom krevetu utisak serije. 

 

Misliš ono kad jeftino zaplače kad mu je bivša žena dovela sebe i ćerke na poklonjenje?  ^_^

Edited by MancMellow
Link to comment

Misliš ono kad jeftino zaplače kad mu je bivša žena dovela sebe i ćerke na poklonjenje?  ^_^

Na stranu sad marti i kol, misliš da se ljudi ipak ne menjaju? :)

 

bilo da to izgleda jeftino ili ne-jeftino?

 

Mislim, ono, sve je kul :) čak i ako je bilo jeftino, opet, možda se ljudi promene pre ili kasnijie. 

 

Da, drugo gledanje bi moglo da bude fokus isključivo na kolovu filozofiju. Ima puno toga kvalitetnog

Link to comment

Na stranu sad marti i kol, misliš da se ljudi ipak ne menjaju? :)

 

bilo da to izgleda jeftino ili ne-jeftino?

 

Mislim, ono, sve je kul :) čak i ako je bilo jeftino, opet, možda se ljudi promene pre ili kasnijie. 

 

Da, drugo gledanje bi moglo da bude fokus isključivo na kolovu filozofiju. Ima puno toga kvalitetnog

 

Manc je bio ironičan. Dobrodošao na forum novajlijo. :)

Link to comment

Ali da, transformacija je suština. I to obojice. Meni je i dalje Martijeva scena u bolničkom krevetu utisak serije. 

čekaj, kako se to tačno Marti tu transformisao? već smo čuli da je shvatio šta je izgubio raspadom porodice--njegova reakcija u bolnici uopšte ne mora da implicira transformaciju nego može da se vidi kao izraz nečega što je još ranije (možda i odavno) shvatio a što ga je posebno dotaklo jer se našao nadomak smrti i ranjiv je.

Edited by malkin
Link to comment

Nikakva transformacija. Tata je heroj, i mama i čerkice dolaze na poklonjenje. To što ih je ranije šamarao i nazivao kurvama, sve u rok službe. Vrela je to krvca junačka. Scena me ustvari podsetila sličnu scenu u jednom mnogo boljem filmu. Tim pre što je i tamo i ovde, primer herojstvatm - ubistvo "čudovišta" koje remeti normalnost, i ponovno uspostavljanje patrijarhalnog poretka. Ne samo da se istraga ne nastavlja, što donekle i razumem, nego Rast i Marti zapravo ponavljaju ono što su uradili u petoj epizodi - outburst-om redemptive violence-a uništavaju mogućnost dalje istrage- Važno da su razneli mozak dežurnom čudovištu koje je uz to i jedini svedok i jedina nada da se raskrinka šira kriminalna organizacija. Way to go heroes!

Link to comment

Važno da su razneli mozak dežurnom čudovištu koje je uz to i jedini svedok i jedina nada da se raskrinka šira kriminalna organizacija. 

 

Slažem se. Trebalo je da misle o instituciji zaštićenog svedoka dok dok je čudovište noćne smene sve sekirom rezbareći po grudima Martiju pokušavalo da im objasni da ga ništa drugo u stvari ni ne interesuje 

Edited by MancMellow
Link to comment

Nikakva transformacija. Tata je heroj, i mama i čerkice dolaze na poklonjenje. To što ih je ranije šamarao i nazivao kurvama, sve u rok službe. Vrela je to krvca junačka. Scena me ustvari podsetila sličnu scenu u jednom mnogo boljem filmu. Tim pre što je i tamo i ovde, primer herojstvatm - ubistvo "čudovišta" koje remeti normalnost, i ponovno uspostavljanje patrijarhalnog poretka. Ne samo da se istraga ne nastavlja, što donekle i razumem, nego Rast i Marti zapravo ponavljaju ono što su uradili u petoj epizodi - outburst-om redemptive violence-a uništavaju mogućnost dalje istrage- Važno da su razneli mozak dežurnom čudovištu koje je uz to i jedini svedok i jedina nada da se raskrinka šira kriminalna organizacija. Way to go heroes!

 

Svašta.

 

Ali baš svašta.

Link to comment

to sa martijem je depresivni evolutivni realizam (ne po meni nego po seriji), muskarac moze da valja svijetu a ne samo sebi samo kad mu opadne nivo testosterona. isto je i na mracnoj strani, tj sa ostarjelim pervertima koje je tek priroda odvukla od ritualnog silovanja. a uostalom i sa rastom, ali usred depresije. cim nije pri zeni, skroz je pravi detektiv.

 

nije picolato nikakav sovinista.

Edited by morgana
Link to comment

šgjz, imao pa nemao, spoznao i zažalio. ne vidim da to mora da bude deo ili indikacija neke naročito temeljne transformacije. ali OK, ne isključujem mogućnost da se i tako vidi.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...