Jump to content

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

 

The basic idea: hard women, bad men, and the secret occult history of the US transportation system.

 

i onda ćemo mi učitavaoci opet da tražimo hintove okultističkog, videćemo žene koje učestvuju u okultnom ne suprotstavljajući se zlim muškarcima, a na kraju će sve da ispadne priča o prijateljstvu dvojice skretničara

Edited by Evropejac
Link to comment

a king ovo kaze sigurno zato sto ovaj mali fukunaga radi it.

 

Neki ovde se pozivali na tebe kao autoritet glede ovoga žanra. Zajebi šta kaže King, mene interesuje tvoje mišljenje, sada nakon finalne epizode. 

Link to comment

Nisam redovno gledao i nisam imao kad da se udubljujem u teorije i analize. Tako da me kraj nije iznervirao kao neke. Al da je jeftin, jeste. Imam osjecaj kao da fale dvije epizode.

 

Bilo je i pomalo bash jadnih detalja, kao onaj Criminal Minds momenat kad ubojica kaze nesto tipa 'ostavio sam im tragove prije 7 dana, zasto me josh nisu uhvatili :cry: '

 

Sve u svemu, sranje kraj. Al vjerovatno cu gledati drugu sezonu.

Link to comment

Nisam redovno gledao i nisam imao kad da se udubljujem u teorije i analize. Tako da me kraj nije iznervirao kao neke. Al da je jeftin, jeste. Imam osjecaj kao da fale dvije epizode.

 

Bilo je i pomalo bash jadnih detalja, kao onaj Criminal Minds momenat kad ubojica kaze nesto tipa 'ostavio sam im tragove prije 7 dana, zasto me josh nisu uhvatili :cry: '

 

Sve u svemu, sranje kraj. Al vjerovatno cu gledati drugu sezonu.

ma tu familiju, sa sve sadjenjem cveca, ko garth ennis da je pisao. potpuni trash.

 

 

Sent from Bender's iPad using Tapatalk

Link to comment

Ne znam ljudi za vas, ali ja sam oduševljen završetkom.

 

Od svega su mi se dopale poslednje rečenice Rasta Kola:

 

"Bio je trenutak, dok sam bio u mraku. Na šta god sam sveden, čak nije ni svest, nego maglovita svesnost u mraku. Osećao sam kako

moji obrisi blede. A ispod tame je bilo nešto dublje, toplo. Kao supstanca. Osećao sam i znao sam. Znao sam da me moja ćerka čeka tamo. Tako jasno.
Mogao sam da je osetim. Osećao sam i svog oca. Kao da sam deo svega sto sam ikad voleo.  i sve troje smo bledeli. Samo sam morao
da pustim. I jesam.  Rekao sam tami: "Da!" I nestao sam. ali i dalje osećam njenu ljubav tamo. više nego ranije. Ništa... nije bilo ničega osim te ljubavi. I onda sam se probudio"
 
Meni  je ovo ključno od cele serije. Njegova transformacija od ateiste (šta je sve izvaljivao na početku serije, pa preko Ničea (Time is a flat circle...), do verujućeg. Mnogo jako.
 
Pretpostavljam da su za ovu priliku iskoristili iskustva ljudi koji su doživeli kliničku smrt (NDE), pretpostavljam da su i oni slično doživljavali.
 
Strašna transformacija. Suština svega.
Link to comment

Strašna transformacija. Suština svega.

 

Stvarno strašna. Još da nam je negde pokazano šta ga to koji penis transformiše i kako, pa da se svi oduševimo kao i ti...

 

Mene sutra da udare kola, provedem mesec dana u bolničkom krevetu, i onda dođem na forum da pišem kao vesela MauDau, i to bi imalo više smisla od onog kraja.

Link to comment

Mene sutra da udare kola, provedem mesec dana u bolničkom krevetu, i onda dođem na forum da pišem kao vesela MauDau, i to bi imalo više smisla od onog kraja.

bebica  :wub:

Link to comment

 

Ne znam ljudi za vas, ali ja sam oduševljen završetkom.

 

Od svega su mi se dopale poslednje rečenice Rasta Kola:

 

"Bio je trenutak, dok sam bio u mraku. Na šta god sam sveden, čak nije ni svest, nego maglovita svesnost u mraku. Osećao sam kako

moji obrisi blede. A ispod tame je bilo nešto dublje, toplo. Kao supstanca. Osećao sam i znao sam. Znao sam da me moja ćerka čeka tamo. Tako jasno.
Mogao sam da je osetim. Osećao sam i svog oca. Kao da sam deo svega sto sam ikad voleo.  i sve troje smo bledeli. Samo sam morao
da pustim. I jesam.  Rekao sam tami: "Da!" I nestao sam. ali i dalje osećam njenu ljubav tamo. više nego ranije. Ništa... nije bilo ničega osim te ljubavi. I onda sam se probudio"
 
Meni  je ovo ključno od cele serije. Njegova transformacija od ateiste (šta je sve izvaljivao na početku serije, pa preko Ničea (Time is a flat circle...), do verujućeg. Mnogo jako.
 
Pretpostavljam da su za ovu priliku iskoristili iskustva ljudi koji su doživeli kliničku smrt (NDE), pretpostavljam da su i oni slično doživljavali.
 
Strašna transformacija. Suština svega.

 

 

Meni je iskreno, taj monolog bio malkice cheesy dok sam gledao ali mislim da je bio dobar potez dati mu i taj jedan govor kao kontrapunkt prethodnima. Zato je morao biti brži i intenzivniji. 

 

Mimo toga, jako mi se dopadaju paralelne rečenice u odnosu na prvu epizodu. Ono kad se žali na aluminijum. I strava mi je poslednja halucinacija koju je imao u odsudnom trenutku. A počelo je u prvoj epizodi sa halucinacijama ćerke.

 

Na drugo gledanje će biti uživanje fokusirati se na detalje Rastove psihologije.  

 

Ali da, transformacija je suština. I to obojice. Meni je i dalje Martijeva scena u bolničkom krevetu utisak serije. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...