Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

Hm, iz čega si onda zaključio da je neinteligentan? Što mu je prljava kuća? Ili što kosi travu? Ni tu onda nemaš ništa konkretno

 

Ne znam zašto bi inteligencija uopšte bila bitna? Religijski element je ovde očigledno od ključnog značaja, čovek je nekakav vođa nekakve sumanute sekte, dovoljno je da je harizmatičan na svoj manijakalni način. Nije to neki individualni serijski ubica koji smišlja genijalne i nerešive planove... A da je logističku podršku od nekog in power imao, to je valjda očigledno.

 

Moguće je da ste u pravu... ali postavljanje pitanja nije odgovor. Moj prigovor je što (za moj ukus) nedostaje još pokoji odgovor, ali pre svega od strane Picolata. Svi mi samo nagađamo, ne bi trebalo da tumačimo toliko, niko od nas. A pošto nema mesa, glođemo koske...

Što se tiče izlaganja leša, realno (ako uopšte ima smisla govoriti o realnosti u tv seriji :) ) - onakva "konstrukcija" žrtve je nemoguća u izvođenju samo jedne osobe (ma kako da je jaka) samo zbog zakona fizike, trebalo je malo smanjiti dramatizaciju mesta zločina ali se neko verovatno malo zaigrao sa simbolikom pa je hteo pošto poto da razapne poslednju žrtvu. I onda se tu nađe tamo neki ja koji postavlja pitanje - "A dje su ostali ?" Dalje, Tatl (bilo koji, a i njemu slični) bi ga pre: a) ubio i time stavio tačku na svaku moguću vezu i priču (to je logično), ili b) ga predao "vlastima" uz "dokaze" i dokaze sve uvezanog u mašnicu (što je isto logično)  nego ga c) godinama "pokrivao" stalno sebe i potomstvo mu držeći u opasnosti (što je nelogično). Ili grešim ?

 

A (kao što ste već više puta pobrojali) da je to makar jedino što štrči.... No reče (takođe) neko možda je vreme da ostavimo sve ovo. Picikato je napravio gomilu para i sad će valjda natenane da napravi nešto malo koherentnije... pa da sačekamo.

 

Laku noć dobri ljudi. I žene. Ajd.

Edited by prezime
Link to comment

Meni je nekako očigledno da je u pitanju kult širi od jedne osobe, odakle bi svi oni onoliko pričali o Yellow Kingu ako je u pitanju samo jedan redneck u močvari?

 

Na primer, ona matora crnkinja koja je radila na Tuttleovom imanju, dosta je upućeno delovala u Erolove aktivnosti sa decom i Karkosom, itd. Onda onaj zatvorenik koji je nudio informacije pa se misteriozno ubio? Kaseta kod guvernerovog brata?

 

 

o jebenga vini, napisala sam da je erol posljednji relikt kulta a ne da kult nikad nije postojao. crnikinja je pricala o periodu kad je erol bio djecak. kult je bio aktivan i 90tih, u najmanju ruku do nestanka meri fonteno i silovanja onog travestita. ima nagovjestaja ali nema dokaza da je kult (ovdje mislim na grupu od xy ljudi, izvorni kult, a ne na erola) odgovoran za ubistvo dore lang, a uz to i jakih nagovjestaja da nije ucestvovao u izlaganju tijela dore lang. znamo da je dora bila ukljucena u kult na ovaj ili onaj nacin i to je posljednja osoba, osim erola, za koju imamo takve dokaze. indikativan je prelazak sa silovanja djece na ubistva zena. to je erolov pecat.

Edited by morgana
Link to comment

o jebenga vini, napisala sam da je erol posljednji relikt kulta a ne da kult nikad nije postojao. crnikinja je pricala o periodu kad je erol bio djecak. kult je bio aktivan i 90tih, u najmanju ruku do nestanka meri fonteno i silovanja onog travestita. ima nagovjestaja ali nema dokaza da je kult (ovdje mislim na grupu od xy ljudi, izvorni kult, a ne na erola) odgovoran za ubistvo dore lang, a uz to i jakih nagovjestaja da nije ucestvovao u izlaganju tijela dore lang. znamo da je dora bila ukljucena u kult na ovaj ili onaj nacin i to je posljednja osoba, osim erola, za koju imamo takve dokaze. indikativan je prelazak sa silovanja djece na ubistva zena. to je erolov pecat.

 

Pikolato je izjavio da su oni sredili samo jedan ogranak kulta, a da je na drugim ljudima da se pozabave ostatkom. 

Link to comment

pa realno sredili su samo erola, a ostali clanovi kulta su guverner, neko iz policije i vjerovatno i nelo iz crkve, osim pokojnog tatla, a za ostalih 6-7 nemamo nagovjestaje ko su, sto ne znaci da su oni jos uvijek aktivni nego da su nekad bili aktivni a prosli nekaznjeno. ili, ako i nisu svi od reda bili clanovi, onda su porodicno povezani sa njima i ne odgovara im da se postojanje kulta kroz 3 generacije obznani. to ne znaci da je kult u momentu obracuna sa erolom aktivan.

Edited by morgana
Link to comment

Ima smisla to sto kazes, posto se delovanje Erolove firme poklapa na mapi sa ubistvima koja su Rastu bila sumnjiva, sto implicira da je jedino on bio aktivan od devedesetih.

Link to comment

Znači treba da pretpostavimo da su svi osim Erola u penziji na osnovu... čega tačno?

 

Poslednje što smo videli je valjda bilo ono samoubistvo u zatvoru 2002. Eventualno, ubistvo Tuttlea 2010. Jesu naprasno obustavili sve aktivnosti u poslednje dve do deset godina?

 

Ne vidim zašto bismo insistirali da je Erol bio poslednji relikt kulta, čak ni Branitelji Svetla to nisu tvrdili.

Link to comment

Ovo bodlovano je jasno i mislim da su Marty i Rust odlicno napisani likovi. Moja primedba je da je Pizzolato onda trebalo da uzme neki manje slozen zlocin (u smislu da se ne radi o kultu sa vrlo uticajnim ljudima), vec da otmice i ubistva budu delo nekih solo ludaka tipa Erroli ili Reggie Ledoux. U nekom od ranijih postova sam naveo film The Pledge, kao uspesan primer pripovedanja krimi misterije bez hepienda..

 

@ Time Crisis

 

A ako im je malo bilo osam epizoda, sto nisu snimili 10 recimo. Nisam im ja odredio vremenski okvir..

 

Bez mucnine zlocina i teskobe okruzenja nema ni karaktera ni Lujzijane. Da li su Rast i Marti zamislivi u sklopu 1 solo Hanibala? Tesko.

Link to comment

Sam zlocin je nevazan za vecu pricu, vazno je kako ga junaci resavaju. To nas uvlaci u pricu. Da smo dobili u prvoj slici nesto odvratno i neverovatno, kao recimo oni andjeli koji vise u prvim epizodama Hanibala pa da se i mi pitam whodunit i kako... ovako, imamo skoro pa standardan za televiziju zlocin mlada djevojka, kurava, koje su omiljene zrtve serijskih ubica jer malo kome nedostaju, ubivena i slozena na neki nacin, nista nije toliko neuobicajeno pa da nas uvuce u seriju. Neuobicajen je Rasti, toliko neuobicajen da je pola populacije koja gleda seriju odma' reklo i ja i ja isto tako mrzim svet i nihilinesto sam, hipsteraja.

 

Deo koji nas odrzava je nacin na koji Rasti i Marti resavaju slucaj, i postepeno se ubacuje u pricu, mada sad kad vidimo cudno, kad djeda pita jel to nadjena mala Fontanel djevojcica, (i zanimljiva igra reci, fontanela je rupa na bebinoj glavi kroz koju se moze videti pulsiranje krvi koja dotice u mozak, dok ne zaraste, pa kao vidimo kako mozak radi, ako Pici ovo nije namerno onda mu je to najveci promasaj, mogao je reci samo sam hteo da vidim koliko ste bolesni zenomrsci i silovatelji dece koji cuce u vama, blabla, mnogo je pametan), dakle da nije prvi slucaj i postepeno krece ta okultna simbolika, yellow king, Carcosa, sekte, Tatlovi itd.

 

Blah, razocarenje je veliko posle finala samo jer smo zaista imali cime biti ocarani. Prvih pet epizoda su nesto najbolje vidjeno na televiziji zadnjih pet godina.

Link to comment

jašta, silovana izbodena i vezana za drvo usred spaljenog polja sa jelenskim rogovima na glavi--ništa neočekivano i zanimljivo, obično tradicionalno lujzijansko ubistvo među prijateljima, članovima obližnjeg parohijskog kulta...

 

btw, Marie Fontenot, ne Fontanel

Edited by malkin
Link to comment

Svako ko je gledao Hanibal je kazao uzbudjeno ,,Meh..." posto su otkrili telo. Svako ubistvo je grozan cin, naravno, ali serije su nas desentzitivizovale na takve sadrzaje, silovana ubijena izbodena postavljena da se moli u spaljenom polju, nista novo po pitanju serija... kult se ne spominje do cetvrte epizode...

 

Its about the characters. To nas uvlaci u pricu.

 

A ovo za malu Marie, eto, ja sam cuo Fontanel, i to mi je bilo kul, steta sto nije zaista tako, puns intended.

Link to comment

Da li je bolji ljigavi kraj sa zvezdama i cigaretama u bolnici ili da je Rast poginuo pa da mu daju posthumno medalju i da ih Marti na sahrani sve otera u PM?

 

Meni se cini da je ovo malo bolje

Sekta pedofila je razbijena, ubijen je glavni baja, mozak sekte je ziv ali sprecen da dalje deluje

 

Moglo je bolje, ali i ovako je sasvim dobro Samo ce imati problem da nadju bolji par glumaca za drugu sezonu

 

Generalno odlicna serija

Link to comment

Osim ako kreator nije u fazonu da se drži države Luizijana kao pijan plota...

 

Bilo bi jako da, u Eastwood fazonu, sa američkog juga pređe na San Francisko. Realno, to bi bio najlogičniji korak...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...